Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 64

Wątek: Civic IX 1.6 Diesel - wrażenia z jazdy & osiągi

  1. #31
    Użytkownik Awatar majkel
    Dołączył
    Oct 2005
    Skąd
    Kraków
    Posty
    553

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rufi3M Zobacz posta
    Mi to nie sprawia problemu.Wiadomo jak trzeba jeździć każdym silnikiem benzynowym bez turbo aby zmniejszyć spalanie...tym bardizej jak masz do porównania dwa identyczne wozy różniące się tylko mocą, momentem i pojemnością silnika (zasada działania identyczna)...to nie magia...komp w IX pokazuje rzeczywiste spalanie
    Pobudka! Temat jest o dieslu. Turbo.

  2. #32
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    http://www.youtube.com/watch?v=rI-dXem8syQ - na pewno źle to nie idzie jak na tą moc, powiedziałbym nawet, że lepiej od 1.8......

  3. #33
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    Idzie fajnie jak na 1.6 Dieselka, ale 10s do 100 to nie lepiej niż 1.8 ... nie przesadzałbym
    Jak w końcu jest z tym spalaniem, przy normalnej jeździe w porównaniu do 1.4 i 1.8 ?

  4. #34
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Ja patrzę na dojście do v.max i v.max z górki, a te są niezłe jak na 120 KM, ja VIII genem 1.8 robiłem max. 222 km/h licznikowo na kołach 17" z górki. Nie ma szans by 1.8 zgubił tego diesla Spalanie ponoć przepaść na korzyść diesla

  5. #35
    Użytkownik Awatar adamkatowice
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic IX Lifestyle
    Skąd
    Katowice
    Posty
    143

    Exclamation

    Dziś oddałem mojego civica 1.8 na serwis i dostałem jako zastępcze auto civica 1.6 diesel.... zrobiłem nim trasę 350km - Katowice - Kielce - Katowice.
    Wrażenia;
    kultura pracy silnika - postój i jazda cicho i miło, przyspieszanie od 0 do 70.... tragicznie głośno !
    odczuwalna moc - diesel ma inną charakterystykę od benzyny... ale...
    na początku ma kopa, tzn przy starcie, przy przyspieszaniu z odpowiednio niskiego biegu. Niestety szybko mu mocy zaczyna brakować.... trzeba często zmieniać biegi.
    przy 60 km/h 6 biegu nie przyjmuje (dławi się), benzyna przyjmuje.
    spalanie - i tu baaardzo miła niespodzianka - jadąc do Kielc korzystałem z każdej możliwości wyprzedzania, było 70km/h, było też 160.... dużo wyprzedzań w zakresie 80-140km/h. średnie spalanie w Kielcach 5.4l/100km. Powrót - jechaliśmy troche wolniej i było 4,5l/100km. Dodatkowo 30km przejechałem eko i wyszło książkowe 3.6l/100km.
    Civic zostanie ze mną jeszcze jutro, ciekawe ile pali w mieście. Ze wstępnych obserwacji będzie palił ok. 6l/100km bez przesadnego oszczędzania gazu.
    P.S. Kolega na forum napisał, że mu Civic 1.6 diesel spalił 7.8l/100km - chyba był zepsuty. Spalanie na odcinku 30km z prędkościami 0-160km/h, kilka razy postój na czerwonym i mocne przyspieszanie z postoju, spalanie ok. 6l.
    Ogólnie mam wrażenie - spalanie w porównaniu z benzyną - minus 2l. Ja do diesla bym dopłacił max. 4000zł. Mniejsza moc jest odczuwalna. Kultura pracy nieporównywalna do benzyny.
    Ostatnio edytowane przez adamkatowice ; 28-08-13 o 19:06

  6. #36
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Przy 60 km/h na VI-tce ten diesel jest w turbo-dziurze, trudno by to przyjmował, choć wbicie w 1.8 szóstki przy 60 km/h też mądre nie jest, bo nie ma z tego żadnego przyspieszenia, a jedynie katuje się silnik znacznie bardziej niż przy 6800 obr/min.....
    Wystarczy też pojechać tym dieslem jeszcze ostrzej, chociażby celem sprawdzenia v. max i 7,8 litra nie będzie żadnym znamieniem jego popsucia

  7. #37
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamkatowice Zobacz posta
    Dziś oddałem mojego civica 1.8 na serwis i dostałem jako zastępcze auto civica 1.6 diesel.... zrobiłem nim trasę 350km - Katowice - Kielce - Katowice.
    A co takiego dolega twojemu civicowi ?

  8. #38
    Użytkownik Awatar adamkatowice
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic IX Lifestyle
    Skąd
    Katowice
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzejan Zobacz posta
    A co takiego dolega twojemu civicowi ?
    duperele -
    - nadkole tylne coś się nie trzyma
    - denerwuje mnie "podskakująca" maska na nierównościach
    - hamulce mi czasami piszczą
    - gumki na tylnej klapie ocierają o zderzak


    dlaczego kolega zombie6 uważa że przy 60 na 6 biegu silnik się niszczy? samochód sam nawet podpowiada żeby dać 6 bieg? jadąc za TIRem 60km/h nie widze potrzeby trzymania samochodu na wysokich obrotach... ps. dziś średnie spalanie po jazdach miejskich mam 5.9l. Jutro jadę dieslem trasę Katowice - Wrocław - Katowice, kolejne 400km testowania, tym razem po autostradzie...

  9. #39
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2201390.html - w skrócie, jak często jeździsz na VI-tce 60 km/h KATUJESZ silnik znacznie bardziej niż kręcąc go do czerwonego pola Szczególnie gdy zechcesz przyspieszać na tej VI-tce, ale nie tylko, bo częsta taka jazda sprzyja też gromadzeniu się nagaru.....
    Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 30-08-13 o 07:46

  10. #40
    Użytkownik Awatar kolc
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Kuba
    Auto
    Volvo 855 T-5
    Skąd
    Warszawa - Wawer
    Posty
    400

    Domyślnie

    Czyli większość silników z automatycznymi skrzyniami (które właśnie w ten sposób wrzucają biegi, że przy stałej nawet niskiej prędkości ustalają wysoki bieg i niskie obroty) jest zarżnięta?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •