Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 64

Wątek: Civic IX 1.6 Diesel - wrażenia z jazdy & osiągi

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    79

    Domyślnie

    Mam Bravo z dieslem 1.6 105km. Nie podjąłbym się oceny spalania na podstawie jazdy testowej jak powyżej. Wg mojej subiektywnej oceny nie jest miarodajne. Na co dzień przysłwoiowy Kowalski tak nie jeździ. Dzisiaj miałem jazdę testową Sportem 1.8 142KM . W Ariesie na Wybrzeży Gdyńskim Wwa. Pętelka do pl. Wilsona, test systemy Start&stop (pozytywnie zaskoczony na + jestem, nie przeszkadza kierowcy) i do mostu północnego i zawrotka. Ze 4 razy podciągnąłem pod 6k-7k Rpm. Później 6tka i 2K RPM. Średnia wyszła 9.6 l/100km i co mi to mówi? Średnia z tego testu NIC mi nie powie. Dowiedziałem się za to,że jadąc na 6tce można już przy 2K RPM przy spalaniu chwilowym w okolicach 5l/100km i jakis 100 km/h. Szacuję,że na ekspresówce przy 120km/h-130km/h jakieś 6.5l jest realne.
    Dajmy szansę dieslowi Hondy i poczekajmy na recenzję użytkowników z codziennej jazdy. Wtedy będziemy mogli wyrokować

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Auto
    Honda Civic IX 1.8
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poziomek Zobacz posta
    Dowiedziałem się za to,że jadąc na 6tce można już przy 2K RPM przy spalaniu chwilowym w okolicach 5l/100km i jakis 100 km/h. Szacuję,że na ekspresówce przy 120km/h-130km/h jakieś 6.5l jest realne.
    Dajmy szansę dieslowi Hondy i poczekajmy na recenzję użytkowników z codziennej jazdy. Wtedy będziemy mogli wyrokować
    No tak, a diesel przy 130 km/h spali jakies 5,5 i cały czas mamy litr różnicy.

  3. #13
    Użytkownik Awatar butler.gdansk
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Szymon
    Auto
    Civic FK3
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    3,179

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bObOrObOl Zobacz posta
    No to lypa, tyle pali moje H22A, fakt że w lżejszej budzie, ale doznania raczej nieporównywalne...
    Dlaczego nieporównywalne? Moce są zbliżone... (przynajmniej u mnie)

  4. #14
    Użytkownik Awatar Dzida
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    ED2 D16Z6 LPG
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,300

    Domyślnie

    No to ja:

    Przesiadłem się z 22 letniego beznynowego Civica 1.5 który pali 11 w mieście.

    Wrażenia:

    Diesel 1.6 nic nie pali (4,5 średnie przy takiej samej jeździe przy jakiej mój Civic pali 11).
    *******ziela jak mały robaczek - od 1200-1400 obrotów aż do trzech ciągnie jak szalony :O Nie wiedziałem, że tak się da. Mi charakterystyka diesla totalnie nie odpowiada, ale wyrywa się fajnie. Turbodziury praktycznie brak.
    Trzecie pozytywne zaskoczenie - reakcja na gaz :O Nie mówie o samej turbodziurze, tylko reakcji samochodu na depniecie w podłoge. Jest bardzo dobrze, nie jechałem dieslem, który zbierałbym się tak szybko.

    Moim zdaniem to dzieło inżynierii ze wszystkich stron. Jeżeli okaże się niezawodne to za 15 lat kupię takiego do firmy

  5. #15
    Użytkownik Awatar bObOrObOl
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Robert
    Auto
    EJ6H22 blk półmat
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,404

    Domyślnie Odp: Civic IX 1.6 Diesel - wrażenia z jazdy & osiągi

    Cytat Zamieszczone przez butler.gdansk Zobacz posta
    Dlaczego nieporównywalne? Moce są zbliżone... (przynajmniej u mnie)
    Aaa źle odczytałem (że to niby 1.8 tyle wciąga).

    Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

  6. #16
    Użytkownik Awatar Alix
    Dołączył
    Jan 2011
    Auto
    FK2R i ED7 D16T
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dzida Zobacz posta
    Przesiadłem się z 22 letniego beznynowego Civica 1.5 który pali 11 w mieście.
    11 chyba LPG? Bo w 11 Pb to ja się mieszczę w żelazku D16turbo nie żałując turbiny... na tyle że cena zużycia opon (a semislicki długo nie żyją) za kilometr jazdy zaczyna być istotna Poza tym hmm no dla mnie porównanie dynamiki sprawnego D16Z6 w 950kg 4gen do diesla to przepaść (2 sekundy do setki różnicy na papierze licząc że będzie porównywalny katalogowo do D16A9, a subiektywnie IMO jeszcze więcej z powodu braku wygłuszenia )

    Cytat Zamieszczone przez bartam Zobacz posta
    No tak, a diesel przy 130 km/h spali jakies 5,5 i cały czas mamy litr różnicy.
    dokładnie, bo 1.8 spali 6,5 przy płynnej jeździe rzędu 130km/h.
    Ostatnio edytowane przez Alix ; 03-04-13 o 11:14

  7. #17
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartam Zobacz posta
    Chłopie diesel przy pałowaniu na maksa nie spali 8 l/100 tylko 10-11, dobrze wiem bo sam mam diesla, trochę starszego, ale podobnej mocy. Także jak piszesz o pałowaniu 1.8 to pisz tez o pałowaniu diesla, a nie 8 l diesel a 12 benzyna.
    Piszę o teście Alixa, który nie jechał ekonomicznie i na krótkim odcinku, moim zdaniem diesel zawsze i tak spali w rezultacie ok. 2 litrów mniej średnio na dłuższym dystansie .....

    Cytat Zamieszczone przez Alix Zobacz posta
    Więc skoro spaliłem mniej od Fabii 1.2 z < połową koniarzu to raczej trudno mieć pretensje do Hondowskiego 1.8???
    Co do spalania na pewno, ale pojedź w trasę z jakimś dieslem 140 KM i dynamicznym kierownikiem z dużą liczbą wyprzedzeń, a zobaczysz ile spalisz Ty, a ile on.....już nie wspomnę o redukcjach przy każdym wyprzedzaniu, a on spokojnie bez redukcji pójdzie....tak czy siak stawiam na 2 litry różnicy na korzyść diesla przy takiej jeździe.....
    Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 03-04-13 o 08:34

  8. #18
    Użytkownik Awatar bObOrObOl
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Robert
    Auto
    EJ6H22 blk półmat
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,404

    Domyślnie

    Zakładając, że różnica w spalaniu wynosi 2 litry na setkę, to przy lekko zawyżonej cenie 6 zł/l daje to różnicę 12 gr/km i oznacza, że różnicę w cenie 12 tys. zł oszczędności na paliwie zrekompensują po ok. 100 tys. km, a tak naprawdę to dłużej biorąc pod uwagę zmianę wartości pieniądza w czasie (w uproszczeniu: na diesla trzeba wziąć wyższy kredyt). Kwestia jest więc taka, na jaki przebieg / ile lat planujemy zakup samochodu, uwzględniając oczywiście różnicę w osiągach i charakterze obu jednostek, no i jednak wyższą komplikację budowy diesla i potencjalne problemy/koszty z tym związane.

  9. #19
    Użytkownik Awatar butler.gdansk
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Szymon
    Auto
    Civic FK3
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    3,179

    Domyślnie

    Ciekawe jak się podkręca tego diesla. Wydaje mi się że po przeprogramowaniu mapy i bez dodatkowych przeróbek osiągalne jest 140-150KM dzięki czemu może być już ciekawie.
    Mógłby wtedy nawet pogonić 1.8...

  10. #20
    Użytkownik Awatar Alix
    Dołączył
    Jan 2011
    Auto
    FK2R i ED7 D16T
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poziomek Zobacz posta
    Mam Bravo z dieslem 1.6 105km. Nie podjąłbym się oceny spalania na podstawie jazdy testowej jak powyżej. Wg mojej subiektywnej oceny nie jest miarodajne. Na co dzień przysłwoiowy Kowalski tak nie jeździ. Dzisiaj miałem jazdę testową Sportem 1.8 142KM . W Ariesie na Wybrzeży Gdyńskim Wwa. Pętelka do pl. Wilsona, test systemy Start&stop (pozytywnie zaskoczony na + jestem, nie przeszkadza kierowcy) i do mostu północnego i zawrotka. Ze 4 razy podciągnąłem pod 6k-7k Rpm. Później 6tka i 2K RPM. Średnia wyszła 9.6 l/100km i co mi to mówi? Średnia z tego testu NIC mi nie powie. Dowiedziałem się za to,że jadąc na 6tce można już przy 2K RPM przy spalaniu chwilowym w okolicach 5l/100km i jakis 100 km/h. Szacuję,że na ekspresówce przy 120km/h-130km/h jakieś 6.5l jest realne. Dajmy szansę dieslowi Hondy i poczekajmy na recenzję użytkowników z codziennej jazdy. Wtedy będziemy mogli wyrokować
    No tylko to co piszesz, potwierdza właśnie odwrotną tezę co do jazdy testowej. Pojechałeś dynamicznie po mieście i uzyskałeś 9,6 litra. Ja przed chwilą pisałem, że 1.8 dynamiczne miasto to ok. 9,5 litra. Więc co tu jest niemiarodajne? Dieslem jechaliśmy na odcinku około 30km po różnych rodzajach dróg, co może być w miarę reprezentatywne (no było więcej autostrady a mało miasta, ale to powinno być in plus raczej...). Oczywiście, ma się nijak do cruisingu na tempomacie ze średnią 110km/h przy stałych 2000rpm, gdzie pewnie tym dieslem schodzi poniżej 5 litrów, ale co z tego, jeździsz tak na codzień? Bo ja nie. Dlatego spalanie w katalogu ma się nijak do tego co wlewam do baku i dlatego więcej mi mówi o spalaniu jazda próbna moim stylem.

    Cytat Zamieszczone przez zombie6 Zobacz posta
    Co do spalania na pewno, ale pojedź w trasę z jakimś dieslem 140 KM i dynamicznym kierownikiem z dużą liczbą wyprzedzeń, a zobaczysz ile spalisz Ty, a ile on.....już nie wspomnę o redukcjach przy każdym wyprzedzaniu, a on spokojnie bez redukcji pójdzie....tak czy siak stawiam na 2 litry różnicy na korzyść diesla przy takiej jeździe.....
    Miałem przez tydzień diesla 2.2 i spalałem nim średnio 1,0-1,5 litra mniej niż 1.8 (ale głównie miasto).

    Cytat Zamieszczone przez butler.gdansk Zobacz posta
    Ciekawe jak się podkręca tego diesla. Wydaje mi się że po przeprogramowaniu mapy i bez dodatkowych przeróbek osiągalne jest 140-150KM dzięki czemu może być już ciekawie.
    Mógłby wtedy nawet pogonić 1.8...
    No pewnie by pogonił Po remapie i FMIC raczej na pewno osiągnie te 140-150KM, może więcej - limitem będzie tu pewnie mikroturbina. Można by ją zmienić, ale z silnikiem którego jednym z priorytetów konstrukcji było odchudzenie ścian cylindrów i głowicy pewnie lepiej nie próbować iść za daleko... tylko od razu kupić dużo fajniejszego w tej kwestii 2.2 Tu jeszcze ciekawostka:
    http://www.autocarindia.com/News/323...l-finally.aspx
    i bez DPFu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •