Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 107 z 107

Wątek: Spalanie Civic IX 1.8 142 KM

  1. #101
    Użytkownik Awatar adamkatowice
    Dołączył
    Mar 2013
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic IX Lifestyle
    Skąd
    Katowice
    Posty
    143

    Domyślnie

    rok temu prowadziliśmy dużą sprawę w Lublinie, jeździliśmy tam raz/dwa razy w tygodniu - ok. 400km. Najpierw A4 Katowice - Tarnów, a potem do góry przez Tarnobrzeg, Sandomierz do Lublina, autostradą 160km/h, a potem ciągłe wyprzedzanie, średnia zawsze była koło 7-7,5l, więc nie opowiadaj że samochód na trasie pali 8,5l, no chyba że focus.... Może jednak trzeba było kupić civica Wiesz, mało pali, mało traci na wartości, tanie przeglądy, bogato wyposażony w standardzie, przestronniejszy, no i przyciski radia nie są z przeźroczystych gumek jak klawisze w chińskim kalkulatorze

  2. #102
    Użytkownik Awatar semthex
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Tomek
    Auto
    civic tourer, CRX
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamkatowice Zobacz posta
    no i przyciski radia nie są z przeźroczystych gumek jak klawisze w chińskim kalkulatorze
    Adam lepiej tego nie dało się ująć. Z jakiegoś powodu focus jest tańszy od civica

  3. #103
    Użytkownik Awatar Labed2007
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Paweł
    Auto
    EJ9 Aqua Mint
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2,016

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _posen Zobacz posta
    W updejcie tematu powiem tylko, ze zima na miescie w ogromnych korkach pali 9 na komputerze jak sie jezdzi w miare oszczednie i nie przesadza z gazem (srednia na 15km dojazdach to 16-18kmh) - z wlaczonym klimatronikiem.
    Trzymasz auto w garażu czy 'pod chmurą'? Bo pewnie w zimę ma to wpływ na spalanie, zwłaszcza przez pierwsze 5-10km.

    Cytat Zamieszczone przez _posen Zobacz posta
    142 na tempomacie na autostradzie na letnich oponach z klima wlaczona na auto i nawiewem na minimum to jakies 7,2-7,4l / 100
    Tu widać jaką robi robotę skrzynia 6-biegowa. Można pomarzyć o takim spalaniu w aucie z 5-tką, nawet w dieslu.
    Ostatnio edytowane przez Labed2007 ; 03-11-14 o 22:44

  4. #104
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adamkatowice Zobacz posta
    więc nie opowiadaj że samochód na trasie pali 8,5l,
    Powiedz to szybkiej małżonce, która trasę 300 km robi na jednym baku

  5. #105
    Użytkownik Awatar _posen
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Michał
    Auto
    FK8
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Labed2007 Zobacz posta
    Trzymasz auto w garażu czy 'pod chmurą'? Bo pewnie w zimę ma to wpływ na spalanie, zwłaszcza przez pierwsze 5-10km.



    Tu widać jaką robi robotę skrzynia 6-biegowa. Można pomarzyć o takim spalaniu w aucie z 5-tką, nawet w dieslu.
    Trzymam pod chmurka, ale przetestowalem to wczoraj z czystej ciekawosci. Srednia mam teraz 9,4 przy nornalnej jezdzie w korkach - zresetowalem sobie pomiar po 3 kilometrach i ta sama jazda tylko na cieplym silniku tez w korkach to 7,2-7,4l (zaparty moze nawet zejdzie nizej ale szkoda nerwow). Wychodzi na to, ze to nagrzewanie pierwsze 2-3 kilometry wciaga grubo powyzej 13-15/100 w sumie to naturalne ale silnik mam cieply na takim samym dystansie jak w lecie - nagrzewa go po prostu szybko bogatsza mieszanka i na wyzszych obrotach.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #106
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    10

    Domyślnie

    Civic lifestyle 2014 1.8
    Jazda 20% miasto, reszta drogi krajowe, dwie osoby, klima cały czas włączona, grzanie siedzeń, itd., koła letnie 225x45x17 Jazda dynamiczna, ale bez piłowania, z pierwszego tysiąca km (auto na dotarciu, odebrane tydzień temu z salonu), wychodzi średnia 7,7 z komputera. Pewnie po kilku tys. km jeszcze spadnie.

  7. #107
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Imię
    MICHAŁ
    Auto
    CITIGO 1.0 75kM, H
    Skąd
    CZĘSTOCHOWA
    Posty
    22

    Domyślnie

    To może ja swoje 3 grosze dołożę.
    Civica odebrałem dopiero 2 tyg temu i narazie spalanie mam rzędu 8.3 - 9.2 cały czas miasto, dystanse 5-25 km tak że nie ma tragedii. Natomiast przewiduję dużą ilość tras i wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć, ale już podczas podróży z Poznania z salonu, nowym samochodem z przyzwoitymi prędkościami ok 130, 140 km/h wyszło 7.6 więc naprawdę jest przyzwoicie.
    Chciałem się natomiast odnieść do dyskusji na temat realnych i nierealnych spalań w samochodach jako ex-pracownik salonu samochodów Renault w którym kiedyś pracowałem. Kiedy wchodziły silniki tCe zwłaszcza 1.2 tCe w Clio mieliśmy co niemiara zgłoszeń reklamacyjnych (!!!) że coś jest nie tak z samochodem bo samochód za dużo pali hłe hłe. Przyjeżdżali ludzie i mówili tak: proszę Pana w tym samochodzie pisze że spalanie miało być 6.5 litra w mieście a jest ...12 ście ! Ja oddaję ten samochód proszę mi zwrócić pieniądze. Po czym nasz pracownik serwisu siadał z gościem i robił jazdę próbną. No rozgrzanym silniku, kasował zużycie wyjeżdżał na przelotówkę i każdy bieg do 1800 Obr i zmiana. Wynik 5.6 - proszę wszystko w porządku. Klient: chyba Pan jesteś nienormalny ????? Kto tak jeździ ? No widzi Pan ?.... musi się Pan nauczyć..... Po czym pismo do Renault Polska ze skargą na "porąbanego" pracownika i odpowiedź jak jedna z wielu w takich sprawach, "zwiekszone zużycie paliwa, obserwowane podczas nieumiejętnej jazdy na wyższych niż zalecane obrotach stanowi CECHĘ RODZAJOWĄ PRODUKTU i nie podlega reklamacji." Także narzekajacy na spalanie w Hondach cieszcie się że macie 1,8 VTEC wolnossące, a nie zapowiadane 1.5 turbo, bo tam już pewnie będzie podobnie
    A już tak całkowicie obok tematu to jako drugie auto posiadam Citigo 1,0 Mpi 75 kM. O spalaniu tego samochodu to już są legendy: podczas jazdy o kropelce ponoć pali 2.12 na sto, są tacy co im pali 3.6 w mieście itd itp. Ja tam jeżdżę dość ostro tym samochodem (a fajny dzwięk powoduje że człowiek lubi kręcić tą sokowirówkę) i mam spalanie non stop 5.4 a w zimę to nawet 6.2; fakt na trasie 500 km (wybrałem się kiedyś w lubelskie w lato) spalanie było 4.4, ale to wyjątek.
    Tak czy inaczej podsumuję tak: na całe szczęście w silnikach wolnossących nie następuje drastyczne zużycie paliwa jak cały czas ciśniemy, nie takie jak w turbo, z kolei przy "dziadowej" jeździe da się uzyskiwać spalania o jakich tu piszą internauci 5.5-6.2 litra, i powinniśmy się z tego cieszyć że mamy takie silniki. A każdy silnik odpalany i gaszony na zimno, z jazdą po 2-3 km pali 25 na sto i to jest po prostu element wiedzy politechnicznej wystarczy poczytać. Dlatego życzę jak najdłuższych i najmilszych tras i nie przekrzykujmy się komu ile pali, bo na to ma wpływ i częstotliwość używania samochodu, temp. początkowa, zatankowana benzyna, noga kierowcy, ilość odb. elektrycznych etc. etc. etc.
    Pozdro !
    Ostatnio edytowane przez husky ; 10-02-15 o 09:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •