Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: eletryczne szyby

  1. #1
    Użytkownik Awatar kris79n
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    wroclaw
    Posty
    81

    Domyślnie eletryczne szyby

    mam honde 3 drzwiowa z manualnymi szybami mam okazje kupic z rozbitej hani komplet do elekrycznych szyb silniczki i okablowanie .pytanie brzmi czy wystarczy ze podepne kable wyciagniete z hondy z elektryka do kosci ktora jest w dzwiach-ta ktora laczy slupek z dzwiami czy reszte instalacji ktora jest juz w samochodzie tez musze ciahnac?bo kosci sa takie same i by pasowaly na skrzynce bezpieczkikow sprawdzalem i nyby sa nawet juz bezpieczniki pod te szyby wsadzona 20 A.jak sprawdzicz czy jet reszta okablowania i wystarczylo by wymienic tylko kable w drzwiach.
    bede wdzieczny za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Awatar Grzesiek(H)
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    civic coupe d16y2
    Skąd
    GłOGóW//Leszno
    Posty
    222

    Domyślnie

    Musisz rozpiąć kostke która łączy instalacje drzwiową i zobaczyć ile przewodów wychodzi z tej kości jeśli wiecej niż 4 to mozesz podłanczaą,bo w drzwiach masz teraz tylko przewody od centralnego zamka i głosnika.Ja podłączyłem nowa instalacje do kosci w słupkach i wszystko chodzilo.aha i nie zapomnij o przekazniku bo bezpieczniki juz masz.
    pozdro

  3. #3
    Użytkownik Awatar kris79n
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    wroclaw
    Posty
    81

    Domyślnie

    o jakim przekazniku?okablowanie z dzwi stuknietej hondy majakies pudeleczko z ukladem scalonym to jest ten przekaznik czy to cos innego.mam wiecej niz 4 kable wiec chyba bedzie dzialas

    [ Dodano: Czw 11 Paź, 2007 ]
    Grzesiek(H),mozesz mi napisac jaki to ma byc przekaznik,gdzie i jak go podlaczyc bo z tego co sprawdzilem to z slupka wychodzi 6 kabli do drzwi podlaczylem instalacje do niej podnosnik chcialem sprawdzic czy dziala i zadnej reakcji niebylo.napisz mi prosze jaki ma to byc przekaznik i gdzie on ma byc.z twojego slupka ile kabli wychodzi do drzwi?
    z gory dzieki za pomoc

    [ Dodano: Pią 12 Paź, 2007 ]
    gdzie moge dostac taki przekaznik i ile on moze kosztoac bo w samochdzie z ktorego wyciagnolem mechanizm niebylo go?

  4. #4
    Użytkownik Awatar Grzesiek(H)
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    civic coupe d16y2
    Skąd
    GłOGóW//Leszno
    Posty
    222

    Domyślnie






    przekaznik to ta mniejsza czarna kosteczka w lewym górnym rogu panelu bezpiecznikow,na załączonym zdjeciu.najlepiej wymontuj go z tej rozbitej hondy z której brałes reszte elektryki.ja niepamietam ile umnie jest przewodow ale wydaje mi sie ze powinno smigac po podłaczeniu przekaznika.
    pozdro

  5. #5
    Użytkownik Awatar kris79n
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    wroclaw
    Posty
    81

    Domyślnie

    wlasnie cay sek w tym ze w tej hondzie niebylo tej kosteczki.jedyne miejsce gdzie moge ja dostac to chyba serwis.chyba ze by sie znalas jakis mily czlowiek ktoremu jest niepotrzebna i moglby mi odsprzedac

    http://img513.imageshack.us/img513/6...ecznikiec8.jpg

    moja skrzynka z bezpiecznika mi wyglada nieco inaczej ale chyba podpasuje.

  6. #6
    Użytkownik Awatar Lipek
    Dołączył
    Aug 2006
    Auto
    VIIIgen
    Skąd
    Ciechocinek
    Posty
    643

    Domyślnie

    bez przekaznika, nawet nie drgnie, MUSI byc !!

  7. #7
    Użytkownik Awatar kris79n
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    wroclaw
    Posty
    81

    Domyślnie

    okazalo sie ze w mojej skrzynce bezpiecznikowej niema miejsca na przekaznik wiec nici z podlanczania szyb,bo z ciagnieciem kabli to raczej zaduzo robity.wiec jak by ktos chcial kupic orginalny mechanizm z okablowaniem do drzwi komplet z bokami do drzwi

  8. #8
    Użytkownik Awatar dwupak
    Dołączył
    Sep 2007
    Skąd
    Piaseczno/Chojnów
    Posty
    66

    Domyślnie

    Nie będę sie w ymondrzał jak to trzeba zrobić bo może sie okazać ze g. wiem ale tak sie składa ze w sobotę zakładałem el szyby do swojego jajeczka i podzielę sie doświadczeniami.
    Nadmienię tylko ze nie miałem okablowania.
    Nie przechodziłem przez konsole z bezpiecznikami bo zbyt dużo roboty (czyli przekaźnika tez nie mam). Z konsoli bezpieczników poprowadziłem "+" do drzwi kierowcy korzystając z gniazda nr 1 lub 3 bo tam był "+". bezpiecznik umieściłem w drzwiach (żeby był do niego dobry dostęp umieściłem go pod zaślepką głośnika). w efekcie mam przez szerokość auta (Z drzwi kierowcy do drzwi pasażera poprowadzone 3 przewody 2 sygnałowe zamykanie/otwieranie szyby pasażera i zasilanie "+") ku mojemu zdziwieniu wszystko działa. Ot cała filozofia

  9. #9
    Użytkownik Awatar kris79n
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    wroclaw
    Posty
    81

    Domyślnie

    czyli z konsoli do drzwi kierowcy idzie jeden przewod a do drzwi pasazera trzy?miales okablowanie w dzwiach czy tam tez niemasz?ja mam okablowanie dzwi z rozbitka tylko mialbym problem z podlaczeniem kabli do kosci w drzwiach.niewiem do ktorego styku i ile kabli pociagnac,lepszy zemnie mechanik niz elektryk.
    bede wdzieczny za wiecej wskazowek ewentualne zdjecia

  10. #10
    Użytkownik Awatar dwupak
    Dołączył
    Sep 2007
    Skąd
    Piaseczno/Chojnów
    Posty
    66

    Domyślnie

    napisz jakie masz kolory to ci rozrysuje...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •