Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 277

Wątek: Olej silnikowy do 1,8

  1. #21
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez civikus Zobacz posta
    zombie6 ale jak już raz napisałeś, że 1.8 bierze olej to po co po każdym innym poscie piszesz ponownie to samo? Jak ktoś czyta temat to już widział co napisałeś, więc nie powtarzaj co 2 posty, że 1.8 bierze olej bo jak widzisz zdania są podzielone a Twoje nie jest najważniejsze i jedyne.
    Bo złośliwe negowanie ewidentnym faktom wymaga powtórek z rozrywki

  2. #22
    Użytkownik Awatar butler.gdansk
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Szymon
    Auto
    Civic FK3
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    3,179

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zombie6 Zobacz posta
    Bo złośliwe negowanie ewidentnym faktom wymaga powtórek z rozrywki
    Ale to co piszesz o tym spalaniu oleju to wcale nie taka oczywista oczywistość. Jeśli ktoś Ci pisze że mu nie ubywa to nie idź w zaparte że jednak nie ma racji.
    Tobie ubywało, komuś tam ubywało... I jeszcze komuś... Ale najgłośniej krzyczą Ci których ten problem dotyczy. Jeśli mi nie ubywa (choć mam inny silnik) to nie mam powodu żeby wchodzić do wątku o olejach i trąbić na lewo i prawo jaki ten silnik jest oszczędny w konsumpcję oleju.
    Trochę samokrytyki by Ci się przydało.

  3. #23
    Użytkownik Awatar Alix
    Dołączył
    Jan 2011
    Auto
    FK2R i ED7 D16T
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    889

    Domyślnie

    A mój 1.8 nie bierze nic oleju mimo dynamicznej jazdy A co do lania to ja leję Shell Helix Ultra 5W30 i jestem bardzo zadowolony. Moim zdaniem na seryjnego, niewysilonego R18 to jeden z lepszych olejów w stosunku cena/jakość/potrzeby/możliwości i wolę kupić taki w przyzwoitej cenie i zmieniać co 12-15 tys. niż nawet droższy ale co 20tys. Na jazdę głównie po mieście jest super, silnik chodzi lepiej niż na Castrolu SLX lanym przez ASO. A jak ktoś dużo jeździ po autostradzie / długo obciąża silnik bezpieczniejszy może być ten sam 5W40. Jak komuś rzeczywiście podpija olej też lepiej wziąść większą lepkość - powinien podbierać mniej (niektórym problem ubywania oleju zniknął w 1.8 po przejściu na 10W60).

  4. #24
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Ja akurat uważam, że najlepszy olej do Ufo to 0W20 - najciszej na nim pracował na zimnym silniku i subiektywnie najlepiej się wkręcał. Tak ciężki olej jak 10W60 do tego silnika odradzam - spore opory by stawiał, sądzę że nawet dodatkowo zamulałby auto.

  5. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zombie6 Zobacz posta
    Przy Twojej jeździe i spalaniu 7 litrów to bardzo dużo. Focusem nie ma się co zajmować, bo choć uturbiony nie bierze grama oleju. Ten 1.8 jest wyjątkowym ewenementem, bo vtec może brać trochę oleju, ale nie takie ilości, Tobie bierze mało, bo jeździsz na niskich obrotach, czyli wg. Ciebie "bardzo w miarę dynamicznie" , tak więc nie spinaj się tak i wyluzuj - to tylko kupa blachy
    "bardzo w miarę dynamicznie" oznacza w moim przypadku: dynamiczne ruszanie spod świateł, zmiana biegów przy 4000 obr., jazda po autostradach z prędkościami 140-170 km/h i spalanie średnie na baku 7,8 l/100 km.

  6. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Auto
    1,8 sport automat
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    29

    Domyślnie

    Ja nie wiem jak wy to robicie, że przy dynamicznej jeździe 1,8 pali Wam 7-8 l/100 km. Ja przy takiej jeździe mam przynajmniej 10 l/100 km i potwierdza to też mój znajomy co ma takie samo autko. Żeby nie było że nie na temat, to doszedłem do wniosku że te silniki się bardzo różnią. Jedne biorą olej inne nie (mój nie) jedne palą 7 l/100 km inne 10 l/100km (mój 10) . . Widocznie Honda tak ma.

  7. #27
    Użytkownik Awatar tomag
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Mariusz
    Auto
    FK2 & FK8
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    277

    Domyślnie

    dla mnie dynamiczna jazda oznacza zmianę biegu przed odcięciem
    aktualnie mam 0w30 by Honda, wcześniej miałem 0w20 by Honda
    zbliża się czas przeglądu i zleję pewnie 0w20, bo 0w30 zalałem dlatego że akurat nie mieli 0w20
    mnie nie bierze oleju, zmieniam co 20tys. - będę miał za jakieś 3 tygodnie drugi przegląd przy 40tys.

  8. #28
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzejan Zobacz posta
    "bardzo w miarę dynamicznie" oznacza w moim przypadku: dynamiczne ruszanie spod świateł, zmiana biegów przy 4000 obr., jazda po autostradach z prędkościami 140-170 km/h i spalanie średnie na baku 7,8 l/100 km.
    To nie jest żadna dynamiczna jazda - przy 4000 obr/min jeszcze nawet max. momentu nie masz, mulisz Hondzinę i dlatego tak mało oleju pożarła

    Cytat Zamieszczone przez parman Zobacz posta
    Ja nie wiem jak wy to robicie, że przy dynamicznej jeździe 1,8 pali Wam 7-8 l/100 km. Ja przy takiej jeździe mam przynajmniej 10 l/100 km i potwierdza to też mój znajomy co ma takie samo autko. Żeby nie było że nie na temat, to doszedłem do wniosku że te silniki się bardzo różnią. Jedne biorą olej inne nie (mój nie) jedne palą 7 l/100 km inne 10 l/100km (mój 10) . . Widocznie Honda tak ma.
    Tak ma, rozrzut jest dosyć spory między tym 1.8, widać to nawet na hamowniach Przy dynamicznej jeździe pali przynajmniej 10 litrów średnio i jest to normą (przy jeździe do odcinki 12 litrów łyknie spokojnie), żaden Hondziarz nie uważa chyba dynamicznej jazdy Hondą do 4000 obr/min poza kolegą powyżej ?
    Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 26-05-13 o 10:19

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Wroc
    Posty
    179

    Domyślnie

    Pokaz mi auto , które przy jeździe do odcinki non stop nie spali 12 LITRÓW na 100.

  10. #30
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez civikus Zobacz posta
    Pokaz mi auto , które przy jeździe do odcinki non stop nie spali 12 LITRÓW na 100.
    Są auta, które nie muszą jeździć do odcinki by być dynamicznymi - to te z płaskim przebiegiem momentu od samego dołu
    P.S. Przy jeździe non stop do odcinki spali więcej niż 12 litrów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •