Autor tekstu sebush

Poniższy tutorial przedstawiam nam jak przerobić oryginalny sterownik zamka który sterowany jest tylko z klucza :/ na sterowany z pilota za pomocą oryginalnej instalacji. Całą operacje wykonujemy w drzwiach kierowcy. Ja dodatkowo w centralce mam sterowanie kierunkami (wpiąłem się w kostkę nad kierownicą można również pod przycisk świateł awaryjnych).
Podziękowania dla kama085 za ogarnięcie tematu i pomoc w wyborze centralki

a więc tak:
Zakupiłlem sterownik centralnego zamka + jeden silownik typu "slave":

schemat instalacji tej centralki


Linki do aukcji:
Sterownik zamka centralnego
Siłownik typu "slave"

wiec zaczynami od demontazu boczka drzwi (nie bede tego opisywal bo juz bylo opisane pare razy min, na http://www.fotoporadnik.prv.pl/), następnie demontuje starą centralkę zamka:

na zdjęciu w czerwonym kółeczku jest zaznaczony otwór w tej blaszce mocującej zamek, w srodku znajduje sie ząbek z plastiku, aby zdjąć blaszkę należy wydrapać kawałek tego plastiku na głębokość 1-2mm, wtedy blaszka zzssunie się nam bez problemu

Następnie wypinamy kostke, w kostce znajduje się 6 przewodów będa nas interesować tylko 4 z nich

czarno-czerwony - masa
biało-zielony z czerwonym cienkim paskiem - 12V
żółto-czerwony, biało-czerwony - sterowanie zamkiem w drzwiach pasażera

Teraz montujemy siłownik, ja zamontowałem go w taki sposób:

Zabardzo tu nie ma czego opisywać, zdjęcie chyba najlepiej przedstawi sposób montażu siłownika. Ważne aby ten drucik, który łączy siłownik z drutem który zamyka/otwiera zamek nie ocierał o nic.

Teraz bierzemy się za podłączenie centralki.
Przewody łączymy następująco:
nowa centralka \\ przewody po starej centralce
czarny > czarno-czerwony
czerwony > biało-zielony z czerwonym cienkim paskiem
niebieski > żółto-czerwony od razu mostkujemy z niebieskim przewodem siłownika
zielony > biało-czerwony rówież mostkujemy z przewodem siłownika tyle, że z zielonym
u mnie wygląda to tak:

Pozostało nam jeszcze, przymocować nową centralkę w miejsce starej:

a więc przewody podłączone, możemy się rozkoszować już zamykaniem z pilota

Jak wyżej wspomniałem ta centralka ma dodatkowo sterowanie kierunkowskazami, teraz opisze sposób podłączenia tego:
Na początku trzeba przeprowadzić dwa przewody z drzwi kierowcy do kabiny, ja zrobiłem to tak

to czarne to jest osłona z węża od kompresora - taki "peszelek", można się bawić jeszcze w rozwieracanie kostek którymi idą oryginalne przewody.
Gdy mamu już przeciągnięte przewody, mamy teraz 2 opcje podłączenia: podpinamy się pod kostkę pod osłoną kolumny kierownicy, lub pod światła awaryjne - ja wybrałem pod kostkę pod kolumną kierownicy
Gdy mamu już przeciągnięte przewody, rozbieramy osłoną kolumny(niestety nie mam zdjęć ) - odkrecamy 3 śrubki pod spodem, teraz 2 częsci tej osłony trzymają sie na zatrzaskach, rozkładamy powoli żeby nie połamać.
Po demontaży osłony mamy o to taki widok na kostki:

interesuje nas kostka z 3 przewodami, a z tej kostki 2 przewody , proponuję wypiąć obie kostki, będzie wygodniej z podłączeniem
zielono-niebieski, zielono zółty, podpinamy się pod te przewody:

Składamy wszystko do kupy.
Gotowe.

To moj pierwszy tutorial, więc pewnie ma jakieś braki , mile widziane sugestie