Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 156

Wątek: osiągi silnika 1.8

  1. #11
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Comfort jest przynajmniej na kołach 205/55R16 Poza tym nie chodzi o to, że nie można wyprzedzić, chodzi o to, że trzeba się pogimnastykować, tj.najlepiej zrobić redukcję o 2 biegi a nie tak jak w turbo-dieslu czy turbo benzynie nacisnąć gaz i odejść

  2. #12
    Użytkownik Awatar KingKong
    Dołączył
    Oct 2007
    Auto
    FK2
    Skąd
    Kraków/ Ostrów Maz.
    Posty
    51

    Domyślnie

    ja nie rozumiem w ogóle tego narzekania hondziarzy na to że trzeba wachlować biegami. przecier wszystkie hondy takie są! też miałem kilka hond i charakterystyka wszystkich silników była taka sama: na dole cisza i nudno, potem szaleństwo (mniejsze lub większe)...
    nie rozumiem też grymasów na temat rzekomo słabych osiągów. czego oczekujecie od auta ważącego 1300kg? na papierze civiki z każdej generacji przyspieszają tak samo - czyli ok 10s do 100 - oczywiście nie mówię o najmocniejszych wersjach). a to że subiektywnie czuje się że starsze wersje są szybsze? to oczywiste, przecież są słabo wyciszone, słabo resorują, skaczą na każdej dziurze - to powoduje wrażenie dynamiczności. ale ileż można bujać się szóstą generacją...?
    ja uważam że w 9gen jest w miarę dynamicznie.
    a co do komfortu to bujam się na 17stkach 225/45 po krakowie i jestem mile zaskoczony, myślałem że będzie dramat i powybijane zęby, a jest normalnie...

  3. #13
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KingKong Zobacz posta
    ja uważam że w 9gen jest w miarę dynamicznie.
    a co do komfortu to bujam się na 17stkach 225/45 po krakowie i jestem mile zaskoczony, myślałem że będzie dramat i powybijane zęby, a jest normalnie...
    W miarę to dobre słowo W IX generacji komfort jest wyższy niż w VIII, szczególnie przed liftem, mi plomby powypadały na dziurach, auto było twarde co najmniej jak Type R, tylko że tak nie jeździło

    Cytat Zamieszczone przez KingKong Zobacz posta
    ja nie rozumiem w ogóle tego narzekania hondziarzy na to że trzeba wachlować biegami. przecier wszystkie hondy takie są! też miałem kilka hond i charakterystyka wszystkich silników była taka sama: na dole cisza i nudno, potem szaleństwo (mniejsze lub większe)...
    nie rozumiem też grymasów na temat rzekomo słabych osiągów. czego oczekujecie od auta ważącego 1300kg? na papierze civiki z każdej generacji przyspieszają tak samo - czyli ok 10s do 100 - oczywiście nie mówię o najmocniejszych wersjach). a to że subiektywnie czuje się że starsze wersje są szybsze? to oczywiste, przecież są słabo wyciszone, słabo resorują, skaczą na każdej dziurze - to powoduje wrażenie dynamiczności. ale ileż można bujać się szóstą generacją...?
    Chodzi właśnie o za małe szaleństwo Za bardzo jest to dupowóz VI Generacja 1.6 160 KM czy 1.8 170 KM bujała się jednak dynamiczniej Chodzi o to, ze w XXI wieku przy masie ponad 1300 kg Honda musiałaby już mieć nieco więcej KM i NM i to w cywilnych wersjach (tak jak konkurencja ma silniki 160-180 KM), tym bardziej że kiedyś miała najmocniejsze silniki do 2.0 i jednak jedne z najlepszych czy najlepsze osiągi w klasie Wachlowanie biegami nie przeszkadza, jakby naprawdę porządny ciąg był od tych 5000 obr/min, a on jest, ale też taki sobie
    Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 15-02-13 o 18:43

  4. #14
    Użytkownik Awatar tomag
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Mariusz
    Auto
    FK2 & FK8
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    277

    Domyślnie

    Comfort jest przynajmniej na kołach 205/55R16 Poza tym nie chodzi o to, że nie można wyprzedzić, chodzi o to, że trzeba się pogimnastykować, tj.najlepiej zrobić redukcję o 2 biegi a nie tak jak w turbo-dieslu czy turbo benzynie nacisnąć gaz i odejść
    już widzę jak ten diesel odchodzi bez redukcji

    Jeśli chce się jechać bardzo dynamicznie, to w diesel'u też trzeba wachlować biegami - ja mam takie doświadczenie z jazdy Focusem, Accordem 2.2 i BMW 320. Mnie osobiście charakterystyka diesel nie odpowiada.

    Nie wiem jakie jest rzeczywiste przyspieszenie 8gen. - nie mierzyłem , ale ja swoim (waga z dowodu 1190kg, wersja Comfort, nie mam felg 17'', tylko dość lekkie 16'') daję radę 140/150 konnym diesel'om - sprawdzone na:
    - Passat 2.0 140km, poprzedni model
    - BMW 320d E46 TOURING 150km z 2004 roku - samochód kolegi,
    - Passat B5 FL 1.9 4Motion 150km (po wirusie, moc potwierdzona na hamowni) - samochód kolegi.

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zombie6 Zobacz posta
    Niezupełnie, bo miałem VI generację 1.4 90 KM i jeździła podobnie do 1.8 140 KM VIII generacji....wiem, że większa masa itd., ale od pojemności 1.8 już conieco wymagam Za to 1.6 110 KM Sport VII generacji zbierał mi się lepiej od 1.8 i był znaaaacznie bardziej elastyczny (pewnie nieprzypadkowo, bo na hamowni wypluwa 115 KM i 155NM - te 155 NM to chyba rekord momentu z 1.6 jak na Hondę !)......podobnie Honda Accord 1.8 136 KM ojca z 2001r. była dynamiczniejsza.....ale już jego obecny 2.0 i-Vtec 155 KM jest mułowaty podobnie do 1.8 Civica....ja myślę, że to i-vteci są jakoś ekologicznie zmulone i na dodatek męczą się na za dużych i za szerokich kołach, oczywiście masa aut też poszła w górę
    Ludzie, ten zombie6, to jest powszechnie znany Ex.H. z forum Hondy Civic na autocentrum.pl. Kupił sobie Fokusa 1.6 182 KM i wszędzie, gdzie się da pluje na Hondę jakby mu płacili za to. Nowy Civic, to nie to samo, co Civic VIII, wrażenia z jazd są lepsze, czytajcie opinie, tych co jeżdżą nową generacją.

  6. #16
    Użytkownik Awatar tomag
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Mariusz
    Auto
    FK2 & FK8
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    277

    Domyślnie

    Tak to już jest, że najwięcej narzekają ci co nie mają tego samochodu i tylko o nim czytali. Ja gdybym dziś miał kupować nowy samochód (VIII gen kupiłem nowego w 11.2011), to bym kupił IX gen.
    IMO nadal jest to najciekawszy samochód na rynku w swojej klasie.

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Auto
    Honda Civic IX 1.8
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomag Zobacz posta
    Tak to już jest, że najwięcej narzekają ci co nie mają tego samochodu i tylko o nim czytali. Ja gdybym dziś miał kupować nowy samochód (VIII gen kupiłem nowego w 11.2011), to bym kupił IX gen.
    IMO nadal jest to najciekawszy samochód na rynku w swojej klasie.
    Zgadzam się to jest znowu ex.H ja pierdziele co za gość, jak tam Ex focuś już Ci się zepsuł? ja właśnie jestem na nartkach z żonką hondziną IX śmiga az miło pali po górkach 6 litrów, czego chcieć więcej? Ja nie rozumiem problemu do wyscigów moze sie nie nadaje, chociaz pewnie i tak bardziej niz niejeden turbodisel.

  8. #18
    Użytkownik Awatar butler.gdansk
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Szymon
    Auto
    Civic FK3
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    3,179

    Domyślnie

    Wiem że napiszę o VIII gen, ale Civic diesel 140KM vs. benzyna 140KM to ta druga dostaje zawsze bęcki mimo tej samej mocy.
    Szkoda że nie puścili 2.2 i-dtec na Polskę, porąbane przepisy (akcyza). Jak mi się znudzi obecny Civ to w nim upatrywał bym potencjalnego następcę, a tak zostaje mi chyba tylko rynek wtórny co mi się średnio podoba bo miałem zamiar w końcu kupić coś nowego.

  9. #19
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomag Zobacz posta
    Tak to już jest, że najwięcej narzekają ci co nie mają tego samochodu i tylko o nim czytali. Ja gdybym dziś miał kupować nowy samochód (VIII gen kupiłem nowego w 11.2011), to bym kupił IX gen.
    IMO nadal jest to najciekawszy samochód na rynku w swojej klasie.
    Byłby ciekawy, gdyby nie 1.8...nie wiem o co wam chodzi, przekopałem forum i wielu ma identyczne wrażenia jak ja.

    Cytat Zamieszczone przez dzejan Zobacz posta
    Ludzie, ten zombie6, to jest powszechnie znany Ex.H. z forum Hondy Civic na autocentrum.pl. Kupił sobie Fokusa 1.6 182 KM i wszędzie, gdzie się da pluje na Hondę jakby mu płacili za to. Nowy Civic, to nie to samo, co Civic VIII, wrażenia z jazd są lepsze, czytajcie opinie, tych co jeżdżą nową generacją.
    Przepraszam czy ja tu wspominałem o Focusie ? Piszę o doświadczeniach z Hondą, swoich doświadczeniach.

    Cytat Zamieszczone przez butler.gdansk Zobacz posta
    Wiem że napiszę o VIII gen, ale Civic diesel 140KM vs. benzyna 140KM to ta druga dostaje zawsze bęcki mimo tej samej mocy.
    Szkoda że nie puścili 2.2 i-dtec na Polskę, porąbane przepisy (akcyza). Jak mi się znudzi obecny Civ to w nim upatrywał bym potencjalnego następcę, a tak zostaje mi chyba tylko rynek wtórny co mi się średnio podoba bo miałem zamiar w końcu kupić coś nowego.
    Ja dostałem od BMW 2.0 D 150 KM, ale dawałem radę 2.0 TDI 140 KM, sprint 1.8 ma nie najgorszy, gorzej z jazdą warunkach drogowych, wyprzedzanie na trasie 2.2 dieslem to przyjemność, 1.8 znacznie bardziej jest drażniący....
    Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 16-02-13 o 07:56

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Wroc
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zombie6 Zobacz posta
    gorzej z jazdą warunkach drogowych, wyprzedzanie na trasie 2.2 dieslem to przyjemność, 1.8 znacznie bardziej jest drażniący....
    I dlatego wybrałeś kolego Focusa. Widać Honda nie przypadła Tobie do gustu. Ja tam jaram się jak jadę czasem np 70km/h za jakimś tirem i jak się robi miejsce na wyprzedzenie to redukcja do 2 biegu i ogień. Zrób tak w Focusie. Jednym się to podoba innym nie musi. Silniki Hondy powinny mieć wg mnie osobną kategorię. Byłaby benzyna, turbo benzyna, turbo diesel i benzyna Honda

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •