Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 78

Wątek: tempomat

  1. #21
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o montaż to jakiejś wielkiej filozofii tu nie widzę jeśli chodzi o urządzenie Waeco-MS50

    Tu jest opis http://www.my-caravanning.com/pl/pro...stwo/MS-50/397
    a jak montować tu: http://www.waeco.com/tmp/MS-50_EB_10S_02.pdf

    Zestaw jest dość prosty składa się z centralki sterującej (podpiany zasilanie, czujnik prędkości, światło stop i sprzęgło), 3 przyciskowego pilota sterowania, pompki ciśnieniowej która steruje przepustnicą.

    Zasada działania nie jest też jakoś skomplikowana. Jedziemy z jakąś prędkością np 80km/h, naciskamy przycisk tempomatu - poprzez pompkę ciśnieniową która ciągnie linkę - ustawienie blokuje się w danym położeniu. Naciskamy przycisk zwiększający prędkość - pompka większa ciśnienie, ciągnąć odrobinę linkę a tym samym otwiera nieco przepustnicę, przyspiszamy do ponownego ustabilizowania się prędkości. Naciskamy hamulec - ustawienie się dezaktywuje.
    Można też nacisnąc przycisk RES i auto będzie powoli przyspieszać aż do osiągnięcia wcześniej ustalonej prędkości - wspomniane 80km/h
    Tyle.
    Ostatnio edytowane przez MikeFoto ; 18-03-13 o 14:36

  2. #22
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Wolałbym jednak tempomat z V gen'a.

  3. #23
    Użytkownik Awatar gumis1990
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Damian
    Auto
    mb3 d15z8
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,772

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez straznik Zobacz posta
    A mamy dostęp do kogos kto to zamontowal i napisze jak to dziala i czy ciężko jest zalozyc? W zasadzie tempomat mi niepotrzebny, ale to dodatkowa rzecz w samochodzie a to lubie
    mam tak samo, taki troche gadzeciarz interesuje mnie czy kots to montował juz w 5D, ktos z forum?(macie tyle pomysłow na hondy i tyle gadzetow i nikt nie pomyslał o tempomacie?)

  4. #24
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie Odp: tempomat

    Cytat Zamieszczone przez gumis1990 Zobacz posta
    mam tak samo, taki troche gadzeciarz interesuje mnie czy kots to montował juz w 5D, ktos z forum?(macie tyle pomysłow na hondy i tyle gadzetow i nikt nie pomyslał o tempomacie?)
    Na ile mi wiadomo to nikt, nawet na brytyjskim civic5.com nie widziałem żeby ktoś miał.

    Wysyłane z mojego GT-P7320 za pomocą Tapatalk 2

  5. #25
    Użytkownik Awatar kuster
    Dołączył
    Jul 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Accord Type S
    Skąd
    SK
    Posty
    3,273

  6. #26
    Użytkownik Awatar Gąsior
    Dołączył
    Sep 2006
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB9 aero+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    693

    Domyślnie

    QUOTE[=MikeFoto;1917111]Na ile mi wiadomo to nikt, nawet na brytyjskim civic5.com nie widziałem żeby ktoś miał.QUOTE]

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1926501.html
    ostatni post

    chyba post gościa od nas z forum któremu sprzedałem ten tempomat za grosze. nie pamiętam nicka, bo sam jestem ciekaw jak to ogarną. ogólnie instalacja tempomatu jest banalna i zasada działania też. jedynie trochę kabli jest do łączenia żeby to dzialało.

  7. #27
    Użytkownik Awatar apw911
    Dołączył
    Nov 2012
    Imię
    Do usunięcia
    Posty
    358

    Domyślnie

    Masz do niego jakieś namiary? Fajna rzecz ale 300zł za części + zamontowanie to chyba gra nie warta świeczki...

  8. #28
    Użytkownik Awatar civic_lsi
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    ACCO CG8
    Skąd
    WOR
    Posty
    498

    Domyślnie

    Może tempomat w 5D był opcjonalny przy zakupie. U mnie przy kierownicy jest miejsce na zamontowanie przycisków tempomatu.
    Kiedyś widziałem na allegro był zestaw do sprzedania za bodajże 300 i do civica ale nie było zdjęć jak to wygląda.
    Tak się zastanawiam czy nie lepiej byłoby zamontować tempomat z accorda 5g?

  9. #29
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez civic_lsi Zobacz posta
    Może tempomat w 5D był opcjonalny przy zakupie. U mnie przy kierownicy jest miejsce na zamontowanie przycisków tempomatu.
    Skąd masz takie informacje? Z broszur salonowych to wogólnie nie wynika, brak jakiegokolwiek wspomnienia o tempomacie nawet w przypadku wyposażenia dodatkowego za dopłatą.
    Spotkałem się jedynie z przyciskiem z oznaczeniem tempomatu pasującego w miejsce gdzie jest dimmer i spryskiwacz reflektorów - ale to jedynie w przypadku Rover'a (serii 400)

  10. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Auto
    1.4 MB D14Z4 2000r
    Posty
    146

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hornichmarcin Zobacz posta
    chcial bym zalozyc tempomat do swojej hondy-jaki tempomat kupic i jak sie zaklada?
    mam honde z 2000r 1.4 75km
    a nie myślałeś skoro masz hondę z 2000r by najpierw zlecić wyjęcie przewężki z kanału dolotowego kolektora, oddławić auto i zyskać dodatkowe 15 kucy w silniku??? Bo je tam chyba masz...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •