Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Ile ważą org. felgi Hondy o rozmiarze 16"?

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomag Zobacz posta
    nie wiem jak z oponami eco (pewnie podobnie), ale na Bridgestone ER300 gubi się trakcję na 1nce i 2jce
    Masz 16" czy 17"? Ja też mam ER300 na seryjnych obręczach 17" ale jeszcze nie testowałem na ostro sprzęta Poczekam jak się dotrze
    Ostatnio edytowane przez poziomek ; 18-06-13 o 13:31

  2. #22
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poziomek Zobacz posta
    A tak z innej beczki, gdym przeszedł na felgi 16" , załóżmy nie za ciężkie, i czy z letnimi oponami (jakies eco planuje Michelin Saver + lub GoodYeary EcoPerformance czy costam) to czy często będzie auto traciło trakcję przy dość dynamicznym starcie od 0km/h? Załóżmy, zaraz po ruszeniu (koła już się obracają) na 1dnce dociskam przepustnice na 100% . Następnie redukcja do IIjki i znowu gaz do deski. Będzie tracił trakcję na 1nce i 2jce? Pytam pod kątem awaryjnej sytuacji typu ucieczka ze skrzyżownia lub włączanie się do ruchu na autostradzie z pasa wprowadzającego. Generalnie nie jeżdże na codzień w ten sposób ale do święta czasami trzeba sobie przyjemnośc sprawiać (nie piskiem ale przyśpieszeniem)
    Będzie tracił trakcję, ale na pewno sprint 0-180 km/h zrobisz z 2 s szybciej, ogólnie auto będzie wydawać się lżejsze, a ma to kolosalne znaczenie podczas jazdy - lekkie koło łatwiej rozpędzić (wprawić w ruch) i łatwiej shamować (mniejsze zużycie klocków). W tym aucie lekkie felgi i energooszczędne opony to najlepszy tuning jaki można zrobić - zyskujesz na wszystkim - także na komforcie, mniejszym zużyciu zawieszenia i hamulców, mniejszym zużyciu paliwa. Niby gorsze trzymanie w zakrętach przy tej mocy i momencie jest zaś jedynie legendą, po prostu koła 205/55R16 na lekkich felach są idealnym kompromisem, pomimo tego, że będziesz miał minimalnie dłuższą drogę hamowania - to chyba taki jedyny minus, bo w zakrętach tak czy siak wystarczą spokojnie Inną drogą są lekkie 17-stki, ale na 16-stkach uważam, że w tym aucie najwięcej zwojujesz, ja w VIII genie przyjemność z jazdy czerpałem jedynie na zimówkach Klebera 205/55 i stalowych 16", gdy zakładałem latem fabryczne ciężkie 17" całą radość z jazdy szlag trafiał - jakby mnie ktoś przykuł do asfaltu od razu po założeniu kół letnich - były niczym kaganiec, tak więc polecam uwolnienie się z tego kagańca - zaręczam, że czuć wyraźną różnicę
    Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 18-06-13 o 13:50

  3. #23
    Użytkownik Awatar Civicrob
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Robert
    Auto
    Civic IX HB 5D
    Posty
    199

    Domyślnie

    Witam. Też przy zakupie auta zastanawiałem się, czy nie zamienić 17 na 16, ale w końcu zostałem przy oryginalnych 17. Z tego co piszecie warto się zastanowić nad zmiana na lżejsze felgi, natomiast zmiana na 16 odbije się negatywne na wyglądzie auta. Musze przetrawić temat.

  4. #24
    Użytkownik Awatar butler.gdansk
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Szymon
    Auto
    Civic FK3
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    3,179

    Domyślnie

    To zależy na jakie 17" trafisz. Mi się udało dorwać takie które ważą mniej niż 6kg, co nawet ciężko taką 16" znaleźć.

  5. #25
    Użytkownik Awatar tomag
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Mariusz
    Auto
    FK2 & FK8
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    277

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poziomek Zobacz posta
    Masz 16" czy 17"? Ja też mam ER300 na seryjnych obręczach 17" ale jeszcze nie testowałem na ostro sprzęta Poczekam jak się dotrze
    16"

    17" calowe felgi OEM to "kloki", ale można kupić Rota Titan 17x7,5 (IMO niezły wygląd) waga 7,5kg, można też zainwestować w felgi trochę więcej kasy (tak około 4.5tys) i kupić OZ alleggerita 17x7 (na sedanie wyglądaj nieźle można zobaczyć na http://www.civinfo.com) waga około 6.5kg
    do tego opona 225/45 np. goodyear efficientgrip (i tu waga chyba 8.6kg) lub takie jak Alix (nie pamiętam modelu, ale waga chyba 8.9) i całość będzie lżejsza od niejednego kompletu na 16"
    według mnie jest duże prawdopodobieństwo, że sprint do 100 będzie lepszy niż na 16, bo powinna być lepsza trakcja na pierwszym i drugim biegu
    Ostatnio edytowane przez tomag ; 19-06-13 o 00:11

  6. #26
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    To fakt, że przy bardzo lekkich felgach i bardzo lekkich oponach 17-stki mogą okazać się jeszcze lepsze, z tym że raczej taniej wyjdą opony 205/55R16 z tańszymi felgami 16" (tutaj też będzie najlepszy komfort).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •