Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: JAKA instalacja LPG do Hondy Jazz 2006r. 1.3 i-DSI 83 KM - Doradźcie :)

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    79

    Domyślnie

    polecam reduktory stag sa bardzo przyzwoite

  2. #12
    Użytkownik Awatar jockow
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda Civic 4D
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bunkerites Zobacz posta
    Ludzie pisza bzdury.Daja sie naciagac "mechanika".W moim aucie po 45 tys km na LPG sprawdzalem luzy zaworowe.Okazalo sie ze do delikatnej korekty byly zawory ssace.Wiec nie ma sensu co 15 tkm bawic sie w regulacje
    Regulacja luzu zaworowego jest konieczna i to nie tylko przy gazie (na gazie jest to konieczne częściej) ale i na benzynie. W zaworach nie regulowanych zmniejszają się luzy i po pewnym czasie zawory zaczynają się podpierać nie domykać i wypalać gniazda.Jeśli byłaby zbyt uboga lub zbyt bogata mieszanka benzyny gniazda też się będą wypalać.Jak auto jest dobrze wyregulowane na gazie nie ma prawa się włączyć check engin i zarazem coś złego dziać z gniazdami.Dlatego regulację i przeglądy są tak ważne.

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie

    Oczywiscie ze sa wazne.Lecz tak jak napisalem wyzej ze nie ma sensu co 15tkm patrzec pod pokrywe zaworow.Chyba ze cuda sie dzieja z instalacja

  4. #14
    Użytkownik Awatar LemonR
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Robert
    Auto
    Avensis T27 2ZR, J
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Ja mam w "dżeziku" (ten sam silnik) instalację BRC 24 MY10, lubryfikację oczywiście gazownik chciał zakładać ale spotkał się ze zdecydowanym nie z mojej strony. Przejechane na gazie dopiero 30kkm, ja nie skracam odstępów pomiędzy regulacją zaworów czy wymianą świec ale dbam o dobre wystrojenie instalacji. Kolejna regulacja zaworów za 10kkm czyli będzie to 40kkm od poprzedniej - dam znać jak wyglądały luzy. Auto jeździ normalnie, czeka nie miało ani razu (żarówka sprawna), spalanie 7,5l - tryb mieszany. Wady - mały zbiornik bo miejsce tylko na dojazdówkę i podniesiona podłoga w bagażniku.

  5. #15
    Użytkownik Awatar ma1ster
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,221

    Domyślnie

    jak będziesz sam regulował zawory to gwarantuję Ci, że kręcić za wiele nie będzie potrzeby, o ile w ogóle będzie taka potrzeba, aaa... jak oddasz do mechanika, no to Ci powie że na każdym było źle

  6. #16
    Użytkownik Awatar LemonR
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Robert
    Auto
    Avensis T27 2ZR, J
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    No właśnie sam reguluję i widzę jak to wygląda dlatego nie skracam okresu pomiędzy regulacjami.

  7. #17
    Użytkownik Awatar probestic
    Dołączył
    Aug 2011
    Auto
    VQ35DE E114EFE
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    Jako że właśnie szukam Jazz'a ( 2003-2005) który to od razu pójdzie do zagazowania, to nie zakładając nowego tematu, zapytam tutaj :

    Co warto byłoby włożyć do auta, którym praktycznie będzie jeździć tylko jedna osoba + damska torebka ?
    Przebieg roczny myślę że zamknie się w 30 tysiącach.

    No i drugie pytanie ... 1.2 czy 1.4 ?
    Ktoś miał styczność z "awaryjnością" tych jednostek ?
    Bo nie tylko spalanie jest ważne


    Z góry dzięki i wesołych świąt wszystkim życzę
    Ostatnio edytowane przez probestic ; 31-03-13 o 14:15

  8. #18
    Użytkownik Awatar LemonR
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Robert
    Auto
    Avensis T27 2ZR, J
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Zdecydowanie 1.4 :-). Awaryjność? Jazz już od dawna jest w czołówce bezawaryjności. Co do instalacji LPG to skup się na szukaniu dobrego gazownika jak go znajdziesz to graty nie mają większego znaczenia.

  9. #19
    Użytkownik Awatar probestic
    Dołączył
    Aug 2011
    Auto
    VQ35DE E114EFE
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LemonR Zobacz posta
    Jazz już od dawna jest w czołówce bezawaryjności.

    Tak, to wiem ... ale jednak to nie są nowe auta i czasami można się na coś mniej lub bardziej "przygotować" :]
    Gazownika w sumie mam dobrego, ale postanowiłem wpierw zasięgnąć waszych opinii - użytkowników.
    Obecnie Civic'iem mam nalatane ponad 170 tysięcy na LPG i nie narzekam i oby w Jazz'ie było podobnie

  10. #20
    Użytkownik Awatar kowal162
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic 5D '97 1.4
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    584

    Domyślnie

    Po pierwsze stag 400 nie jest do wtrysku bespośredniego a 300 ISA tez sie nie zda bo to prawie nie dziala. Ja polecam zestaw:
    4x HANA Black lub Red trzeba sie upewnic.
    Reduktor KME Silver 150km
    Może byc Stag 400 lub np KME Nevo bez jakiś wynalazków typu dokładki OBD.
    I regulacje zaworów przeprowadzać np 1 w roku lub co 20 tys km.
    I do tego DOBREGO gazownika a nie pana Cześka bo kumpel mowi ze tanio i dobrze robi bo to bujda na resorach. Chcesz mieć dobrze i bez problemów to zapłać tyle ile trzeba by było dobrze ( czyli wiecej niż u Cześka) a będziesz oszczędzał przy dystrybutorze
    Ja u siebie w 1.4 mam Hana black ale juz wiem ze lepsze by były Redy bo by poszły na niższym ciśnieniu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •