Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 89

Wątek: Zrób to sam - wejście liniowe AUX do radia fabrycznego (4D)

  1. #71
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    M
    Auto
    Super!
    Posty
    18

    Domyślnie

    Wiecie może jak nazywa się ta wtyczka (rodzaj/typ) do której dodaje się te kabelki wejścia liniowego? I gdzie można ja kupić? Mam tam wpięte obecnie sterowanie z kierownicy i żeby to działało z wejściem liniowym to trzeba wpiąć te kabelki jakoś w tę właśnie wtyczkę. Tyle że ona ma tylko zainstalowane te dwa konektory które są w użyciu. Nie udało mi się znaleźć konektorów które by tam ładnie wchodziły, więc poszukuję gotowej wtyczki aby wszystko polutować jak trzeba.

    Udało mi się zakupić taki kabelek: http://www.aliexpress.com/item/Femal...781937404.html
    I znów mam problem, po podłączeniu dźwięku brak. Wcześniejsze podłączenie bezpośrednio do pinów działało, teraz ponowne spinanie nie działa. Okazało się, że w tym gotowym kabelku zwarte były masa ze źródła do pinów odpowiadających za wykrycie AUX, czyli razem były połączone 3,4,5 i 15. Po rozcięciu tych zwarć i podłączeniu pojawił się dźwięk tylko w lewym kanale i to po wykręceniu regulatora na maxa. Co jeszcze można z tym zrobić? Miał ktoś podobne problemy?

    Problem rozwiązany, powód zimne luty.
    Ostatnio edytowane przez KosmoM ; 14-03-16 o 11:13

  2. #72
    Użytkownik Awatar lov-taszka
    Dołączył
    Oct 2015
    Imię
    Natalia
    Auto
    Ruda Hondzia 5D FK
    Posty
    17

    Domyślnie

    Da radę gdzieś się podłączyć bezpośrednio pod 5V, 1-2A?Chodzi mi o to, że przy robieniu AUX chcę zrobić od razu zasilanie dla telefonu.

  3. #73
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Marcin
    Auto
    civic 1.3 ufo 2.2
    Skąd
    Hałuszowa
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KosmoM Zobacz posta
    Wiecie może jak nazywa się ta wtyczka (rodzaj/typ) do której dodaje się te kabelki wejścia liniowego? I gdzie można ja kupić? Mam tam wpięte obecnie sterowanie z kierownicy i żeby to działało z wejściem liniowym to trzeba wpiąć te kabelki jakoś w tę właśnie wtyczkę. Tyle że ona ma tylko zainstalowane te dwa konektory które są w użyciu. Nie udało mi się znaleźć konektorów które by tam ładnie wchodziły, więc poszukuję gotowej wtyczki aby wszystko polutować jak trzeba.

    Udało mi się zakupić taki kabelek: http://www.aliexpress.com/item/Femal...781937404.html
    I znów mam problem, po podłączeniu dźwięku brak. Wcześniejsze podłączenie bezpośrednio do pinów działało, teraz ponowne spinanie nie działa. Okazało się, że w tym gotowym kabelku zwarte były masa ze źródła do pinów odpowiadających za wykrycie AUX, czyli razem były połączone 3,4,5 i 15. Po rozcięciu tych zwarć i podłączeniu pojawił się dźwięk tylko w lewym kanale i to po wykręceniu regulatora na maxa. Co jeszcze można z tym zrobić? Miał ktoś podobne problemy?

    Problem rozwiązany, powód zimne luty.
    Ja też mam ten przewód liniowy ale w ufo 5d nie chce się pojawić aux na wyświetlaczu połączyłem przez dwa przewody 5 i15i nic z tego pomocy

  4. #74
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    M
    Auto
    Super!
    Posty
    18

    Domyślnie

    Musisz sprawdzić czy nie ma rozwarcia na płytce HU -> http://www.civicklub.pl/forum/showth...=1#post2272947

  5. #75
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lov-taszka Zobacz posta
    Da radę gdzieś się podłączyć bezpośrednio pod 5V, 1-2A?Chodzi mi o to, że przy robieniu AUX chcę zrobić od razu zasilanie dla telefonu.
    W podłokietniku masz zaplaniczkę. Dorób sobie gniazdko w podłokietniku. Podłącz pod zaplniczkę i masz.
    W radiu raczej 5V 1-2V nie znajdziesz. Łatwiej i szybciej podłączyć pod zapalniczkę albo dorabiajać gniazdko albo po prostu rozbebeszając ładowarkę samochodową.

  6. #76
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Marcin
    Auto
    civic 1.3 ufo 2.2
    Skąd
    Hałuszowa
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dran Zobacz posta
    Ja też mam ten przewód liniowy ale w ufo 5d nie chce się pojawić aux na wyświetlaczu połączyłem przez dwa przewody 5 i15i nic z tego pomocy
    udało się dzięki za pomoc

  7. #77
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Connector Zobacz posta
    Witam,
    Pprzeglądając jedno z forów amerykańskich natknąłem się na patent zrobienia domowym sposobem wejścia liniowego. W części samochodów amerykańskich podpinano się do już istniejącej wiązki, u mnie jak i pewnie w większości wersji europejskich 4D, takowej nie było, było za to wolne gniazdo w radiu.

    Co potrzebujemy:

    -Kabelek zakończony 3,5mm Jackiem (odradzam słuchawkowe)
    -Stary kabelek łączący napędy optyczne komputera z kartą dźwiękową
    -skrzynkę piwa
    -odrobinę cierpliwości

    Przygotowujemy kabelek - ja kupiłem 1m kabla stereo i wtyczkę do samodzielnego zlutowania. Pamiętamy, że czubeczek i pierścień to kanały, obudowa/największa cześć wtyczki to masa. Kable od kanałów przeważnie mają własne izolacje wewnątrz. To co je oplata to przewód masowy.

    Z drugiej strony dolutowujemy 3 blaszki wyciągnięte z naszego kabla od napędu. Ładnie trzymają się pinów w naszym radiu.



    Potrzebujemy też zworki. Do zrobienia wedle uznania, można połączyć dwie blaszki z ww kabla, lub użyć jakiejś komputerowej.

    Podłączamy do radia wg schematu:



    My wykorzystujemy tylko trzy piny dla przygotowanego kabelka, dwa mostkujemy (5 i 15). Mostkowanie daje radiu "sygnał", że wtyczka jest w gnieździe.
    b3 = aux sgnd (ground for the signal) Masa
    b4 = aux sh gnd (shielding ground for preventing the signal interference from other devices)
    b5 = aux gnd (aux detection wire for switched type female jack)
    b13= aux l (left signal) Lewy kanał
    b14 =aux r (right signal) Prawy kanał
    b15 = aux det (aux detection wire for switched type female jack)

    Powinno to wyglądać tak: (na zdjęciu nie ma zworki, a musi ona być)



    Piny liczymy od lewej do prawej, od góry później dół. Żeby sprawdzić, czy wszystko jest ok mostkujemy najpierw b5 i b15 i włączamy radio. Jeśli podłączyliśmy dobrze powinno nam się na wyświetlaczu pokazać "AUX" po naciśnieciu przycisku CD/AUX. Powinno się też przełączać między CD a wejściem liniowym.



    Wyprowadzamy kabelek gdzie nam pasuje, ja doprowadziłem do schowka za lewarkiem. Składamy wszystko i cieszymy się muzyką z mp3 i innych grajków

    Final effect:

    rozumiem że jak obetnę dwie końcówki i dolutuję do nich blaszki a masy z dwóch połącze ze sobą to pozostaje tylko podłączyć do wtyczki?
    Ostatnio edytowane przez zbigi30 ; 25-11-16 o 20:13

  8. #78
    Użytkownik Awatar waran3
    Dołączył
    Oct 2012
    Auto
    Civic VIII 2007
    Posty
    10

    Domyślnie

    Mam podłączoną ( Civic VIII 2017 - radio CD Panasonic model: 39100-smg-G016 Type: CQ-MH5670K) zmieniarkę cyfrową Yatour YT-M06.
    Ta zmieniarka ma wejście liniowe ( mini jack) przez, które podłączam się z telefonu.
    Wszystko śmiga.
    Pytanie moje jest takie: Czy to wejście liniowe jest tym samym wejściem AUX o którym piszecie tutaj?
    W sensie czy one są równoważne ? Czy jakość ( muzyczna ) tych wejść jest taka sama ?
    Czy w zmieniarce to wejście liniowe to tylko kabelki w środku pudełka, które łączą się dalej przez kostkę ze wzmacniaczem ?

  9. #79
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    18

    Domyślnie

    Czy jak zakupię kabel jak poniżej i zewrę ścieżki wg instrukcji z tego posta to będzie mi działał AUX w wersji przedliftowej 5d ze standardowym radiem?

    http://www.civicklub.pl/forum/showth...=1#post2272947




  10. #80
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    18

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiem AUX działa. Kabel nie ma połączenia z pinem b3 (AUX SIG GND). Ma połączenie z b4 (AUX SH GND), b5 (AUX GND), b13 (AUX LCH), b14 (AUX RCH) i b15 (AUX DET). Dwa z nich są zmostkowane. Dodatkowo przepiąłem 2 kable odpowiadające za sterowanie z kierownicy.

    Jaką macie jakość dźwięku? U mnie jeśli chodzi o głośność to jest ok. Jak dam dźwięk w telefonie na max to na AUX jest praktycznie tak samo jak na radio. Jeśli chodzi zaś o jakość to jest gorsza. Ciężko określić. Tak jakby za dużo wysokich tonów i za mało basów. Też tak macie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •