Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Tłumik samoróbka

  1. #11
    Użytkownik Awatar nyndz
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Kacper
    Auto
    Impreza
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,509

    Domyślnie

    Do GSki faktycznie może trochę zbyt futurystyczny ale wygląda super

  2. #12
    Użytkownik Awatar Ordi
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Piotrek
    Auto
    CTS 2.2 i-ctdi
    Skąd
    Biłgoraj
    Posty
    1,112

    Domyślnie

    Ja mam w R6 kolektory full przelot (bez katalizatora itd) i końcówkę przelot LeoVince długości 30cm. Jak tylko wjadę do miasta (30tys mieszkańców) to żonka odrazu słyszy że wracam do domu Jak ostro przyduszę to potrafią się alarmy włączyć w samochodach
    Co do przeglądu - nie ma problemu z tym
    Co do policji - jest problem ale zawsze kłócę się z nimi że muszą mi zmierzyć głośność urządzeniem a nie 'na ucho'. A że 99% radiowozów nie ma tego urządzenia na stanie to dają sobie spokój

    A tak to wygląda:


    Co do samoróbki - ja na twoim miejscu zrobił bym przelot (około 50cm) + DB Killer. To jest prosta opcja do wykonania i naprawde DB Killer się sprawdza!
    Tak wygląda DB Killer:


    Ostatnio edytowane przez Ordi ; 24-04-13 o 22:52

  3. #13
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szczery Zobacz posta
    Przelot ale cichy. Jak wyliczyć w jakich miejscach w puszce mają być przegrody...?
    W przelocie nie ma przegród. W przelocie możesz pomanewrować kilkoma rzeczami - rodzajem perforacji, rodzajem wygłuszacza i jego ilością. Jeśli chcesz bardzo rzeźbić, możesz zrobić sobie komorę rozprężną, w takim przelocie, że perforacja będzie w pewnym miejscu szersza. Możesz również wykonać perforację wężową (taki twin-loop ale cały w puszce - to trzeba umieć ładnie zrobić, ULTER robił, a potem pękało nagminnie) Ostania rzecz, którą możesz zrobić, to półkomorówka - robisz dwa denka w środku z trzema otworami i trzy perforowane rurki - komory na początku i na końcu, mniej więcej tak jak tutaj:



    tylko tą trzecią rurkę musisz przedłużyć oczywiście, środek wypełniasz wygłuszaczem. Tutaj trzeba umieć dobrać średnice perforacji, a wygłuszacz już jest jednostką względnie pomijalną (oczywiście nie mam na myśli jego jakości i "ubicia"). Ogólnie wpisz sobie "chamber muffler" w grafice google i podpatruj pomysłów

    https://www.google.pl/search?hl=pl&q...w=1920&bih=955

    Ale przy komorowym albo zaburzysz przepływ spalin, albo za bardzo przytkasz. Trzeba umieć i wiedzieć jak
    [ ] Nie odpowiadam na ŻADNE pytania techniczne poprzez PW
    [ ] Nie możesz założyć tematu w giełdzie? Widocznie nie masz 30 postów i odpowiedniej aktywności na forum. I NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZESKOCZENIA TEGO

  4. #14
    Użytkownik Awatar Austin
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    Robert
    Auto
    Opel omega B :-)
    Skąd
    Płock
    Posty
    185

    Domyślnie

    Hmm juz za pózno tłumik ma długość 35 cm i bedzie przelot z db kilerem ale ogladałem jak inni produceci robią i tu jest problem chyba ze kilka sztuk i kazdy inaczej wtedy będę wiedział który odpowiedni będzie

  5. #15
    Użytkownik Awatar LongeR
    Dołączył
    Dec 2012
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    EJ9 D14T/Z.O P C
    Skąd
    ok.KR
    Posty
    299

    Domyślnie

    Podepnę się ponieważ jeszcze niedawno byłem posiadaczem R1. I masz kolego racje krótki zadymiacz z db killem(ew.gdzieś w trase) jak wiemy przeglad wielu z nas,no wiesz... piesy przydupXą sie o byle co,długi tłumik pasuje ale turystykom,dobry wybóR1!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •