Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: JAKA instalacja LPG do Hondy Jazz 2006r. 1.3 i-DSI 83 KM - Doradźcie :)

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    53

    Domyślnie JAKA instalacja LPG do Hondy Jazz 2006r. 1.3 i-DSI 83 KM - Doradźcie :)

    Tak jak w temacie, mam zamiar zainstalowac LPG do auta np: STAG 400 lub 300 Plus do mojej hondy jazz 1.3 i-DSI
    132tys najechane, robie rocznie 35tys km wiec, koszt instalki STAG 300 plus z lubryfikacja jaka mi powiedzieli w zakładzie to 2600zł.

    Ten sam silnik był chyba tez w civicu VII gen 1.3 i-DSI 83KM wiec jesli ktos jezdzi takim z LPG to bardzo prosze o jakies porady.


    Mam pytanie jakie wtryski do tego polecacie (jakie najzywotnisze lub maja dobr acene jakby trza bylo kupic za kilak lat całe nowe?
    Mam do wyboru w tej cenie u instalatora wtryski:
    Valtek, jakies Stag AC1, REG, jakie wybrac a moze inne?

    Np czy brac tylko drozsze wtryski hanna czy moze któres z wczesniej wymienionych maja tez dobrą opinię?


    I jeszcze mam pytanie jak z lubryfikacją montuja tam "manualną" z tego co mi mówili to cały czas ona chodzi, inna firma ma tez jakąś nowego typu elektorniczna ze razem z gazem lubryfikacja sie dopiero włącza, ma ktos w tym rozeznanie co lepsze?
    (gosciu z warsztatu co zakłada te manualne lubryfikacje twierdiz ze te elektoniczne sa kłopotliwe i robia tylko problemy,
    znowu ten zakład co zakłada elektoniczne twierdzi ze jego jest lepsza, ma ktos jakąś wiedze na ten temat albo z jakimi wy jezdzicie jesli macie lubryfikacje?

    No i ile "ml" tego lubryfikatu wam sie zuzywa na 100km czy tam np. na 1000km, lub np na ile km starcza taki zbiorniczek 0,5litra lubryfikatu?


    Pozdrawiam Piotrek.
    Ostatnio edytowane przez piter87 ; 06-04-13 o 00:42

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    577

    Domyślnie

    wtryski hana , reduktor kme, komp stag 300 4 isa2 i bedzie hulalo

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie

    olej lubryfikacje,wciskaja ten badziew ludzia...

  4. #4
    Użytkownik Awatar ma1ster
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,221

    Domyślnie

    Staga 400 to Ci nie ma po co zakładać bo on jest do silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa, trzeba najrozsądniej kupić Stag 300 plus, nie musi być premium, bo nawet nie odczujesz różnic, a zapłacisz 150zł więcej, całkowicie bez potrzeby... ważne jest, aby Panowie potwierdzili że włączona jest ISA...

    Reduktor polecę AC R01 lub KME silver, ale Twój samochód nie wymaga nic skomplikowanego, będzie działał każdy jaki byś nie założył...

    Listwa wtryskowa to polecę z Twojej listy AC W01 bo naprawdę nie jest droga, a żywotność i parametry ma takie jak listwy 2 razy droższe, więc taką listwę hana można kupić, ale ja bym nie dawał bez potrzeby 200zł więcej...

    Co bo lubryfikacji to nic innego jak ściema... wielu ludzi panicznie boi się LPG i wymyślili sobie że niszczy on silnik... nie jest to pod żadnym pozorem prawda, potwierdzone jest to badaniami. Jeśli mamy dobry skład podanej mieszanki paliwowo powietrznej to nie mamy się czego obawiać, wszystko będzie tak jak na benzynie (wymysł lubryfikacji zrodził się w czasie instalacji 2 i 3 gen gdzie często samochód dostawał nie zbyt odpowiednią mieszankę paliwa do powietrza, co objawiało się, często na ubogiej mieszance, podwyższoną temperaturą i wypaleniami gniazd zaworów, jak i samych zaworów...

    Nie radzę tego czegoś montować... aaa co do ilości spalanego płynu smarującego to ile ustawisz tyle spali , najczęściej działa to na zasadzie kroplówki takiej jak mają w szpitalu...

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    53

    Domyślnie

    Wielkie dzieki za porady, ale o tej lubryfikacji to czy macie na 100% potwierdzone ze w silniku hondy JAZZ 1.3 i-DSI 83 KM a w nim są ceramiczne gniazda zaworów,
    to czytałem na forach ludzi co zakjładali gaz do tych silników ze powinna byc własnie ta libryfikacja bo LPG w stosunku do paliwa np benzyny to lpg ma inne parametry spalania i jest suchsze w porównaniu do benzyny i to własnie przywpiesza wypalanie ceramicznych zamowór jakie sa w tym silniku w jazzie,
    czy jest ktos kto smiga na LPG od dluzszego czasu bez problemów w Jazzie lub Civicu VII gen z tym silnikiem?
    (aha jakby kots pisale to tez czytalem i wiem ze na LPG trzeba co okolo 15-20tys km regulowac luzy zaworowe bo nie zrobienie tego
    ma takze wpływ na szybsze wypalenie zuzycie zaworów.

    Fajnie jkaby ktos mial LPG w takim silniku ale bez lubry i sie podzielił swoimi doswiadczeniami ewentulanie mial znajomego który
    jezdzi na takim zestawie, bo wszyszcy co udzielaja sie na jakchis forach o LPG i uzytkuja np hondy jazz to maja zakładane lubryfikacje
    z tych ludzi jakich opinie znalazłem na innych forach.


    Co do lubryfikacji w innych silnikach to wiem ze to sciema ale czy w tych z ceramicznymi zaworami takze bylaby to sciema i wszyscy zakładaliby lubre niepotrzebnie???


    Koledzy doradzcie jeszcze oprócz reduktora, kompa i wtrysków bo to juz teraz wiem ale to jakie filtry w układzie zasilania LPG mam zadbac
    zeby mi włozyli przy zakładaniu instalacji. Jakich firm, jakie modele? (to zaznacze to instalatorowi przed wybraniem jego zakładu)
    Ostatnio edytowane przez piter87 ; 04-03-13 o 23:30

  6. #6
    Użytkownik Awatar ma1ster
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,221

    Domyślnie

    nie ma znaczenia jakich firm, wszystkie będą działały bardzo dobrze, ja polecam polskie filtry czaja, ale przecież jak w zestawie od Staga będzie filtr innej firmy to nikt specjalnie nie poleci do sklepu, bo klient świruje .

    Co do gniazd ceramicznych, to nie raz były testowane, i wszelakie parametry wytrzymałościowe mają lepsze niż stalowe... Poza tym sama technologi podawania tego całego lubryfikantu jest mocno wątpliwa, bo z punktu widzenia mechaniki i zasad fizyki, nic oprócz wydechu tym lubryfikantem nie posmarujemy...

    Najważniejszą sprawą jest tu skład mieszanki paliwa do powietrza czyli tzw. współczynnik lambda, jeśli będzie on wynosił 1, to żadne gniazda, które działają na benzynie nie zużyją się również na LPG, najgorszą sprawą jest przekroczenie współczynnika lambda powyżej 1, wtedy w okolicy komory spalania robi się nie odpowiednio gorąco... Ważne jest, aby dobrze Ci po prostu ustawili instalację... ale jak będzie Stag 300 ISA to samo się wszystko ustawi podczas jazdy, no oczywiście jak elementy mechaniczne go nie ograniczą...

    A co do luzów zaworowych to np ja mam B16A2 z przebiegiem 280tys km i nigdy w nim nie było żadnych ustawień luzów zaworowych i nie radzę tego wykonywać jesli nie ma takiej potrzeby.
    Ostatnio edytowane przez ma1ster ; 05-03-13 o 10:02

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    53

    Domyślnie

    kolego ma1ster a odnosnie luzów zaworowych wiem ze na benzynie wg ksiazki wskazuje ona bodaj sprawdzanie i regulacje ich co: 50tys km (no ale wiadomo ze mozna robic to nie tak czesto jesli nic sie nie dzieje) jednak jak silnik pracuje na LPG to okresy regulacji zaworów wzrastają do co okolo 20tys km (wiele osób pisze nawet o 15tys km) bo na gazie luzy te szybciej ulegaja rozlegulowaniu dlatego pisałem o tym. Gdyby w hondach regulacja nie była maualna a hudrauliczna to nie byloby sprawy a tak wiele osób pisze ze trzeba o to dbac bo zaniedbanie tej regulacji moze przyspieszyc zuzycie gniazd zaworowych. Czy jest ktos na forum kto smiga juz od dłuzszego czasu na LPG z silnikiem 1.4 i-DSI (honda Jazz, lub civic VIII gen) chciałbym uzyskac jakies opinie osób które maja taki zestaw w aucie i czy maja lubryfikacje lub nie i jak im to działa czy były jakies problemy i jak ze średnim spalaniem LPG np w okresie: lato lub zima?

  8. #8
    Użytkownik Awatar ma1ster
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,221

    Domyślnie

    ja montowałem różne podzespoły do tych silników, żaden klient nie narzekał, poza tym większość ludzi nie wie nawet co to regulacja luzów zaworowych i nigdy tego nie wykonuje... żaden również nie montował lubryfikacji...

    aaa jeszcze dodam że takie gniazda to żadna nowość i nic w tym skomplikowania technicznego nie ma, wiele silników różnych firma takowe posiada.

    15-20 tys... regulować luz zaworowy to są chyba kpiny i żarty a przede wszystkim za dużo czytania gazet i internetu...

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    53

    Domyślnie

    nie jestem znawca wiec po to własnie pytałem kogos obeznanego, bo po poszukiwaniach w google takie własnie wyniki wyskakują ze ludziska pisza o tych luzach ze trzeba regulowac co 15-20tys jak auto chodzi na lpg i o potrzebie zakładania lubryfikacji do silników z ceramicznymi gniazdami dlatego tez chciałem znac opinie o tym kogos z forum kto sie zna
    bo nie wiedziałem czy sie tym sugerowac co przeczytałem szukajac w Google i jakichs tam innych forów jakie wyniki wyszukuje Google po wpisaniu frazy typu:
    "GAZ / instalacja LPG do hondy JAZZ, czy tez honda JAZZ"

    Dzieki za porady.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie

    Ludzie pisza bzdury.Daja sie naciagac "mechanika".W moim aucie po 45 tys km na LPG sprawdzalem luzy zaworowe.Okazalo sie ze do delikatnej korekty byly zawory ssace.Wiec nie ma sensu co 15 tkm bawic sie w regulacje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •