Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Automatyczne włączanie świateł - jak wyłączyć?

  1. #21
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Tak chodzi o przekręcenie manetką.
    Myślę że po weekendzie już będę miał wszystko gotowe bo ostatnio nie mam kiedy siąść i zrobić opis.

  2. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    33

    Domyślnie

    Panowie, a czy sytuacja, w której zawsze przy włączeniu zapłonu (!) oraz po uruchomieniu silnika światła automatycznie się zapalają (postojowe + mijania) przy manetce ustawionej w pozycji OFF pasuje do którejś z sytuacji opisanych powyżej? Trochę słabo dla akumulatora, żeby przy włączonym zapłonie świecił się komplet świateł, bez możliwości wyłączenia.

  3. #23
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    W pozycji OFF żadne orginalne światła nie powinny świecić - jedynie DRLe. Coś masz nie tak z instalacją.

  4. #24
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2016
    Imię
    Dawid
    Auto
    Civic VIII GT
    Skąd
    Warm - Mazu
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Znienacka Zobacz posta
    Panowie, a czy sytuacja, w której zawsze przy włączeniu zapłonu (!) oraz po uruchomieniu silnika światła automatycznie się zapalają (postojowe + mijania) przy manetce ustawionej w pozycji OFF pasuje do którejś z sytuacji opisanych powyżej? Trochę słabo dla akumulatora, żeby przy włączonym zapłonie świecił się komplet świateł, bez możliwości wyłączenia.
    Jestem niemal pewien że posiadasz model z polskiego salonu lub tutaj był przerabiany. Honda zakładała taki sterownik na życzenie klienta. Rozwiązanie oczywiście tragiczne przy naszej pojemności aku (no chyba że byłyby to światła dzienne led). Wystarczy odpiąć sterownik który powinien być w oklolicy skrzynki bezpieczników nad nogami kierowcy.

  5. #25
    Użytkownik Awatar Civmann
    Dołączył
    Sep 2015
    Auto
    Civic FK2 Exe...
    Posty
    317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Znienacka Zobacz posta
    Panowie, a czy sytuacja, w której zawsze przy włączeniu zapłonu (!) oraz po uruchomieniu silnika światła automatycznie się zapalają (postojowe + mijania) przy manetce ustawionej w pozycji OFF pasuje do którejś z sytuacji opisanych powyżej? Trochę słabo dla akumulatora, żeby przy włączonym zapłonie świecił się komplet świateł, bez możliwości wyłączenia.
    Model świateł skandynawskich, wyciągnij bezpiecznik nr 37 pod kierownicą i po problemie.

  6. #26
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez argentina10 Zobacz posta
    A już myślałem że sobie odpuściłeś tą zagwozdkę
    Nie odpuściłem, tylko miałem mało czasu i kilka pomysłów ale nie wszystkie był dobre - stąd pocięte przewody przy kostce widoczne na stronce

    Cytat Zamieszczone przez argentina10 Zobacz posta
    No to super będę czekał na szczegóły żeby pobawić się na urlopie.
    W końcu najprostsze rozwiązanie okazało się najlepsze więc nie będzie problemu z poskładaniem takiego ustrojstwa
    Wkleiłem NA STRONKĘ opisy i schematy. Jak widać to nic skomplikowanego, trzeba tylko się w odpowiedni sposób wpiąć do sterownika DRLi.

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez argentina10 Zobacz posta
    Jestem niemal pewien że posiadasz model z polskiego salonu lub tutaj był przerabiany. Honda zakładała taki sterownik na życzenie klienta. Rozwiązanie oczywiście tragiczne przy naszej pojemności aku (no chyba że byłyby to światła dzienne led). Wystarczy odpiąć sterownik który powinien być w oklolicy skrzynki bezpieczników nad nogami kierowcy.
    tak, tak z polskiego salonu.
    Pierwszy właściciel miał datę urodzenia z 39 roku więc, może poprosił o to rozwiązanie by nie zapomnieć włączyć świateł
    Dzięki za wskazówki!

  8. #28
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2016
    Imię
    Dawid
    Auto
    Civic VIII GT
    Skąd
    Warm - Mazu
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TRAFO Zobacz posta
    Wkleiłem NA STRONKĘ opisy i schematy. Jak widać to nic skomplikowanego, trzeba tylko się w odpowiedni sposób wpiąć do sterownika DRLi.
    Kawał dobrej roboty i wg mnie to rozwiązanie idealne do każdego auta i warte poświęcenia czasu na ten mod

  9. #29
    Użytkownik Awatar abla
    Dołączył
    Oct 2006
    Auto
    Civic 4D 1.8 Exe
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Znienacka Zobacz posta
    tak, tak z polskiego salonu.
    Pierwszy właściciel miał datę urodzenia z 39 roku więc, może poprosił o to rozwiązanie by nie zapomnieć włączyć świateł
    Dzięki za wskazówki!
    Jak kupiłem swoją Hankę to miałem taką samą zagwozdkę ze światłami zapalającymi się automatycznie na samym zapłonie (bez pracującego silnika) i na tym forum również podpowiedzieli mi, że prawdopodobnie jest to moduł dołożony w polskim salonie i jest szansa, że z modułem został założony również wyłącznik. I rzeczywiście, w okolicy skrzynki bezpieczników znalazłem "dyndający" na kabelkach przełącznik i to było to. Dostęp do niego był dopiero po zdjęciu dolnej osłony deski rozdzielczej.

  10. #30
    Użytkownik Awatar Civmann
    Dołączył
    Sep 2015
    Auto
    Civic FK2 Exe...
    Posty
    317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Znienacka Zobacz posta
    Panowie, a czy sytuacja, w której zawsze przy włączeniu zapłonu (!) oraz po uruchomieniu silnika światła automatycznie się zapalają (postojowe + mijania) przy manetce ustawionej w pozycji OFF pasuje do którejś z sytuacji opisanych powyżej? Trochę słabo dla akumulatora, żeby przy włączonym zapłonie świecił się komplet świateł, bez możliwości wyłączenia.
    Dla sprostowania, skutkiem działania świateł mijania w pozycji manetki OFF są dwie rzeczy:
    1. Jeśli auto z zagranicy (rynek skandynawski)*
    zaglądnąć pod kierownicę na bezpieczniki, jeśli będzie wpięty nr 37 wystarczy go wyciągnąć aby światła wróciły do "serii"
    * nie koniecznie rynek skandynawski, moje sprowadzone z Niemiec i też tak miałem.
    2. Jeśli auto krajowe jak wyżej pisali poprzednicy należy szukać dołożonego modułu, najczęściej pod osłoną poniżej kierownicy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •