Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: 0,4mm różnicy w otworze centrującym

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    9

    Domyślnie 0,4mm różnicy w otworze centrującym

    Mam do kupienia za dobre pieniądze komplet kół zimowych z otworem centrującym 56,5 czyli większym o 0,4mm i pytanie czy taka różnica będzie odczuwalna/niebezpieczna w jakiś sposób? Za mało to na pierścienie centrujące a z kolei zabawa w roztaczanie na więcej i wtedy dorabianie pierścieni zbyt czasochłonna. Zależy mi bardzo na szybkiej odpowiedzi zwłaszcza jak patrzę na pogodę za oknem :d

  2. #2
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafo
    z otworem centrującym 56,5 czyli większym o 0,4mm
    otwór otworem
    ale i tak mocowanie samej felgi jest na czterech śrubach,które to dopiero same własciwie centrują połozenie felgi?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    9

    Domyślnie

    Faktycznie nie sprecyzowałem. Pozostałe właściwości takie jak ilość i rozstaw śrub, et są odpowiednie. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy taka różnica w samej średnicy otworu jest dopuszczalna i czy będzie odczuwalna.

  4. #4
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafo
    czy będzie odczuwalna.
    myślę ze nie będzie

  5. #5
    Użytkownik Awatar !markos
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6,738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skolopendra
    mocowanie samej felgi jest na czterech śrubach,które to dopiero same własciwie centrują połozenie felgi?
    sruby nie centruja felgi
    a roznica 0.4mm moze byc minimalnie odczuwalna. mozesz zastosowac partyzancka metode na pasek blaszki z puszki po piwie.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Rem
    Auto
    ZE1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,021

    Domyślnie

    to czy ta roznica bedzie 0,4 czy 4 mm nei bedzie mialo juz wiekszego znaczenia, otwor jest poto zeby jak sama nazwa wskazuej zalozyc kolo wspolosiowo z piasta i do niczego wiecej, same sruby i tak w duzym stopniu ewentualny brak wspolosiowsci ale nie do konca, generaleni mozesz to zalozyc i nic zlego najprawdopodobniej nie bedzi esie dzialo, w najgorszym razie kola beda sie zachowywac tak jakby nei byly dobrze wywazone, ryzyka ze cos odpadnie itp itd nei ma.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki śliczne za szybką reakcję. Tak jak piszecie założę a jeśli będzie mocno uciążliwe to na następny sezon zrobię to porządnie z pierścieniami.

  8. #8
    Użytkownik Awatar karpik85
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    EG4 D15B2
    Skąd
    Kraków / Michało
    Posty
    1,565

    Domyślnie

    Ja teraz całe lato przejeździłem na alufelgach, które mają właśnie otwór 56,6 czyli nieco zaduży. Miałem kupoiwać pierścienie centrujące, bo znalazłem takie ale ostatecznie o tym zapomniałem, bo nawet przy prędkościach 140 nie zauważyłem jakichkolwiek bić, ani podejrzanego zachowania. tylem ze jak je zakręcam to bardzo starannie powoli dokręcam każdą nakrętke, zeby je wycentrować. A poza tym te felgi i tak chce na wiosne podonić, to już nie chciałem inwestować w pierścienie skoro nic sie nie działo.
    Nie wiem tylko czy wycentrujesz idealnie stalówki samymi nakrętkami, bo one mają nakrętki półokrogłe, a w alufelgach są stożkowe, które moim zdaniem lepiej to zadanie spełniają.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Augustów
    Posty
    3

    Domyślnie

    u mnie różnica w pierścieniach jest większa-57 mm-i jak jadę powyżej 110 km/h to drga kierownica. Kola 4 wyważałem i dalej to samo. Dopiero po jakimś czasie doszedłem do wniosku, że to przez pierścienie, bo wcześniej jak jeździłem na stalowych felgach z dobrym otworem centrującym to było elegancko.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •