Strona 3 z 32 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 320

Wątek: Jakie Amortyzatory CIVIC VIII 1.8 przód i tył ?

  1. #21
    Użytkownik Awatar piter7766
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    piotr
    Auto
    EJ9>EM2> FN1>FK2
    Skąd
    puławy
    Posty
    1,289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TRAFO Zobacz posta
    ale na ile o sztywności decydują sprężyny a na ile amor?
    Nie wiem na ile,ale wiem że amortyzator ma bardzo duże znaczenie w sztywności zawieszenia. Kiedyś w EJ9 miałem zestaw amortyzatorów i sprężyn Koni STR. Pamiętam jak w zimie było -25*C to rano jak wyjeżdżałem z parkingu to tak jak bym miał zespawane zawieszenie na sztywno.Dopiero po kilkudziesięciu/kilkuset metrach olej w amortyzatorach się rozrzedził (rozgrzał) i zawieszenie zaczęło w miarę pracować. Tak więc amortyzatory mają bardzo duże znaczenie w sztywności zawieszenia.

  2. #22
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    W sumie racja. Bo co mi chodziło, gdyby założyć przy seryjnych amorach sprężyny od innego auta o takich samych wymiarach ale innej charakterystyce, to może by się zrobiło trochę bardziej miękko.

  3. #23
    Użytkownik Awatar qbson
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Jakub
    Auto
    Civ8
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TRAFO Zobacz posta
    W sumie racja. Bo co mi chodziło, gdyby założyć przy seryjnych amorach sprężyny od innego auta o takich samych wymiarach ale innej charakterystyce, to może by się zrobiło trochę bardziej miękko.
    Trafo ja myślę, że sprężyna też ma jakieś znaczenie, choć wydaje mi się - tak jak pisze piter7766 - że pierwsze skrzypce w komforcie jazdy grają amorki. Ja coraz bardziej jestem przekonany aby zrezygnować z felg 17" na rzecz mniejszych...

  4. #24
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Stabilizator na tyl - nie wiem, belka jest inna ale mocowania moga byc te same, jest ktos na forum ktos, kto przeszczepil caly zawias z type r do 5d
    Stabilizator na przodzie masz 23mm a w type R jest 24mm

    Poliuretany juz sa - przejrzyj temat "poliuretany", jeden kolega tez dziala w kwestii tanszej alternatywy, wiec niebawem moze sie okazac ze jest poliuretan w rozsadnej cenie

    Zaciski od erki ma sporo osob, glownie w 2,2, przeszczep jest w zasadzie p&p
    Krotko mowiac szukajcie a znajdziecie

    Cytat Zamieszczone przez krzew Zobacz posta
    troche sie podepne bo tez temat zawieszenia a nie chce nowego watku zakladac...

    czy stabilizator na tyl pasuje od type r?
    czy stabilizator na przod jest grubszy niz stabilizator w 5d 1.8?

    szukam poliuretanow ale nigdzie nie ma - powerflex nie ma nic

    no i ostatnie pytanie, warto inwestowac w zaciski od type r? bedzie lepiej to hamowalo? bo seryjne 1.8 ma zalosne hamulce niestety

    dzieki!
    Cytat Zamieszczone przez TRAFO Zobacz posta
    W sumie racja. Bo co mi chodziło, gdyby założyć przy seryjnych amorach sprężyny od innego auta o takich samych wymiarach ale innej charakterystyce, to może by się zrobiło trochę bardziej miękko.
    Moim zdaniem w komforcie wieksze znaczenie ma sprezyna
    Mysle tak dlatego, ze po zalozeniu sprezyn eibacha, mimo ze sa "sportowe" to samochod wydaje sie bardziej komfortowy mimo ze siedzi nizej, po prostu sprezyna jakby bardziej kulturalnie wybiera nierownosci, zwlaszcza te poprzeczne.
    Drugi przyklad mam odnosnie amortyzatorow - jezdzilem bmw na bilsteinie b8, wiec typowo sportowy amortyzator i oczekiwalem ze bedzie jak jazda taczka i tu sie zdziwilem bo nierownosci byly wybierane perfekcyjnie, nie bylo wrazenia ze przy przejezdzie przez muldy polamie sie kregoslup a samochod prowadzil sie super. Jak chcecie sobie poprawic komfort to sugeruje raczej zmiane sprezyny, amortyzator odpowiada za to, zeby kolo mialo ciagle kontakt z podlozem a sprezyna za sposob w jaki zawieszenie sie ugina
    Ostatnio edytowane przez buri ; 30-04-13 o 11:11

  5. #25
    Użytkownik Awatar marcin001984
    Dołączył
    Jul 2012
    Auto
    FN1-> EP3-> FN1
    Skąd
    Oborniki/Poznań
    Posty
    4,603

    Domyślnie

    A czy amortyzatory i sprężyny od wersji 5D są rzeczywiście bardziej miękkie niż w Type S? Amory jeszcze mam dobrę ale jak będę wymieniał to nie wiem czy nie założyć od 5D. Chciałbym choć trochę poprawić komfort. Zmiana kół nie wchodzi w grę, dopiero co kupiłem opony i polakierowałem alusy

  6. #26
    Użytkownik Awatar piter7766
    Dołączył
    May 2009
    Imię
    piotr
    Auto
    EJ9>EM2> FN1>FK2
    Skąd
    puławy
    Posty
    1,289

    Domyślnie

    Wsadzaj Eibach'y ,ja sam się mocno zastanawiam ,ostatnio przejechałem się EK3 (sprężyny wogtland,amory fabryczne)) i aż płakać mi się chciało jak wsiadłem później do FN1

  7. #27
    Użytkownik Awatar marcin001984
    Dołączył
    Jul 2012
    Auto
    FN1-> EP3-> FN1
    Skąd
    Oborniki/Poznań
    Posty
    4,603

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piter7766 Zobacz posta
    Wsadzaj Eibach'y ,ja sam się mocno zastanawiam ,ostatnio przejechałem się EK3 (sprężyny wogtland,amory fabryczne)) i aż płakać mi się chciało jak wsiadłem później do FN1
    Masz na myśli same sprężyny czy razem z amorami? Komplet z amorami i sprężynami ponad 4000 zł, same sprężyny 600 zł. Jak obniżę auto to nawet przez śpiącego policjanta nie przejadę.
    http://www.eibach.pl/catalog.html?marka=14&model=260

  8. #28
    Użytkownik Awatar butler.gdansk
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Szymon
    Auto
    Civic FK3
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    3,179

    Domyślnie

    Ma na myśli same spręzyny Eibach Pro-Kit -25mm.
    Też takie mam i jestem zadowolony.

  9. #29
    Użytkownik Awatar Ordi
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Piotrek
    Auto
    CTS 2.2 i-ctdi
    Skąd
    Biłgoraj
    Posty
    1,112

    Domyślnie

    czasem nie rozumiem ludzi kupujacych 'pseudo sportowy' samochod a pozniej oczekujacych od nich komfortu tapczanu... sprzedaj i kup jakis tapczan -bedziesz zadowolony
    Tudziez sprezyny Eibach (tylko ze wtedy siadze auto nizej)

  10. #30
    Użytkownik Awatar marcin001984
    Dołączył
    Jul 2012
    Auto
    FN1-> EP3-> FN1
    Skąd
    Oborniki/Poznań
    Posty
    4,603

    Domyślnie

    Spzedać na razie nie mogę bo jak kupiłem Hondę w zeszłym roku dogadałem się w pracy czy będe mógł sobie polakierować całe auto. Wyszło mnie to grosze i zgodzili się pod warunkiem że to będzie auto dla mnie a nie na handel. Oprócz tego cały czas coś mi robią; hamulce, wachacz, wymiana oleju, klima, geometria itd... Ostatnio lakierowałem felgi za darmo więc niefajnie by to wyglądało z mojej strony. Jeszcze trochę musze się pobujać. Z drugiej strony najbardziej jestem zadowolony z silnika i wyglądu tego auta. Mało pali, oleju nie dolałem ani kropli... tylko ta zawiecha mnie dobija. Sztywno jak w walcu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •