Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 62

Wątek: Spalanie Civic IX 1.4 100 KM

  1. #41
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Auto
    Civic VII i IX
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    96

    Domyślnie

    Nie jestem zwolennikiem normowania wszystkiego, ale skoro chcemy coś takiego jak spalanie w różnych warunkach porównywać to się bez tego nie obejdzie.
    Norma wg której producenci mierzą spalanie np.
    http://en.wikipedia.org/wiki/New_European_Driving_Cycle
    pokazuje co większość ludzi ma na myśli mówiąc jazda po mieście/spalanie w mieście.
    Jak ktoś nie ma świateł co kilkaset metrów, ani korków - to co to za jazda po mieście. Tu nie chodzi o geografię, ani podział administracyjny.
    Średnia prędkość w jeździe miejskiej w w/w normie to ok 19 km/h (na dystansie ok 4km). Maksymalna prędkość 50km/h jest osiągalna tylko na krótkie chwile.
    Wykres od 0 do 780 sekundy pokazuje jazdę miejską. Dla porównania na wykresie od 800 sekundy to co nazywają w normie i producenci spalaniem poza miejskim/na trasie. Mnie się to z grubsza zgadza z tym jak ja odbieram jazdę "po mieście" (takim prawdziwym, z korkami, światłami, itd. wszystko inne to już trasa, nawet jeśli trwa tylko kilka km i nie oddalam się od cywilizacji na więcej niż kilkaset metrów).
    I nie mówię, żeby nikt mi nie zarzucił, że trzeba dokładnie tak mierzyć, ale trzeba mieć trochę wyczucia co się mierzy i do której sytuacji bardziej pasuje.
    Ostatnio edytowane przez abrabra ; 08-04-13 o 19:35

  2. #42
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Szymon
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zombie6 Zobacz posta
    No, ta dynamiczna jazda mnie powaliła - chyba chodziło o sprint 0-50 km/h w 10 sekund
    1.4 na kołach 225 17 " to niestety katastrofa totalna

    Ta katastrofa tak się trzyma w zakrętach, że jadąc nie mogę doczekać się kolejnego. Poezja !

  3. #43
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymon708 Zobacz posta
    Ta katastrofa tak się trzyma w zakrętach, że jadąc nie mogę doczekać się kolejnego. Poezja !
    A jakie to kosmiczne prędkości rozwija 1.4, że potrzebuje takich ogromnych kół by utrzymać się na drodze ?, bo dawniej to znacznie lżejsze auta o takiej mocy miały max. 185/60 R14 i jakoś spokojnie pokonywały zakręty....

  4. #44
    Użytkownik Awatar adamkatowice
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic IX Lifestyle
    Skąd
    Katowice
    Posty
    143

    Domyślnie

    Panowie / i Panie .... przecież 1.4 do normalnej jazdy w 100% wystarcza, nie każdy ma potrzebę elastyczności i przyspieszeń... a z silnikiem 1.4 można również dynamicznie jeździć, zmieniając jedynie styl jazdy (trzymanie auta na wyższych obrotach, wcześniejsze "wkręcanie" na wysokie obroty)...
    oczywiście, dawniej były inne rozmiary kół.... a 17" (w małym samochodzie) nie jest dla bezpieczeństwa, czy trzymania "potwora" na drodze, ale dla wyglądu i szpanu !!!

  5. #45
    Użytkownik Awatar butler.gdansk
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Szymon
    Auto
    Civic FK3
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    3,179

    Domyślnie

    Kwestia jest też taka że większość tych najgłośniej piejących że 1.4 jest za słaby nie porusza się po drogach normalnie i faktycznie taka "moc" silnika mogła by w ich przypadku spowodować niebezpieczne sytuacje
    Niestety ja również się do nich zaliczam...
    W pełni jednak rozumiem tych którzy są zadowoleni i życzę szerokości na drodze. Dla mojej żony i te 100KM by było za dużo
    Ale ja nie mogę... Po prostu nerwowo nie dał bym rady "nie móc" wykonywać pewnych manewrów.

  6. #46
    Użytkownik Awatar 140KM
    Dołączył
    Mar 2013
    Auto
    FK2 1.8 Exec
    Skąd
    3city
    Posty
    359

    Domyślnie

    podzielam zdanie Butlera -
    zwykle jadę spokojnie ale zapas mocy się przydaje ( choć mój 1.8 beretu nie zrywa ) jazda "słabym" autem jest dla mnie męcząca , ale to oczywiście tylko subiektywne odczucie

  7. #47
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ale chrzanicie w tym temacie. Mój ojciec ma 1.4 a ja 1.8. I co? Mój 1.8 pali w takich samych miejskich warunkach (Warszawa) - na tej samej trasie, jadąc tak samo średnio o 1.5L więcej od 1.4. W trasie różnica wynosi od 0.5-1L / 100 km. Kierowca ten sam, czyli ja.

  8. #48
    Użytkownik Awatar Civicrob
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Robert
    Auto
    Civic IX HB 5D
    Posty
    199

    Domyślnie

    Jeżdżąc po W-wie w korkach mam zawsze między 8.5-9 litrów. Jeśli nie zatrzymuje się za często i jazda jest płynna to schodzę poniżej 8 l w mieście. Ot co

  9. #49
    Użytkownik Awatar gienio
    Dołączył
    Nov 2012
    Auto
    civic X 1,5 sport
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    220

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Super8 Zobacz posta
    Mój ojciec ma 1.4 a ja 1.8. I co? Mój 1.8 pali w takich samych miejskich warunkach (Warszawa) - na tej samej trasie, jadąc tak samo
    A ja głupi myslałem , że nie da się jezdzić tak samo 1,4 jak 1,8 Pociesza mnie tylko to , iż nie jestem w tym osamotniony Bo jeśli masz rację i można , to bezsensownie wydałem parę tysi więcej na 1,8 Ty chyba też
    Ostatnio edytowane przez gienio ; 08-12-13 o 15:10

  10. #50
    Użytkownik Awatar ZIBI65
    Dołączył
    Dec 2013
    Auto
    Civic sport
    Skąd
    Ruda ślaska
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam .Jestem nowy w klubie Hondy.Mam civica od stycznia tego roku, 1,4 Sport i na temat spalania powiem tyle jadąc do Chorwacji w 4 dorosłe osoby i bagaż full spaliła mi 7.0 litr.w obie strony. Myślę ze to dobry wynik bo praktycznie 140 cały czas po chorwackich i austriackich autostradach.Na co dzień pali przy spokojnej jeździe na polskich drogach do 6.0.
    Jestem zadowolony z Hanki w styczniu 1 przegląd A i B.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •