Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Czy regulowac zawory?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    CIVIC VII 2004 EU7
    Skąd
    Łódź
    Posty
    123

    Domyślnie Czy regulowac zawory?

    Mam dylemat, w poprzedniej Hondzie civic 1996 r., wyregulowalem zawory. Po regulacji nie chcial odpalac etc, przed regulacja z autem nie bylo problemu. Teraz ma Civica z 2004 roku. Zawory powinno sie regulowac w/g instrukcji co 40 tys km. Minal przebieg ich regulacji. Czy powinnem je wyregulowac skoro chodzi i odpala bez zarzutu? Mam wrazenie ze nie potrzeby na razie ich regulowac, bo auto dziala ok, a jak je znow wyreguluje to moze znow zawodzic/ jak sie nic nie dzieje to regulowac koniecznie zawory patrzac na przeglad czy nie regulowac skoro auto dziala bez zarzutu?

  2. #2
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Jak nie masz o tym bladego pojęcia i w poprzednim aucie ustawiłeś tak, że nie chciało odpalić, to lepiej zleć robotę komuś kto się na tym zna.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Imię
    Emil
    Auto
    Accord VIII / MINI
    Skąd
    Białystok
    Posty
    121

    Domyślnie

    Ja chciałem wyregulować zawory w ASO przy 100 tys (pierwszy raz od nowości) ale nie było czego regulować bo wszystko było elegancko.

  4. #4
    Użytkownik Awatar tomek
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    EU8 EP2 D16V1 5D
    Skąd
    Kraków
    Posty
    354

    Domyślnie

    Zawsze warto jest sprawdzić ustawienie zaworów. Nie zawsze regulacja jest konieczna - można zrobić wiele tys. i luzy są prawidłowe, ale można to stwierdzić tylko szczelinomierzem a nie na słuch. Ważne aby luzy na zaworach były takie jakie powinny być - jest tutaj trochę aptekarskiej dokładności, gdyż niewielka różnica luzów odbija się na eksploatacji itd.
    Prawda jest taka, że nie powinno się czekać aż konieczność regulacji będzie stwierdzona "na ucho".
    Popieram przedmówcę - jak w poprzedniej hance tak wyregulowałeś, że nie odpaliła - lepiej niech to Ci zrobi ktoś kto ma doświadczenie. Nie mniej jednak jak masz szczelinomierz i zacięcie do tego to do roboty - tylko po ustawieniu sprawdź ze dwa razy

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Imię
    Emil
    Auto
    Accord VIII / MINI
    Skąd
    Białystok
    Posty
    121

    Domyślnie

    Luzy były sprawdzane szczelinomierzem a nie na słuch. Niemniej popieram, że warto to sprawdzać częściej niż raz na 100tys, bo nie ma reguły i każdy samochód jest eksloatowany inaczej.

  6. #6
    Użytkownik Awatar tomek
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    EU8 EP2 D16V1 5D
    Skąd
    Kraków
    Posty
    354

    Domyślnie

    Dokładnie jak wyżej. Ja zawsze sprawdzam przy wymianie paska rozrządu lub gdy mam ściągnięta pokrywą zaworów.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    CIVIC VII 2004 EU7
    Skąd
    Łódź
    Posty
    123

    Domyślnie

    Dodam ze luz zaworow ustawial mechanik ktory naprawia od lat japonskie auta. Luz mozna sprawdzic, ale jak nie beda wymagac regulacji to powinno sie zalozyc nowa uszczelke najlepiej oryginalna za oik 100 zł, wiec poczekam faktycznie i sprawdze gdy bedzie okazja przy zdjetej pokrywie.

  8. #8
    Użytkownik Awatar tomek
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    EU8 EP2 D16V1 5D
    Skąd
    Kraków
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez weran Zobacz posta
    powinno sie zalozyc nowa uszczelke najlepiej oryginalna za oik 100 zł
    - już wiele razy przejechałem się na nowych uszczelkach, gdyż po-prostu przeciekały i wracałem do starych /niejednokrotnie oryginalnych od nowości/ które zdawały egzamin. Najlepszym i najekonomiczniejszym sposobem a zarazem sprawdzonym jest założyć starą uszczelkę na sylikonie technicznym.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie

    mam uszczelke za 30 zl i nie cieknie

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Imię
    Emil
    Auto
    Accord VIII / MINI
    Skąd
    Białystok
    Posty
    121

    Domyślnie

    Ja mam nową i też nic nie cieknie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •