Strona 1 z 34 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 336

Wątek: d16z6 Turbo Graty

  1. #1
    Użytkownik Awatar sodemarco
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Radek
    Auto
    Ej2 USDM
    Skąd
    WWA Białołeka
    Posty
    1,026

    Domyślnie d16z6 Turbo Graty

    Witam , z góry pisze ze wiem ze sa wątki podobnego typu tylko problem jest nastepujacy ze nie chcialbym komus sie wtracac w projekt gdyz moj przypadek jest specyficzny (UWAGA!). Jestem amatorem ktory nie ma dwoch lewych rąk i wszystko ogarniam sam z kolegami , czy jest to zly pomysl , czy silnik wybuchnie czy nie lepiej bedzie oddac do tunera - prosze sie nie rozwodzic na ten temat.
    W maju będzie zakładany soft do mojej d16z6 i potrzebuje pomocy przy tym projekcie , mianowicie udało mi się skompletowac :
    -Turbo td04HL-13G - stan igła ( byłem u panów od regenercji i pytali sie gdzie cos takiego kupiłem )
    -Intercooler z fmic.pl 550x140x65mm
    -Kolektor Baran z allegro z wyjsciem na zewnetrzny wg
    -Wskaźnik boost AG ( bedzie jeszcze egt , temperature oleju i cisnienie będe chcial zrobic na UKP )
    -Podstawke pod filtr oleju AG
    -Mam jeszcze mbc ale to kompletna tandeta jest jakas imo ( dostalem gratis )
    Wiec to tyle , teraz pytania :
    -Całośc chce zrobic na kwasówce 60mm , spawacz jest , materiały w drodze , czy zostawic seryjny DV czy go zaslepic i wstawic blow off'a ?
    -Czy bawic sie z mbc czy doładowanie zostawic takie jak daje wg ( 0.5b jesli zle pisze prosze mnie naprostowac )
    -Smarowanie turbiny , jestem w trakcie poszukiwania przewodu zasilajacego , spływ grawtacyjny do miski , turbina nie bedzie chlodzona ciecza.
    -Wtryski ? Nie wydolą z tego co się orientuje wiec chcialbym zaadaptowac z h22 - bede potrzebowal resistor box zgadza sie ?
    Co pominąłem , czego nie uwzględniłem , co napisałem źle ?
    Z góry dziekuje za wyrozumiałość i waszą pomoc
    Ostatnio edytowane przez sodemarco ; 18-03-13 o 17:30

  2. #2
    Użytkownik Awatar Michalll_1991
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    civic fn2
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    1,605

    Domyślnie

    - turbo 13. , ja bym dał wieksza(15,16)
    - kolektor wzmocnij odrazu bo lubią pękać, jakies wzmocnienie od flanszy kolektora do flanszy głowicy
    - przy przewodzie do smarowania zwróć uwage na restryktor czy jest w turbo czy trzeba dać na przewodzie, poczytaj
    - wtryski z h22 preludy IV np., potrzebny resistor box

  3. #3
    Użytkownik Awatar sodemarco
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Radek
    Auto
    Ej2 USDM
    Skąd
    WWA Białołeka
    Posty
    1,026

    Domyślnie

    -Turbo zostaje takie , jesli bedzie potrzeba wiecej mocy wtedy przejde na cos innego
    -Mozesz rozwinac swoja dygresje nt. wzmocnienia ?
    -nie moge znalezc nic na temat obecnosci restryktora w 13g
    -ok

  4. #4
    Użytkownik Awatar Michalll_1991
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    civic fn2
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    1,605

    Domyślnie

    aa Ty masz barana myslalem ze top mount a on ponoc pęka, nie wiem u nas czy na hondatechu pisali o wzmacnianiu top mount'a.
    zobacz czy jest na wejsciu smarowania zwężka,a po googlach patrze ze chyba nie ma

  5. #5
    Użytkownik Awatar sodemarco
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Radek
    Auto
    Ej2 USDM
    Skąd
    WWA Białołeka
    Posty
    1,026

    Domyślnie

    Jest zwężka z gwintu na stożek z dziurka fi max 1,5-2,5 mm

  6. #6
    Użytkownik Awatar wwljohn
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Jonatan
    Auto
    MB W211 320CDI
    Skąd
    Zielonka k/W-wy
    Posty
    949

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sodemarco Zobacz posta
    Czy bawic sie z mbc
    Nie, będziesz się tylko wk*** . Co fabryka to fabryka, ew jeśli chcesz to dobrze wysterować daj zewnętrznego i reguluj doładowanie twardością sprężyny. Między DV a BOV różnica jest taka, że jednego nie słychać, drugiego tak. Wybór należy do Ciebie. Zaoszczędzisz 250zł, lecz jeśli miał bym wybierać...zaślep i daj zewnętrznego. Sprawdzony, bezobsługowy i bezawaryjny PROPERFEKT.

  7. #7
    Użytkownik Awatar sodemarco
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Radek
    Auto
    Ej2 USDM
    Skąd
    WWA Białołeka
    Posty
    1,026

    Domyślnie

    Ok , szczerze myslalem nad replikami hksa ale po twoim poscie czytajac opinie properfekt zostalem przekonany , sprawe dv mamy wiec rozwiazana , czyli flansze pod bov trzeba wspawac w dolot przed kolektorem true ? Moze mi ktos pomoc ile seryjnie dmucha 13 ? na jednej stronie pisze ze 0.5 na innej ze 0.6 hmm , jak w koncu z tym restrykatorem ?

  8. #8
    Użytkownik Awatar Michalll_1991
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    civic fn2
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    1,605

    Domyślnie

    no jak piszesz ze ma na 1,5-2,5mm to ma i nie musisz sam kminic

  9. #9
    Użytkownik Awatar Fawor
    Dołączył
    Feb 2005
    Auto
    EjK9 + 1.8T
    Skąd
    Tuchola/Poznań
    Posty
    4,371

    Domyślnie

    TD04 nie potrzebują żadnych restryktorów na zasilaniu. Można je karmić zwykłym przewodem hamulcowym z przejściówką, jesli ktoś chce iść budżetowo

  10. #10
    Użytkownik Awatar sodemarco
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Radek
    Auto
    Ej2 USDM
    Skąd
    WWA Białołeka
    Posty
    1,026

    Domyślnie

    Tak tez zrobie , nie ukrywam ze to bedzie budżetowe na ten sezon , jak w koncu z tym podpięciem bova bo widze ze ten properfektu nie wymaga zadnej flanszy tylko można go na wężyk podpiąc tylko w które miejsce ? Dobra pytanie za 100 pkt na turbinie na muszli kompresora jest wyjscie na wężyk i na wg jest takie same co to jest ? Poprzedni wlasciciel wskazal ze tutaj trzeba podpiac mbc na trojniku i wpiac do dolotu za turbina , jak juz ustalilismy mbc idzie out co w to miejsce damy ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •