Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 64 z 64

Wątek: Civic IX 1.6 Diesel - wrażenia z jazdy & osiągi

  1. #61
    Użytkownik Awatar Yary
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    28

    Domyślnie

    Nie mieliśmy okazji porozmawiać ani urządzić dyskusji :-). Ja jeździłem do niedawna i30 z silnikiem diesla 115 KM. Miałem też jazdę próbną nowym civiciem w wersji zarówno benzynowej, jak i dieslem. Diesel wydaje mi się zachowywać podobnie jak jednostka Hyundaia. Bardzo porządne silniki. Z tego co tu czytam, Honda zrobiła nawet bardziej ekonomiczny silnik od Hyundaia.
    Ostatecznie zdecydowałem się nabyć Civica w wersji z benzyną 1.8. Wszystko okazuje się być gestią gustu. Mnie bardzo odpowiada brzmienie tej benzyny. Podobnie jak u Ciebie, moja żona bardziej przeżywa teraz wyprzedzanie:-) Akurat dla nas to całkiem korzystne, bo jesteśmy małżeństwem tak długo, że te emocje dobrze nam robią, he he. Oczywiście przesadzam, ale nie całkowicie!
    Co ciekawe, mam inne doświadczenia od Ciebie. Biegi są dużo bardziej elastyczne niż w Hyundaiu i rzadziej potrzebuję sięgać po gałkę. Jak pamiętam jazdę civiciem w dieslu, wygląda to podobnie- biegi są krótsze niż w benzynie.
    Aczkolwiek to prawda - jak chcę wyprzedzać, muszę zredukować bieg, do 3 lub 4. Mnie to osobiście bardzo pasuje i lubię taką jazdę.
    Inna sprawa, to że znam zalety turbo. Czy diesla, jak w omawianej tu Hondzie, czy turbobenzyn. Celowo jednak w poszukiwaniu następcy ograniczyłem wybór do samochodów z wolnossącymi benzynami. Może jestem bardziej tradycjonalistą niż myślałem? Może lubię rzeczy "wiecznotrwałe"? Nie podoba mi się trend, by tworzyć produkty na kilka sezonów, góra kilka lat? A tak mi się kojarzą turbobenzyny. Z jakiegoś powodu w prasie fachowej szacuje się przebieg współczesnych silników na 150 do 250 tysięcy. Ja nie lubię sprzedawać rzeczy innym z myślą, że niech się martwi kolejny właściciel.
    Co do Civica w dieslu, cóż. Gdyby nie dpf-y, koła dwumasowe i inne drogie i potencjalnie mniej trwałe elementy, się bym zastanawiał.
    Więc zombie, to ciągle kwestia gustu, preferencji. Ja nie kupuję Twojej argumentacji jako dowodu na wyższość czegoś ponad coś innego. Podobnie, moje argumenty za starą konstrukcją benzynową nie uważam za "obiektywne". Co kto woli, co lubi, co preferuje.

  2. #62
    Użytkownik Awatar adamkatowice
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic IX Lifestyle
    Skąd
    Katowice
    Posty
    143

    Domyślnie

    dyskusja idzie cały czas w kierunku smaków.... jedni lubią to a drudzy to... i ciężko jednych przekonać do smaku drugich... na szczęście wybór samochodów jest duży, forów internetowych też jest wiele i nikt nikogo do "lubienia" wolnossących benzyn nie namawia... każdy kupuje co sobie wybierze i na co ma akurat smak.

  3. #63
    Użytkownik Awatar Civicrob
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Robert
    Auto
    Civic IX HB 5D
    Posty
    199

    Domyślnie

    Dokładnie, zgadzam się z przedmówcami. I całe szczęście, że na rynku mamy różne auta, które spełniają oczekiwania Adama, Yarego i Zombiego

  4. #64
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    1

    Domyślnie

    This 1.6-litre diesel has been designed to offer high performance and low emissions and goes about its job in a very Honda way. For a start, it's extremely small and light for a diesel lump. It makes 120PS at 4000rpm, which is impressive enough, but perhaps more interesting is the 300Nm of torque it can develop at just 2,000rpm. The engine's built in Swindon and designed for the European market.

    As with the petrol Civic variants, this 10th generation model gets a properly sophisticated suspension package. This model cruises over potholes its direct predecessors would have crashed through and does so with the demeanour of a much larger, more luxurious model. Of equal importance are the changes made to the structure of this MK10 model, all enabled by a significantly larger platform that's a full 52% stiffer than the previous generation chassis and positioned 10mm lower to the ground to improve the centre of gravity. All that's simply got to make a significant difference and sure enough, the grip and body control you get with this Civic is a significant improvement over what was served up before, further contributing to the 'big car' feel we referenced earlier. The steering's direct and responsive too, though lacks the final 'enth' of feel that sets a rival Ford Focus apart from its rivals in this regard.

    ----------------
    Nissan Kicks

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •