Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Swap z D15B2 na D15Z6?

  1. #1
    Użytkownik Awatar bassstek
    Dołączył
    Feb 2013
    Auto
    EP3
    Posty
    30

    Domyślnie Swap z D15B2 na D15Z6?

    Witam.
    chciałbym wsadzić do swojego civica V gena z seryjnym silnikiem D15B2 silnik z VI gena a konkretnie vteca D15z6 i mam pytanie czy będe musiał zmieniac kompa czy może być ten z D15b2?Chcem zrobić swapa ponieważ mój silnik jest juz zmęczony a wole wsadzic drugi silnik niz remontowac ten.
    Jeśli macie jakieś ciekawe propozycje lub uwagi to piszcie.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    817

    Domyślnie

    chcesz miec vtec-E czy nie ? ile jestes w stanie przeznaczyć na ten swap? pozatym był juz temat na forum nie dawno- szukaj

  3. #3
    Użytkownik Awatar bassstek
    Dołączył
    Feb 2013
    Auto
    EP3
    Posty
    30

    Domyślnie

    ja chcem wsadzic silnik zeby byl w dobrej kondycji a po prostu znajomy ma za 200 zl kompletny silnik i akurat ten z 6 gena i pytam czy obejdzie sie bez wiekszych przerobek.a szczególnie chodzi mi o tego kompa.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    817

    Domyślnie

    szukaj. było moze tydzien temu o tym gadane

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    64

    Domyślnie

    d15z6 na osprzecie z d15b2 szalu nie robi jak nie podepniesz zaworu vteca pod prad to ciagnie do 4 tys dalej mul a jak podepniesz to jakos tam jedzie nawet ale spalanie 10litrow na dzien dobry takze bezzz kompa to szkoda wkladac chyba ze tylko po to zeby auto jechalo z braku laku to i kt jak to mowia

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    817

    Domyślnie

    ja chwilke byłem na takim setupie i spalanie było ok. a z zawór można łatwo podpiąć. Robisz układ który załacza Ci sie w zależności od temp czujnika na wentylatorze.
    moc hmmm chyba 90 KM, ale to tylko dupochamownia

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    64

    Domyślnie

    uklad na wentylotorze ;? hm vtec sie w tym powinien chyba zalaczac przy 3 tys obr a nie na temperaurze chociaz ja bylem nie lepszy bo mialem vteca podpietego po zaplonie bo na odpietym byl mul straszny tyle ze jechal i tylek wiozl ale w porownaniu do orginalu to duzo mu brakowalo

  8. #8
    Użytkownik Awatar Szczery
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 HB * EK3+ 4D
    Skąd
    Wodzierady/P-ce
    Posty
    1,235

    Domyślnie

    pewnie chodzi o to z tym "wentylatoro vteciem" by sie vitec sam zaloczyl na stale, ale dopiero gdy temp silkika bedzie juz cacy

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    817

    Domyślnie

    dokładnie bo na niskich obrotach nie chciałem męczyć silnika jeszcze dodatkowym ujściem oleju szczególnie w zimie

    układ prosty. tranzystorek jeden kilka rezystorów i kondenstatorów, jak chcesz mieć lepiej to dołuż stabilizator napięcia.
    sterownik nie bierze informacje z tego czujnika więc to że będzie go okłamywał o 0.25v to nie robi róznicy
    a czujnik ma charakterystykę podobną do tego co czujnik na sterownik

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •