Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Samodzielna wymiana klockow hamulcowych

  1. #21
    Użytkownik Awatar wydma8
    Dołączył
    Oct 2006
    Skąd
    z iglo
    Posty
    714

    Domyślnie

    A moze ktos ma manuala ze zdjeciami i poradami?

    Taki poradnik nie jednemu sie przyda, sam jestem przed wymiana tarcz i klockow oraz tloczka

  2. #22
    Użytkownik Awatar Echuu
    Dołączył
    Apr 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK2+EP2+EVO4
    Skąd
    KSSE
    Posty
    782

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Civil Zobacz posta
    tu MEGA przydaje sie zestaw do tloczkow .. bez niego oj bylaby gimnastyka z wcisnieciem tloczka (trzeba go wciskac obracajac nim .... cholernie to ciezko idzie ..) wiec zestaw = BARDZO dobry zakup!!!
    Po wcisnieciu tloczka zalozenie i skrecenie zacisku....
    cieszę się, że się przydał, sprawiłeś sobie pojedynczy jak pisałem w PW czy podwójny?


    Cytat Zamieszczone przez wydma8 Zobacz posta
    A moze ktos ma manuala ze zdjeciami i poradami?

    Taki poradnik nie jednemu sie przyda, sam jestem przed wymiana tarcz i klockow oraz tloczka
    szkoda, że już wymieniłem przód i tył a nie pomyślałem o zrobieniu zdjęć, teraz to jeszcze pewnie z 50kkm do zmiany klocków będzie :/

  3. #23
    Użytkownik Awatar Civil
    Dołączył
    Nov 2012
    Imię
    Piotr
    Auto
    Honda Civic 1,8
    Skąd
    Kraków
    Posty
    25

    Domyślnie

    Tak Echuu kupilem pojedynczy - super sprawa ... mam oprocz hondy 2sam w domu wiec bedzie pracowal a ja razem z nim hehehhe .

    Odnosnie filmiku / zdj = szybko mozna znalez na googlach - program z TVNTurbo ... wyleciala mi nazwa - facet pokazuje krok po kroku co i jak z wymiana tloczkow gumek itd itp ... uzywajac do tego nieprofesjonalnych narzedzi a co "znalazl" w garazu ... .

    Odnosnie samych klockow to pomoc Echuu wystarczy - zdjec nie trzeba hehe.
    Raz jeszcze dzieki.




    Cytat Zamieszczone przez Echuu Zobacz posta
    cieszę się, że się przydał, sprawiłeś sobie pojedynczy jak pisałem w PW czy podwójny?




    szkoda, że już wymieniłem przód i tył a nie pomyślałem o zrobieniu zdjęć, teraz to jeszcze pewnie z 50kkm do zmiany klocków będzie :/
    Ostatnio edytowane przez Civil ; 31-01-13 o 23:37 Powód: literowki

  4. #24
    Użytkownik Awatar Seamus
    Dołączył
    Dec 2013
    Imię
    Wojtek
    Auto
    FN1
    Posty
    115

    Domyślnie

    Spotkał się ktoś z problemem ponownego montażu (wciśnięcia) gumek prowadnic w jarzmo z przodu? Za cholerę nie mogę ich tam wcisnąć. Z tyłu gumka nasuwana jest na zewnętrzną część jarzma, z przodu jeśli dobrze widzę, gumka wchodzi do wnętrza jarzma, tam gdzie chodzi prowadnica i tam chyba powinna się zablokować.

    Raz udało mi się jedną wcisnąć, ale podczas wsuwania nasmarowanego bolca, powietrze które jest w prowadnicy wypycha gumkę poza prowadnicę (od strony jarzma oczywiście). Montując gumkę razem z bolcem nie ma szans żeby wskoczyła w jarzmo. Pomocy.

  5. #25
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Seamus Zobacz posta
    Raz udało mi się jedną wcisnąć, ale podczas wsuwania nasmarowanego bolca, powietrze które jest w prowadnicy wypycha gumkę poza prowadnicę (od strony jarzma oczywiście). Montując gumkę razem z bolcem nie ma szans żeby wskoczyła w jarzmo. Pomocy.
    Tez się kiedyś z tym męczyłem, ale okazało się że dałem za dużo smaru, robiło się w środku za duże ciśnienie i wypychało gumkę.
    Z samym założeniem gumki nie miałem problemu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •