Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 156

Wątek: osiągi silnika 1.8

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie osiągi silnika 1.8

    Na stronie http://www.autocentrum.pl/testy/hond...#strona-modelu poddają w wątpliwość rzeczywiste parametry silnika 1.8. Czy ktoś z Was to sprawdzał ?

  2. #2
    Użytkownik Awatar Blixten
    Dołączył
    Mar 2012
    Auto
    Civic 5D 1,8 Sport
    Skąd
    inąd
    Posty
    90

    Domyślnie

    A ja poddaję w wątpliwość wiarygodność tego artykułu jak i całej strony. Trudno dzisiaj liczyć na rzetelną recenzję, a w ogóle zapomnieć można o uczciwym porównaniu konkretnych modeli samochodów.
    Do kompletu brakuje mi jeszcze porównania Civica z Trabantem - wiadomo, że wygrałby Trabant - bo z silnikiem VW.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Auto
    1,8 sport automat
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    29

    Domyślnie

    Tak. Przed zakupem sprawdziłem wiele autek i jeździłem golfem. Nie dość że w tym wyposażeniu co civic był droższy o niespełna 20000, to obiektywnie lepiej prowadził się civic. Testy w prasie niestety są mało wiarygodne i przekonałem się o tym już dawno temu. Trzeba samemu potestować i wybrać co bardziej Ci odpowiada. Jedno co mnie w silniku 1,8 zasmuca to spalanie. U mnie w automacie 10l/100km :-( w mieście.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Auto
    Honda Civic IX 1.8
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    88

    Domyślnie

    Hmm nie wiem niech ma te 5 koni mniej tylko niech jeździ tak jak jeździ. Tak jak pięknie się kręci ten silniczek, to ja się jeszcze nie spotkałem. Na niskich obrotach też można spokojnie podróżować nie wciska może w fotel ale bardzo równomiernie rozwija prędkość i obroty. A im wyżej tym lepiej.

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Miałem Civica Type S z 2007 r. O silniku 1.8 wiem wszystko, jest niezawodny, ale ma też poważne wady:
    - bardzo słaba elastyczność, w zasadzie w porównaniu z turbo-dieslami i turbo-benzynami nieistniejąca....
    - średnio rasowy klang, słabe wyciszenie ( w IX generacji znacznie cichszy, ale też subiektywnie i nie tylko ! wolniejszy)
    - średnie spalanie nawet 12 litrów przy kręceniu + branie około litra oleju na 10.000 km
    Zaletą jest, że nie jest najgorszy w sprintach np. 0-180 km/h trwa ok. 30 s, co przy tej mocy (często niestety niższej na hamowni) i masie nie jest złym wynikiem.
    Ogólnie ten silnik jest taki sobie, z jednej strony raczej niezawodny i nienajgorszy w sprincie, ale tylko przy ekstremalnym pałowaniu do odcinki, z drugiej nieco uciążliwy.....w IX generacji jest wyciszony, ale jeszcze bardziej ma się wrażenie, że nic się nie dzieje...rozumiem, że wielu może być rozczarowanych np. po jeździe próbnej tylko i wyłącznie silnikiem nie dającym tylu emocji ilu po nim byśmy się spodziewali....
    Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 15-02-13 o 10:11

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    108

    Domyślnie

    To fakt, 140 koni nie czuć wcale. Tym bardziej ich nie czuć poniżej 4000 obrotów. Zbiera się wyraźnie gorzej niż VW Caddy Maxi 2.0tdi o takiej samej mocy. Ale ja kupiłem go nie dla osiągów a dla trwałości i małego zużycia paliwa. Jak na razie spełnia pokładane w nim nadzieje

  7. #7
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Ja powiem tak - Civic 1.8 jedzie wyłącznie powyżej 4000 obr/min...a w zasadzie od 5000-6800 obr/min.....Dodatkowo sytuację komplikuje włączona klima i obciążenie - wtedy to już dopiero trzeba pałować i namęczyć się przy wyprzedzaniu....Niskie spalanie jest tylko na niskich obrotach, ale musimy zaakceptować to, że silnik na nich jest kompletnie bezradny....zachowuje się jakby miał 70 KM....Co do trwałości- to jest naprawdę ok, mój był katowany, bo traktowany normalnie jak dla mnie nie jechał i byle diesel 100 KM robił ze mną co chciał..... nieraz zapomniałem sprawdzić olej i zaświeciła się kontrolka, a mimo tego nie zajechałem go.....
    Lepiej zbiera się na oponach 16" 205/55R16 - tak wyczuwalnie, że pierwszej zimy po zakupie myślałem, że się dotarł, niestety założenie Michelinów Pilot Sport 225/45R17 na wiosnę od razu dało efekt taki jakby auto przytyło o 100 kg....Jeśli ktoś ma koła 225/45R17 i chce przy nich pozostać niech wybiera opony o jak najniższych oporach toczenia - np. GoddYear Efficient Grip - auto zachowuje się na nich prawie jak na 16" a to już coś....choć ogólnie 17" i 225 mm przy tym niskim momencie w szczególności to dużo za dużo....
    Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 15-02-13 o 12:23

  8. #8
    Użytkownik Awatar bObOrObOl
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Robert
    Auto
    EJ6H22 blk półmat
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zombie6 Zobacz posta
    Ja powiem tak - Civic 1.8 jedzie wyłącznie powyżej 4000 obr/min...a w zasadzie od 5000-6800 obr/min.....
    Czyli normalnie jak to Honda no nie?

  9. #9
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bObOrObOl Zobacz posta
    Czyli normalnie jak to Honda no nie?
    Niezupełnie, bo miałem VI generację 1.4 90 KM i jeździła podobnie do 1.8 140 KM VIII generacji....wiem, że większa masa itd., ale od pojemności 1.8 już conieco wymagam Za to 1.6 110 KM Sport VII generacji zbierał mi się lepiej od 1.8 i był znaaaacznie bardziej elastyczny (pewnie nieprzypadkowo, bo na hamowni wypluwa 115 KM i 155NM - te 155 NM to chyba rekord momentu z 1.6 jak na Hondę !)......podobnie Honda Accord 1.8 136 KM ojca z 2001r. była dynamiczniejsza.....ale już jego obecny 2.0 i-Vtec 155 KM jest mułowaty podobnie do 1.8 Civica....ja myślę, że to i-vteci są jakoś ekologicznie zmulone i na dodatek męczą się na za dużych i za szerokich kołach, oczywiście masa aut też poszła w górę
    Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 15-02-13 o 12:35

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Wroc
    Posty
    179

    Domyślnie

    Czytam i troche nie dowierzam. Osobiście od czasu od czasu mam okazje pojeździć IX 1.8 Comfort i nie wydaje mi się żeby był zamulony. A porównanie go do 1.4 90km VI gen to już wogóle. To że jest ciszej, bardziej komfortowo i bez szarpnięć to nie znaczy że jest wolniej. Też mam doświadczenie z Hondami bo ta już chyba jest 6 w rodzinie ( tylko "Civiki") i tego co powyżej zostało napisane nie odczułem osobiście. Sam miałem EK3 D15z6 i nie wydaje mi się żeby tak jechała jak ten 1.8. A to, że ma się włączoną klime, "tube" i neony pod autem to fakt może obciążyć silnik ale bez przesady że nie można wyprzedzać na włączonej klimie. No i tak jak pisał kolega bObOrObOl, to że Honda przebudza się powyżej 4 czy 5 tyś to normalne. I to wg mnie zaleta a nie wada, tym się V_tec charakteryzuje.
    Ostatnio edytowane przez civikus ; 15-02-13 o 18:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •