Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 63

Wątek: Jakie klamki zewnetrzne? Używki czy zamienniki?

  1. #51
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Bartlomiej
    Auto
    MB8 D15Z8 VTi
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jens O Zobacz posta
    zdajesz sobie sprawe ze odpowiedziałes na pytania sprzed prawie 5 lat?
    za to Zwudu od 5 lat na parkingu klamkę kręci

  2. #52
    Użytkownik Awatar Perzon
    Dołączył
    Jun 2017
    Imię
    Mateusz
    Auto
    MB2 D14A8
    Skąd
    WWA
    Posty
    313

    Domyślnie

    jak już odgrzane, to i ja zapytam. Wymieniłem klamkę z tyłu na zamiennik, wszystko założone jak trzeba a mam z nią problem. Polega on na tym, że jak się ją pociągnie to nie wraca ona do pierwotnego położenia. Trzeba ją ręką dopchnąć, inaczej nie idzie drzwi zamknąć bo odbijają. Jest tam jakaś regulacja ?

  3. #53
    Użytkownik Awatar kubala95
    Dołączył
    Dec 2015
    Imię
    Jakub
    Auto
    MB3
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    341

    Domyślnie

    Trzpień wciskany w klamkę ma regulację

  4. #54
    Użytkownik Awatar MichałCK
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    MB1 D16Y2
    Skąd
    Kielce
    Posty
    2,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Perzon Zobacz posta
    jak już odgrzane, to i ja zapytam. Wymieniłem klamkę z tyłu na zamiennik, wszystko założone jak trzeba a mam z nią problem. Polega on na tym, że jak się ją pociągnie to nie wraca ona do pierwotnego położenia. Trzeba ją ręką dopchnąć, inaczej nie idzie drzwi zamknąć bo odbijają. Jest tam jakaś regulacja ?
    Wyraźnie to napisałem delikatnie w innych słowach na poprzedniej stronie, lepiej czytać ze zrozumieniem poprzednie posty. To nie jest mega skomplikowany mechanizm.
    Np. cięgno klamki to od strony drzwi może być zbyt słabo/mocno dokręcone po czym klamki ŁAPIĄ LUZY bądź też stawiają zbyt duży opór by je otworzyć, a wtedy nie trudno je zniszczyć.

    Innymi słowy jest ten trzpień gwintowany, należy mniej więcej ustawić tak jak w OEM klamkach - całą klamka odkręconą od nadwozia przykręconą jedynie do tego trzpienia kręcimy w prawo.
    Wcześniej należy miejsce do o koła klamki zabezpieczyć taśmą najlepiej papierową by nie porysować lakieru klamką.
    Jeżeli ktoś zainstaluje jak być powinno, wtedy klamka działa podobnie jak ta OEM tyle że mniej wystaje od nadwozia - może trafiacie na jakieś śmietniki zamienniki i macie fabrycznie luzy..

  5. #55
    Użytkownik Awatar Perzon
    Dołączył
    Jun 2017
    Imię
    Mateusz
    Auto
    MB2 D14A8
    Skąd
    WWA
    Posty
    313

    Domyślnie

    temat klamek wraca u mnie jak bumerang Niestety te oemowe które kupiłem są w stanie średnio nadającym się. W przednią wkleiłem na nowo gwint, tylna mocno połamała się przy odkręcaniu od drzwi (całe to mocowanie gwintu odpadło). Nie mam już siły na szukanie kolejnej używki i mam dwa pytania :

    - czy ktoś malował te błyszczące zamienniki ? Jaka farba będzie w miarę zbliżona do oryginału ?

    - czy ktoś próbował robić "hybrydę" klamki, tj. plastiki - obudowa z nowego zamiennika, a sam mechanizm, ten ze sprężynką z ori klamk ? U mnie w zamienniku z tylnych drzwi połamał się własnie ten element



    EDIT : Dla zainteresowanych, operacja jest wykonalna. Kupiłem zamienniki PP i LT z logo "hu" z tyłu, wyciągnąłem czarne zawleczki i mechanizm ze sprężynką. Do gołej, plastikowej podstawy klamki wsadziłem oryginalne rączki (bo bardziej wystają) biały mechanizm ze sprężynką oraz białe zawleczki. Te elementy w zamienniku są z czarnego, kruchego plastiku, w oryginale są z innego materiału, który jest bardziej elastyczny. W przypadku moich klamek najlrpiej otwiera się wkręcając regulacje na 12 obrotów
    Ostatnio edytowane przez Perzon ; 12-03-18 o 18:48

  6. #56
    Użytkownik Awatar Szczur[R]
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Andrzej
    Auto
    MB2
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,564

    Domyślnie

    Jeśli o malowanie chodzi to normalnie idziesz do lakierni i dobierasz kolor, nie ma innej opcji. Żadne spraye itp nie wchodzą w grę.

  7. #57
    Użytkownik Awatar Perzon
    Dołączył
    Jun 2017
    Imię
    Mateusz
    Auto
    MB2 D14A8
    Skąd
    WWA
    Posty
    313

    Domyślnie

    Ja mam wersję nie lakierowaną, tj goły, szary plastik

  8. #58
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

  9. #59
    Użytkownik Awatar Perzon
    Dołączył
    Jun 2017
    Imię
    Mateusz
    Auto
    MB2 D14A8
    Skąd
    WWA
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radzyn Zobacz posta
    Trudno, pewnie i tak by popękały przy zdejmowaniu Mam jeszcze takie pytanie okołoklamkowe, wczoraj po złożeniu wszystkiego do kupy drzwi oywierały się aż miło, dziś rano otwieram auto z centralnego i tylne drzwi zablokowane. Rygielek poszedł w górę, ale nie do końca, a przy wciskaniu go też mam wrażenie, że druga strona wchodzi głębiej i z mniejszym luzem. Gdzie może być problem ?

  10. #60
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Perzon Zobacz posta
    Trudno, pewnie i tak by popękały przy zdejmowaniu Mam jeszcze takie pytanie okołoklamkowe, wczoraj po złożeniu wszystkiego do kupy drzwi oywierały się aż miło, dziś rano otwieram auto z centralnego i tylne drzwi zablokowane. Rygielek poszedł w górę, ale nie do końca, a przy wciskaniu go też mam wrażenie, że druga strona wchodzi głębiej i z mniejszym luzem. Gdzie może być problem ?
    W lewych przednich drzwiach miałem ten sam objaw. Problem był na łączeniu drutów/popychaczy (taka "kostka" z dwoma małymi imbusami). Albo trochę się poluzowały, albo skręcone na złej wysokości.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •