Strona 71 z 72 PierwszyPierwszy ... 216169707172 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 701 do 710 z 714

Wątek: Szybkie pytanie szybka odpowiedź

  1. #701
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubuniek Zobacz posta
    Czy sprawdzę je bez wyciągania półosi? Gdzie ewentualnie kupię? Czy z UFO pasują?

    Zapomniałem dodać. Koła wyważone idealnie i rzucanie budą i drgania na kierownicy przy wysokiej prędkościach mimo wszystko są dość mocno odczuwalne a wibracje lewarka skrzyni biegów przy obrotach rzędu 2300 - 2550 nie ustąpiły. Lewarek drży na chyba każdym biegu oprócz 1go.
    Trzeba by było je porównać fizycznie, ogólnie to jest duża szansa że z ufo podejdzie

  2. #702
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Auto
    EJ6 d16y7/z9+
    Skąd
    Toruń
    Posty
    3

    Domyślnie Pytanie - koła i mapa

    Hej,

    Bez pierdzielenia (miałem hondy stare ale ten temat już dawno minął - a kupiłem Żonie hondę):

    Honda Civic 2.0 i-VTEC LX CVT <== jak z mapowaniem tego, jak z gazem? Warto gaz czy olać.

    Pytanie drugie to jakie najlepsze koła do tego (chce obkleić te srebrne gówna na czarno):

    https://ibb.co/RQQmG6J

  3. #703
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nightcon Zobacz posta
    Hej,

    Bez pierdzielenia (miałem hondy stare ale ten temat już dawno minął - a kupiłem Żonie hondę):

    Honda Civic 2.0 i-VTEC LX CVT <== jak z mapowaniem tego, jak z gazem? Warto gaz czy olać.

    Pytanie drugie to jakie najlepsze koła do tego (chce obkleić te srebrne gówna na czarno):

    https://ibb.co/RQQmG6J
    To jest 2.0 Wolnossące ale bardziej nowoczesne niż z Accorda VII generacji= mocy to tam za bardzo nie podniesiesz.

    Jest możliwość instalacji LPG do tego.

    To co masz obecnie to są kołpaki. A jakie sobie felgi założysz to już tylko gust i gotówka stanowią kompromis,

  4. #704
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nightcon Zobacz posta
    Pytanie drugie to jakie najlepsze koła do tego (chce obkleić te srebrne gówna na czarno):

    https://ibb.co/RQQmG6J
    Wyżej pewnej części ciała nie podskoczysz, więc czego byś nie zrobił to będą to dalej kołpaki. Jak dla mnie oklejone czy nie to efekt ten sam, a raczej jego brak.
    A co do "najlepszego koła" to bez podania budżetu na to nie ma sensu gdybać i proponować czegokolwiek.
    #dudajestdebilem
    #mamydurniazaprezydenta


  5. #705
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic Tourer 1.8
    Skąd
    TYCHY
    Posty
    31

    Domyślnie Głośność w Civic Tourer 2015

    Cześć,

    Mam dwie Hondy jedna HB z 2012 a druga kombi z 2015. Oba silinki 1.8 przebiegi 100 i 70 tys jeżdżą na takim samym oleju Liquid Moly 0w30, te same świece DENSO itd. problem w tym że ta starsza HB jest dużo cichsza od Kombi.
    W kombi jest bardzo irytujące buczenie, jakby tłumik, jakaś bas tuba czy coś takiego. Na jakiś forach znalazłem już podobne odczucia ale rozwiązań brak. Byłem już sprawdzić tłumiki, byłem w serwisie i nikt nic nie widzi, a wsiadając do tej starszej którą jeździ żona aż się chce wciskać pedał gazu..

    czy ktoś ustalił może co jest przyczyną i czy można to poprawić?

    Dziękuję za wszelkie sugestie.

    Pozdrawiam
    Michał

  6. #706
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2022
    Posty
    3

    Post Lewarek/podnośnik

    Czesc, jaki lewarek/podnośnik będzie pasował do wersji Tourer IX generacji?Czy będzie pasował od 8gen accorda czy od innej civica 8 generacji?
    Dzięki za informację.
    Pozdrawiam

  7. #707
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Będzie pasował każdy,kwestia pozostaje taka czy chcesz go włożyć w przeznaczone na to miejsce w boczku bagażnika. Wtedy celowałbym od VIII generacji - ufo

  8. #708
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2022
    Posty
    3

    Domyślnie

    Tak myślałam ale musiałam się upewnić. Dzięki za odpowiedź 🙂

  9. #709
    Użytkownik Awatar damianeq87
    Dołączył
    Mar 2006
    Imię
    Damian
    Auto
    Civic IX Tourer
    Skąd
    Poznań
    Posty
    144

    Exclamation

    Civic IX Tourer 1.8 R18Z4

    Dziś trasa 200km, temperatura na zewnątrz ok 35 stopni. Po 100 km przystanek na stacji, postój w cieniu, wszystko ok. Po 200 km dojeżdżam do celu, samochód zostawiony w pełnym słońcu. Wracam po 10 minutach - samochód odpala i gaśnie po 3 sekundach...następna próba - gaśnie po 2 sekundach. Przy kolejnych próbach już nie odpala, rozrusznik kręci, zero błędów na desce.
    Po podłączeniu prostego OBD II brak błędów, temperatura cieczy chłodzącej 94 stopnie. Po kolejnych 5 minutach wracam z miernikiem i weryfikuje każdy bezpiecznik - wszystko jest ok.
    Odchodząc (po ok 10 min) próbuje odpalić i...nagle bez niczego odpala

    Spotkał się ktoś z Was z takim problemem? Możecie coś doradzić ?

  10. #710
    Użytkownik Awatar Kubuniek
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    Jakub
    Auto
    CivicIX_LegendIII
    Skąd
    Żary - lubuskie
    Posty
    869

    Domyślnie

    Witam. Macie może pomysł na ten przypadek?
    Otóż, mój Civic IX generacji ze względu na wysoki pobór oleju wymagał wymiany tłoków wraz z pierścieniami. Oczywiście razem z tym zestawem przy panewki korbowe, lancuch i napinacz rozrządu wraz ze ślizgami. Oczywiście zawory ustawione i auto jeździ normalnie....

    Ale

    Nie wiem jak było na początku przed remontem, bo po kupnie wszystko człowiekowi pasuje. Natomiast słyszę irytującą rzecz. Podczas jazdy ze stałą prędkością gdy gaz jest tylko muśnięty do utrzymania prędkości jazdy, słyszę jakby mega klekotały zawory. Jak puszczę pedał gazu lub wcisnę, by przyspieszyć to dźwięk znika.

    Na postoju dźwięk sie pojawia przy około 2400 obr. By przy ok 2700 zniknąć.

    Macie moze doświadczenie akurat w tym temacie?

    Pozdrawiam, Kuba.

    P.S. Może to coś z układem iVTEC?

    Tu na wideo slychac ten dźwięk os 11 sekundy bardzo wyraźnie.

    https://photos.app.goo.gl/zwZUsPz1BvrDM7rX9
    Ostatnio edytowane przez Kubuniek ; 22-08-22 o 13:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •