Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 105

Wątek: Jaki olej półsyntetyczny zalać? (D14Z4 Civic 1.4 is 5d 2000)

  1. #21
    Użytkownik Awatar mirasek
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Mirek
    Auto
    MA9/BD9/SF5/LN108
    Skąd
    Libia
    Posty
    3,196

    Domyślnie

    można rzucić okiem na przykładowe wyniki badań oleju przepracowanego (UOA), by wyciągnąć podobne wnioski co ja, choć jest to zawsze kwestia indywidualna auta/oleju/użytkowania/warunków

  2. #22
    Użytkownik Awatar robin14hh
    Dołączył
    Dec 2011
    Auto
    MA9 - D15z3
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Poll Zobacz posta
    Dla mnie to bzdura o jakimś rozszczelnieniu silnika - nielogiczna z technicznego punktu widzenia. Jak ma się to stać? Olej półsyntetyczny po osiągnięciu temp roboczej ma podobne właściwości do syntetyka, a na syntetyku lepiej czuje się silnik w mrozy itp. Zrobiłeś tak mały przebieg na półsyntetyku, że ja śmiało zalałbym z powrotem 5W mobila, który w IC kosztuje 130 zł za bańkę. Po drugie przeczytałem fajne stwierdzenie. Że dziadki jeździły na selektorze, przyszły syntetyki do PL, zalali do poldków, fiatów i po prostu wypłukało syf, który uszczelniał silnik już do remontu i powstał mit wypłukiwania.
    Na pewno sam olej nie zniszczy silnika. Jedynie uwidoczni już jego usterki ; )

    Za 121 zł jest w IC motul 6100 10W40. Bardzo dobry półsyntetyk.



    dobrze gada!!! widze że chyba po szkoleniu albo fachowych pism się naczytał brawo!

    krew mnie zalewa ile na forum jest bzdur psełdo mechaników/garażowców

    polecam również liquimolly 10w40 z mos2!

  3. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Auto
    1.4 MB D14Z4 2000r
    Posty
    146

    Domyślnie

    Zastanawiam się jeszcze nad taką kwestią. Czy lepiej jest używać dobrego i uznanego semi syntetyka np. motul lub valvoline czy jednak lepiej przeciętnego full syntetyka?

  4. #24
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    Zależy co rozumiesz pod stwierdzeniem "przeciętnym syntetyku" ; ) Syntetyk syntetykowi nierówny i np te hydrokrakowane nie są tak dobre. Wróć do mobila 1 5W50 w cenie 148 zł w IC. W innych motoryzacyjnych będzie taniej. Jak dbasz tak masz. Nie żałuj na oleju ; ) Mobil to chyba najkorzystniejsza cena do jakości. Motul zrobiłby lepiej gdyby sprzedawał 4 litry, a nie 5 w bańce i taniej o te 40 zł. Wtedy ich 4 litry kosztowałyby 140 zł, a mi ten litr zostaje i się nie nadaje już do wlania. Gadam o tym IC ciągle, aby wyeliminować ryzyko podróby. Możesz też poszukać na forum importerów, do zaufanego sklepu motoryzacyjnego. Mobil i motul są made in france także raczej lotos nie macza łap - chociaż kto wie. Z jedzeniem robią cuda to co ich przed olejem ma powstrzymywać ; )

  5. #25
    Użytkownik Awatar mafia35
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    ACCORD CM2 Type-S
    Skąd
    Lublin
    Posty
    817

    Domyślnie

    Lotos nie jest taki zły. Przecież ASO Subaru leje to do silników na przeglądach. Aż się zdziwiłem gdy w salonie widziałem napis: Subaru zaleca oleje Lotos...
    Ja osobiście leję do swojego Mobile1 5W50 full syntentic. Nie bierze ani grama. Przebieg ponad 180k km czyli jak na japoński silnik tuż po dotarciu.

  6. #26
    Użytkownik Awatar karas
    Dołączył
    Jan 2006
    Auto
    civic ek3
    Skąd
    wrocław
    Posty
    1,489

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mafia35 Zobacz posta
    Zależy co rozumiesz pod stwierdzeniem "przeciętnym syntetyku" ; ) Syntetyk syntetykowi nierówny i np te hydrokrakowane nie są tak dobre
    sorry ale wiekszej bzdury nie slyszalem. Hydrokrakowalne sa tak samo dobre jak syntetyki na bazie pao i estrow z tym ze sa tańsze z racji procesu produkcyjnego i trzymaja swoje parametry teoretycznie krocej niz te na pao+ estry . oleje Hc ( badz z mieszanka estry pao+ hc) to m.in Motul X-cess 5w40, wszystkie z rodziny Mobil1 , wysztkie Valvoline z rodziny synpower i maxlife i praktycznie wszystkie "syntetyki" dostepne na Polskim rynku oprócz: sytetyków liquimolly, niektorych syntetyków millersa, i paru innych - tutaj polecam czytanie karty charakterystyki olejów ktore mozna znalezc w necie na stronach producentów chociaz nie zawsze, gdzie jest napisane czy to pao + estry czy pao + estery + hc czy samo hc . Pelnego sytetyka na pazie pao+ estry najlepiej ropoznasz po cenie . Co wiecej europejskie prawo zezwala producentom na nazywanie olejku hc pelnym syntetykiem dlatego na kazdej butelce oleju pseudo syntetycznego napisane jest 100% synthetic, badz fully synthetic itp.
    Ostatnio edytowane przez karas ; 05-04-13 o 17:45

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Poll Zobacz posta
    Wtedy ich 4 litry kosztowałyby 140 zł, a mi ten litr zostaje i się nie nadaje już do wlania.
    A dlaczego ten litr nie nadaje się do wlania, np. za pół roku???

  8. #28
    Użytkownik Awatar Guscioren
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Artur
    Auto
    Mb6 b18c4
    Skąd
    WND
    Posty
    3,220

    Domyślnie

    W moim przypadku akurat ten litr jest do wymiany haha

  9. #29
    Użytkownik Awatar robin14hh
    Dołączył
    Dec 2011
    Auto
    MA9 - D15z3
    Posty
    61

    Domyślnie

    olej raz otwarty może zostać użyty do roku czasu

  10. #30
    Użytkownik Awatar wirus_123
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic EJ9 d14a4
    Skąd
    LJA
    Posty
    91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mafia35 Zobacz posta
    Lotos nie jest taki zły. Przecież ASO Subaru leje to do silników na przeglądach. Aż się zdziwiłem gdy w salonie widziałem napis: Subaru zaleca oleje Lotos...
    Ja leje lotos 10W40 najtaniej mi się udało kupić i taki zalałem. Ja nie wierzę w bajki typu tego nie lej bo zły ( ale ile osób tyle teorii na wszystko) czy Castrol najlepszy itp., nie mam zamiaru płacić za markę. Oleje mają swoją specyfikacje przechodzą jakieś badania muszą mieć odpowiednie normy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •