Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: Problem z wyswietlaczem Radia/Klimatyzacji

  1. #11
    Użytkownik Awatar mikek
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda Civic
    Skąd
    Pabianice
    Posty
    259

    Domyślnie

    witam
    mam podobny problem a mianowicie na wyswietlaczu radia i klimatyzacji strasznie mi sie popusla jasnosc tzn jak sie zrobi najasniej to niektore male cyferki ktore nie byly widoczne staja sie widoczne, a jak zmniejsze jasnosc to po jakims czasie sie znowu rozjasnia, wiem napewno ze mam slaby aku to moze byc z tym powiazane czy to cos innego
    wie moze jak to naprawic zeby bez sensu nie jezdzic do serwisu
    dzieki

  2. #12
    Użytkownik Awatar kowal1608
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Arek
    Auto
    FN2
    Skąd
    WWL
    Posty
    307

    Domyślnie

    Czy ktoś się uporał z problemem tego wyświetlacza u mnie parę razy zdarzyło się że wyświetlacz pokazywał dosłownie wszystko, a teraz to już kompletnie wariuje wpierw jak odpaliłem auto to nic nie wyświetlał po kilku minutach tak jak by się rozjaśniał ale tak do 60% i bardziej nie idzie , widać to co wyświetla ale tylko w nocy a w dzień nić nie widać tak jak by oświetlenie zegarów było skręcone do połowy a jest ustawione na maxa , z tego co poczytałem to albo wina może leżeć po stronie radia i tego całego modułu lub wyświetlacz sie wywala ;///. Przy okazji zauważyłem że radio przy dłuższej pracy strasznie się grzało i zdarzyło się że parę razy tak jak by strzeliło i radio się wyłączało.

  3. #13
    Użytkownik Awatar butler.gdansk
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Szymon
    Auto
    Civic FK3
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    3,179

    Domyślnie

    Jak mam trzy lata auto to 3 razy zdarzyło mi się że radio strzeliło, wyłączyło się i przestało reagować.
    Po kilku sekundach włączało się samoistnie i nie pozwalając na zmianę stacji ponownie strzeliło.
    Wyłączenie silnika pomogło, podejrzewam że to było przegrzanie radia.
    Ostatnio edytowane przez butler.gdansk ; 12-10-14 o 14:47

  4. #14
    Użytkownik Awatar marcin001984
    Dołączył
    Jul 2012
    Auto
    FN1-> EP3-> FN1
    Skąd
    Oborniki/Poznań
    Posty
    4,603

    Domyślnie

    U mnie czasami jest tak, że jak odpalę silnik to prędkościomierz i obrotomierz świecą jednakowym podświetleniem, a wyświetlacz radia/klimatyzacji jest podświetlony na minimum. Pomaga przekręcenie pokrętła od podświetlania na max i potem powrót do pozycji w jakiej zawsze jeżdżę czyli od max. raz w lewo. Rzadko się to zdarza, ale się zdarza

  5. #15
    Użytkownik Awatar kobert
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    ROBERT
    Auto
    civ VII Es. 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,087

    Domyślnie

    mam identycznie,czasem ten wyswielacz pali tak ledwo ledwo,ale to sporadycznie,moze z 3-4 razy sie zdarzylo. Zgasze silnik zapale jeszcze raz i jest ok, nie probowalem z pokretlem

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Imię
    Rafał
    Auto
    UFO 1.8
    Skąd
    KBR
    Posty
    452

    Domyślnie

    u mnie wyświetlacz wyświetla co chce, pojawiają sie losowe kropki, kreski czy napisy, wygląda to jak troche jak ekran predatora Trwa to pare dni po czym przez pare następnych dni działa wszystko normalnie. Problem jest po stronie radia, wyświetlacza czy "tylko" coś nie styka?

  7. #17
    Użytkownik Awatar kjmuszek
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Keli
    Auto
    FK2 i PC63
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Posty
    1,612

    Domyślnie

    No to i ja dołączam do grona ludzi którym ten wyświetlacz płata figle. Część się wyświetla - część nie , a czasem nawet mam dwustrefowa klimę U mnie z kolei jak docisnę go od tyłu to znika problem, ale tak się jeździć nie da. Zakupiłem dobrą używkę, jak przyjdzie to wymienię i mam nadzieję że problem zniknie. Jeśli tak będzie to z ciekawości stary rozbiorę i zobaczę gdzie może tkwić problem.

  8. #18
    Użytkownik Awatar donelvis
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    VIII gen 5D 1.8
    Skąd
    Przemyśl
    Posty
    1,411

    Domyślnie

    Skoro dociśnięcie go od tyłu rozwiązuje problem, to pewnie jest to kwestia nieprawidłoweg styku.

  9. #19
    Użytkownik Awatar kjmuszek
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Keli
    Auto
    FK2 i PC63
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Posty
    1,612

    Domyślnie

    W moim przypadku tak to właśnie wygląda, ale jako że auto codziennie musi jeździć to nie mogę sobie pozwolić na wymontowanie licznika i zabawę. Myślę że problem tkwi w połączeniu bezpośrednio płytka-wyświetlacz ,bo wystarczy lekkie dociśnięcie (od tyłu w kierunku wnętrza) i problem znika, ale przyjrzę się temu jak nowy wyświetlacz przyjdzie i zamienię.

  10. #20
    Użytkownik Awatar kobert
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    ROBERT
    Auto
    civ VII Es. 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,087

    Domyślnie

    teraz mi sie zrobilo tak,ze na pierwszej pozycji kluczyka,radio gra normalnie ale wyswietlacz nie dziala,na zaplonie wszystko ok. Czyli to nie bedzie raczej kwestia ze nie laczy wyswietlacz. Myslicie ze sprawe rozwiaze odlaczenie klemy na jakis czas?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •