Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62

Wątek: Spalanie Civic IX 1.4 100 KM

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Wroc
    Posty
    179

    Domyślnie

    Myśle, że na średnicówke spokojnie można wjechać i 60 konnym autem - bez przesady z tymi podbramkowymi sytuacjami. Ale skoro ktoś kupuje, przejechał się i jemu odpowiada to nadal nie widzę sensu dopłacać. Mniejsze spalanie, tańsze ubezpieczenia, tańszy zakup, a poza mocą, która widać nie dla każdego jest priorytetem mamy auto tak samo komfortowe, bezpieczne i nowoczesne.

    Wracając do tematu spalanie jest tak samo indywidualnym aspektem jak to czy się komuś coś podoba czy nie. Przecież jest tak dużo czynników wpływajacych na to, że ciężko to jakoś uogólniać. Ja np swoją Honda z D15z6 jeżdżąc po wrocku nie zszedłem poniżej 10l. Krótkie dystanse, sposób ruszania, dojeżdżania do świateł itd to wszystko sprawia, że komuś ekonomiczny d15 może spalić w mieście i 6/100 a mi akurat 10. Tak samo z tym nowym 1.4 wszystko zależy od sposobu jazdy. Ale napewno ta sama osoba jeżdżąc po mieście mniej spali w 1.4 niż w 1.8.

  2. #22
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Każdy swój rozum ma i zrobi co uważa za stosowne, ja nie wyobrażam sobie by przy tak małej różnicy w cenie i znikomym o ile w ogóle niższym zużyciu paliwa, bo to głównie zależy od stylu jazdy i ktoś może nawet tym 1.8 spalić mniej, wybrać 1.4

    Cytat Zamieszczone przez civikus Zobacz posta
    Ale napewno ta sama osoba jeżdżąc po mieście mniej spali w 1.4 niż w 1.8.
    Niekoniecznie

    Cytat Zamieszczone przez civikus Zobacz posta
    Myśle, że na średnicówke spokojnie można wjechać i 60 konnym autem - bez przesady z tymi podbramkowymi sytuacjami.
    Można nawet maluchem wjechać, ale nie o to chodzi.... o całokształt chodzi w ogólności, nie chce mi się już tego tłumaczyć, bo to jasnym być powinno
    Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 06-04-13 o 17:09

  3. #23
    Użytkownik Awatar Rufi3M
    Dołączył
    Sep 2006
    Auto
    CIVIC IX 1.4
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    126

    Domyślnie

    Rozmowa z kolegą zombie6 w tej sprawie jest jak walenie głową w mur

    Po pierwsze ja swojego 1.4 nie kupiłem za 5 tyś mniej niż 1.8 tylko dużo taniej , bo drugie to byłem świadomy różnicy w osiągach bo jeździłem obydwoma...po trzecie to wiem ile spala 1.8 i 1.4 w mieście przy tej samej jeździe i nie ma o czy tu w ogóle dyskutować...jak w mordę strzelił od 1,5-2 l mniej...jazda dynamiczna 1.8 w mieście i trzeba się liczyć ze spalaniem w granicach 10 l a w 1.4 nie da się dynamicznie a to co można jest to max 7,5-8, więc o czym mowa...na trasie wiadomym jest , że spalanie bardziej się wyrównuje.
    Na krótkich trasach też 1.4 lepszy bo mniejszy i szybciej się rozgrzeje więc spali mniej...pewnie to minimalne ale co tam :P
    Kolejna zaleta nie muszę się bawić w Eco w mieście bo to zamula na maxa i nic nie daje (jest to zabawka dla uczących się jeździć eko)
    Kwestia rozmowy wygląd-osiągi są bezcelowe
    Ostatnio edytowane przez Rufi3M ; 06-04-13 o 18:47

  4. #24
    Użytkownik Awatar adamkatowice
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic IX Lifestyle
    Skąd
    Katowice
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zombie6 Zobacz posta
    Każdy swój rozum ma i zrobi co uważa za stosowne, ja nie wyobrażam sobie by przy tak małej różnicy w cenie i znikomym o ile w ogóle niższym zużyciu paliwa, bo to głównie zależy od stylu jazdy i ktoś może nawet tym 1.8 spalić mniej, wybrać 1.4
    popieram kolegę i podkreślam jego slowa "Każdy swój rozum ma i zrobi co uważa za stosowne"

    natomiast wypowiedź Rufi3M jest trochę nie zrozumiała... najbardziej miarodajne są porównania spalania np. z autocentrum, a tam widać że różnice w spalaniu są znikome. 1.4 nie pali wiele mniej, jest tylko/aż TAŃSZY w zakupie i część właścicieli wybiera je ze względu na atrakcyjniejszą cenę, uważając że nie potrzebne im kilka koni więcej z silnika 1.8. Argumentem do zakupu 1.4 nie może być różnica w spalaniu, to tak jakbyśmy kupowali wersję 3 drzwiową bo nie ma zawiasów w tylnych drzwiach które mogą się uszkodzić, albo samochód bez halogenów, bo żarówki się zużywają.....

  5. #25
    Użytkownik Awatar Rufi3M
    Dołączył
    Sep 2006
    Auto
    CIVIC IX 1.4
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    126

    Domyślnie

    minimalni różnice w spalaniu w mieście w korkach to bajki...dla mnie 1,5-2 l mniej to dużo... moje drugie auto pali 9 l z 1.6 pojemności w mieście i mnie to niestety wkurza ... 1.8 Hondy i tak jest bardzo dobre w spalaniu tu nie ma dyskusji
    Ostatnio edytowane przez Rufi3M ; 06-04-13 o 20:57

  6. #26
    Użytkownik Awatar adamkatowice
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic IX Lifestyle
    Skąd
    Katowice
    Posty
    143

    Domyślnie

    1.4 i-VTEC 100KM » 6,7l 4 37,54 zł
    1.8 i-VTEC 142KM » 7,0l 36 39,28 zł

    Czytaj więcej na: http://www.autocentrum.pl/spalanie/h...#ixzz2Pi9LS4Gz

  7. #27
    Użytkownik Awatar Rufi3M
    Dołączył
    Sep 2006
    Auto
    CIVIC IX 1.4
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamkatowice Zobacz posta
    1.4 i-VTEC 100KM » 6,7l 4 37,54 zł
    1.8 i-VTEC 142KM » 7,0l 36 39,28 zł

    Czytaj więcej na: http://www.autocentrum.pl/spalanie/h...#ixzz2Pi9LS4Gz
    hehe tak tak 7.0 w mieście 1.8 dobre żarty...proponuję udać się na jazdę testową

    ja mówię o spalaniu w mieście w korkach bo tu 1.4 pokazuje zalety...tak jak napisałem na trasie będzie bardzo podobne spalanie...ja się nie mam zamiaru licytować...przejedź się w korach to zobaczysz ile spala faktycznie :]
    Ostatnio edytowane przez Rufi3M ; 06-04-13 o 21:04

  8. #28
    Użytkownik Awatar adamkatowice
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic IX Lifestyle
    Skąd
    Katowice
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rufi3M Zobacz posta
    hehe tak tak 7.0 w mieście 1.8 dobre żarty...proponuję udać się na jazdę testową
    przepraszam, ale ogarnij się - KTO powiedział że to jest średnie w MIEŚCIE !!!! otwórz link, przeczytaj, pooglądaj i może skumasz co te cyfry mówią ! pozdrawiam

  9. #29
    Użytkownik Awatar Rufi3M
    Dołączył
    Sep 2006
    Auto
    CIVIC IX 1.4
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamkatowice Zobacz posta
    przepraszam, ale ogarnij się - KTO powiedział że to jest średnie w MIEŚCIE !!!! otwórz link, przeczytaj, pooglądaj i może skumasz co te cyfry mówią ! pozdrawiam
    to pochwal się ile Twój spala w korkach na trasie powiedzmy 20 km

  10. #30
    Użytkownik Awatar adamkatowice
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic IX Lifestyle
    Skąd
    Katowice
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rufi3M Zobacz posta
    to pochwal się ile Twój spala w korkach na trasie powiedzmy 20 km
    mam przebieg 80km (żona od kilku dni jeździ nim po Katowicach), wiec nie mam miarodajnych własnych danych, ale czytać umiem ze zrozumieniem... i rozumiem, że zdania nie zmienisz, dlatego dyskusję uważam za bezsensowną.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •