Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62

Wątek: Spalanie Civic IX 1.4 100 KM

  1. #11
    Użytkownik Awatar Rufi3M
    Dołączył
    Sep 2006
    Auto
    CIVIC IX 1.4
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zombie6 Zobacz posta
    Sprzedawcy w salonie to chcą upchnąć 1.4, bo raczej niewielu na niego się decyduje
    mylisz się...każdy poleca właśnie 1.8 ...mocniejszy i tylko 5 tyś droższy. Idź do jakiegokolwiek salonu to sam zobaczysz. Stwierdzam, że może i masz wiedzę na temat Hond ale tych starszych...co do nowych musisz się troszkę podszkolić...ale nie teoretycznie bo za dużo kaszanki wszędzie jest.

  2. #12
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rufi3M Zobacz posta
    mylisz się...każdy poleca właśnie 1.8 ...mocniejszy i tylko 5 tyś droższy. Idź do jakiegokolwiek salonu to sam zobaczysz. Stwierdzam, że może i masz wiedzę na temat Hond ale tych starszych...co do nowych musisz się troszkę podszkolić...ale nie teoretycznie bo za dużo kaszanki wszędzie jest.
    Widocznie wychodzą na przeciw klienta by kaszanki nie kupił totalnej, ale nie w każdym salonie - w końcu te 1.4 też sprzedać trzeba Swoją drogą jako nabywcę 1.4 100 KM w budzie o masie 1300 kg widzę co najwyżej ewentualnie jakąś kobitę, której nie zależy na tym co pod maską, byle kolor był ulubiony i lusterko podświetlane na osłonie przeciwsłonecznej

    P.S. Koła 225 R17 to nieporozumienie w tym 1.4 - podszkol się na temat mas wirujących i oporów toczenia, szczególnie jeśli tak zależy ci na ekonomice jazdy

  3. #13
    Użytkownik Awatar Rufi3M
    Dołączył
    Sep 2006
    Auto
    CIVIC IX 1.4
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zombie6 Zobacz posta
    Widocznie wychodzą na przeciw klienta by kaszanki nie kupił totalnej, ale nie w każdym salonie - w końcu te 1.4 też sprzedać trzeba Swoją drogą jako nabywcę 1.4 100 KM w budzie o masie 1300 kg widzę co najwyżej ewentualnie jakąś kobitę, której nie zależy na tym co pod maską, byle kolor był ulubiony i lusterko podświetlane na osłonie przeciwsłonecznej

    P.S. Koła 225 R17 to nieporozumienie w tym 1.4 - podszkol się na temat mas wirujących i oporów toczenia, szczególnie jeśli tak zależy ci na ekonomice jazdy
    wcale mnie nie dziwi Twoje typowo polskie podejście do tematu...wszystko co słabsze to paździerz i dla kobiet :]

    Co do kół wiadomo, że mniejsze np 16" i 205 albo 195 będą miały mniejsze opory toczenia, tyle tylko że autko już było na takich kołach a ja nie upierałem się żeby zmienić na 16 (pewnie by to zrobili bo tańsze) skoro dostałem ten wózek w super cenie. Pewnie z pół litra mniej by spaliła i musiałbym jeszcze bardziej Ciebie zawstydzić co do spalania a tak zawsze masz powód powiedzieć, że to pażdzierz :P

  4. #14
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Nie pisałem, że paździerz, na pewno za słaby silnik do masy auta i za duże koła, no i brak spójności między wyglądem, a osiągami auta nieco drastyczny

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    108

    Domyślnie

    W tym kraju jeszcze wiele wody w Wiśle musi upłynąć żeby co niektórzy zrozumieli że nie każdy potrzebuję mocy. Nie każdy potrzebuję powiedzieć w towarzystwie "mam 150 koni w turbobenzynie" i nie każdy ma w dupie spalanie w dobie kryzysu.

    Gdybym jeździł przeważnie po mieście i nie ciągał przyczepy to nawet nie spojrzałbym na 1.8 i kupiłbym 1.4. Miałbym gdzieś że robią się zawirowania powietrza wokół kół i to że mógłbym dynamiczniej wystartować spod świateł.

    Po kiego obrażać ludzi którzy kupują samochód wg. własnych potrzeb a nie opinii ogółu.

    Jednak w Polsce nadal liczy się to czym się to co sąsiad parkuje pod oknem... bo przecież mógł kupić lepsza, np. takie jak kupiłem JA

  6. #16
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dudek_t Zobacz posta
    Po kiego obrażać ludzi którzy kupują samochód wg. własnych potrzeb a nie opinii ogółu.

    Jednak w Polsce nadal liczy się to czym się to co sąsiad parkuje pod oknem... bo przecież mógł kupić lepsza, np. takie jak kupiłem JA
    Czy w wątku padają jakieś inwektywy ? Co ma piernik do wiatraka tak poza wszystkim?

    Cytat Zamieszczone przez dudek_t Zobacz posta
    W tym kraju jeszcze wiele wody w Wiśle musi upłynąć żeby co niektórzy zrozumieli że nie każdy potrzebuję mocy
    Kolega cierpi chyba na jakiś kompleks Polaka skoro w jednym poście dwukrotnie się odwołuje do naszego kraju - zresztą czyni to nie pierwszy i nie ostatni zapewne raz
    Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 04-04-13 o 10:52

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Wroc
    Posty
    179

    Domyślnie

    Skoro w mieście spali 0,5l czy 1l mniej a jazda jest głównie po mieście, to również nie widzę potrzeby kupowania 1.8 i dopłacania tych 5 dodatkowych tysiaków. Co do tego, że wygląd nie współgra z osiągami, to chyba nie jest argument żeby tego nie robić. Po za tym wkładając do starszego auta rozpórki, regulowane wachacze, dokładki i stożek to też nie mamy wyglądu adekwatnego do osiągów, co by oznaczało, że mając jakąś serie nie możemy sobie jej "tuningować" bo nie wypada. A ja się pytam dlaczego ?

  8. #18
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez civikus Zobacz posta
    Skoro w mieście spali 0,5l czy 1l mniej a jazda jest głównie po mieście, to również nie widzę potrzeby kupowania 1.8 i dopłacania tych 5 dodatkowych tysiaków. Co do tego, że wygląd nie współgra z osiągami, to chyba nie jest argument żeby tego nie robić. Po za tym wkładając do starszego auta rozpórki, regulowane wachacze, dokładki i stożek to też nie mamy wyglądu adekwatnego do osiągów, co by oznaczało, że mając jakąś serie nie możemy sobie jej "tuningować" bo nie wypada. A ja się pytam dlaczego ?
    Nawet jak ktoś jeździ tylko po mieście to jest sens kupowania 1.8, za mała jest różnica w cenie. Poza tym zawsze w trasę też się wyjedzie czy na weekend, już 1.8 załadowany to wyraźnie czuje, a 1.4 ledwo zipie Co by nie gadać 100 KM i 127 Nm w aucie o masie 1300 kg nie jest dobrym pomysłem - załadowany w trasie przymuli na ostro, a i po mieście od kompaktowego samochodu już choćby przyzwoitej dynamiki się raczej wymaga
    Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 06-04-13 o 13:29

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Wroc
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zombie6 Zobacz posta
    Nawet jak ktoś jeździ tylko po mieście to jest sens kupowania 1.8, za mała jest różnica w cenie.
    To akurat co piszesz jest marnowaniem kasy. Bo po co dopłacać za coś z czego się nie będzie korzystało. Skoro na wejściu mamy oszczędność 5000zł, dodatkowo jeżdżąc po mieście oszczędzając 1l/100km mamy dodatkowe oszczędności. A co do tego czy wkładanie 1.4 do auta o masie 1300kg jest złym pomysłem ??? Myślę, że konstruktorzy w Hondzie doskonale wiedzą po co i dla kogo akurat taki silnik tam wkładają. A co do dynamiki w mieście to już koolega napisał powyżej, że do 50km/h 1.4 i 1.8 przyśpieszają podobnie, więc dynamika jest ok. Chyba, że piszesz o dynamice w mieście między 80 a 140km/h.

  10. #20
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez civikus Zobacz posta
    To akurat co piszesz jest marnowaniem kasy. Bo po co dopłacać za coś z czego się nie będzie korzystało. Skoro na wejściu mamy oszczędność 5000zł, dodatkowo jeżdżąc po mieście oszczędzając 1l/100km mamy dodatkowe oszczędności. A co do tego czy wkładanie 1.4 do auta o masie 1300kg jest złym pomysłem ??? Myślę, że konstruktorzy w Hondzie doskonale wiedzą po co i dla kogo akurat taki silnik tam wkładają. A co do dynamiki w mieście to już koolega napisał powyżej, że do 50km/h 1.4 i 1.8 przyśpieszają podobnie, więc dynamika jest ok. Chyba, że piszesz o dynamice w mieście między 80 a 140km/h.
    Jak ktoś jest świadomy jak mułowaty samochód kupuje i godzi się na to to ok, gorzej gdy ktoś myśli, że 100 KM to sporo mocy (dawniej i owszem, bo auta lekkie były) i potem jest baaardzo rozczarowany - znam wielu takich Miasto to też obwodnice i np. DTŚ na Śląsku z dozwoloną prędkością 120 km/h - wypadałoby szybko, bez przymulania z rozbiegówki na nią wjechać by nie tworzyć podbramkowych sytuacji...., poza tym włączanie do ruchu w sporym ruchu, możliwość ucieczki w sytuacjach niebezpiecznych, które daje zapas mocy, jazda z obciążeniem itp. itd....
    Poza wszystkim - jeszcze raz powtórzę - 5 tys. różnicy w cenie to nie są żadne pieniądze, a jazda 1.8, a 1.4 to jednak inna inszość, a jak się przymuli w jeździe tym 1.8 to i tak różnica w paliwie będzie subminimalna..... 1.4 jest dla kogoś komu kompletnie nie zależy na dynamice, chce się przemieścić z punktu A do B beznamiętnie i nic więcej....bywa też, że jest nieświadomy słabej dynamiki, ale i tak mu w sumie nie zależy i nie płacze z tego powodu, a pociesza się niskim spalaniem
    Aha, jeszcze coś, 1.4 i koła 225/45R17 w tym aucie to już naprawdę hardcore dla wybrańców
    Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 06-04-13 o 14:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •