Pokaż wyniki od 21 do 30 z 445

Wątek: b18c4 prawda i mity

Widok wątkowy

  1. #1
    Użytkownik Awatar Cywa
    Dołączył
    Sep 2006
    Auto
    pordzewiale
    Skąd
    Białystok
    Posty
    1,501

    Domyślnie b18c4 prawda i mity

    Witam Panowie, przymierzam sie do swapa c4 do mojego ej2, czytalem duzo tematow w tym temacie i pojawialo sie wiele roznych opinii i kwesti, chcialbym wszystko to tutaj "rozgrzebac" i wyjasnic dokladnie...

    -pierwsza kwestia, jakie seryjnie bylo sprezanie w c4? bede mial manometr i chce sprawdzic kondycje silnika

    -łapy, jedni mowia ze wszystkie pasują od mb6, inni mowią ze jedna łapa nie pasuje, jak to z tym jest dokladnie?

    -jaki wydech pod ten silnik? 2'' 2,25'' czy 2,5'' czy jest ktos na forum kto liczyl optymalny wydech pod ten motor? kiedys duzo o tym czytalem i wiem ze za duzy wydech to tez nie zdrowo, za maly moze przymulic silnik, trzeba to odpowiednio dobrac, ma ktos z tym wieksze doswiadczenie? kolektor w rozmiarze jak reszta wydechu czy węższy?

    -jaki kolektor ssacy zamiast seryjnego? ponoc wszystkie aftermarkety typu sunksy edelbroxy itd wzorowane sa na tym od itr? czy podejdzie seryjny ssak od itra i czy to duzo pomoze? moze cos od b16?

    -kwestia wiązki silnikowej, bede mial od mb6 z tego co wiem trzeba poprzedluzac kable, wtyczki pasuja + dodac jeden kabelek do vteca, czy to wszystko? co z wiazka kabinowa i podlaczeniem pod kompa ? komputer w b7 jest p07 bodajze? i nic z nim nie mozna zrobic? trzeba wymienic na p28 z z6 i wgrac mapy tak?

    -przy okazji silnika na stole co jeszcze warto sprawdzic wymienic poza rozrzadem? jakie zamienniki do bserii na rozrzad kupic?

    -stabilizatory w ej2 sa bardzo cienkie z tylu nie ma go wcale, aktualnie na tyle auta mam staba z eg6 i taki prawdopodobnie zostanie do konca, ponoc grubsze wyrywaja mocowania i tyl auta zaczyna byc nerwowy, kwestia staba z przodu, czy warto wymienic na cos grubego np z mb6? czy nie bedzie to w jakis sposob nieodpowiednie pod tak niska mase auta?
    Ostatnio edytowane przez Cywa ; 02-04-13 o 12:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •