Strona 41 z 72 PierwszyPierwszy ... 31394041424351 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 714

Wątek: Szybkie pytanie szybka odpowiedź

  1. #401
    Użytkownik Awatar Marcin_
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    FK2 1.8
    Skąd
    PZ
    Posty
    93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gienio Zobacz posta
    I sprawa wyjaśniona .Przetarty kabelek w tylnej klapie powodował zwarcie i stąd te dziwne objawy . A już myślałem , że mi Hania głupiała
    Cześć,
    Możesz opisać dokładnie jaki kabelek i w którym miejscu się przetarł? Mam podobne objawy:
    - zaczęło się od samoczynnego otwierania się bagażnika lub braku możliwości jego otwarcia
    - doszły trzy check'i: ESP, ciśnienie w oponach i wspomaganie
    - nie wyświetla mi się "gear up"
    - po wciśnięciu dowolnego przycisku na kluczyku lub naciśnięciu przycisku otwierania klapy zapalają mi się pozycyjne z tyłu, przy otwartej klapie też się świecą
    Na tą chwilę po trzaśnięciu klapą check'i zniknęły

    Zakładam, że przyczyna ta sama choć i tak jadę na diagnostykę

  2. #402
    Użytkownik Awatar gienio
    Dołączył
    Nov 2012
    Auto
    civic X 1,5 sport
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    220

    Domyślnie

    Nie wiem jaki .Powiedzieli mi tylko że jakiś w tylnej klapie . Koszt naprawy w aso 230 zł . Więc tragedji nie ma .Objawy były identyczne jak u Ciebie

  3. #403
    Użytkownik Awatar Marcin_
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    FK2 1.8
    Skąd
    PZ
    Posty
    93

    Domyślnie

    Ok, to rozbroję tylną klapę i spróbuje znaleźć winowajcę

  4. #404
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin_ Zobacz posta
    Ok, to rozbroję tylną klapę i spróbuje znaleźć winowajcę
    Znalazłeś może "winowajcę". Mam taki sam problem. W ASO ograniczają się tylko do kasowania błędów, a po wyjechaniu z serwisu problem powraca.

  5. #405
    Użytkownik Awatar Marcin_
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    FK2 1.8
    Skąd
    PZ
    Posty
    93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Damian1975 Zobacz posta
    Znalazłeś może "winowajcę". Mam taki sam problem. W ASO ograniczają się tylko do kasowania błędów, a po wyjechaniu z serwisu problem powraca.
    Znalazłem lekko przytarte przewody na przelotce od karoserii do klapy, ale nie jestem pewien czy to wszystko. Plastików z klapy nie zdejmowałem, bo nie chcę połamać, a nie mogę znaleźć serwisówki do 9gen. Od niedzieli generalnie mam spokój.

  6. #406
    Użytkownik Awatar Marcin_
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    FK2 1.8
    Skąd
    PZ
    Posty
    93

    Domyślnie

    Panowie, problemów ciąg dalszy.
    Odpalam zimne auto, ruszam, obroty w okolicach 2,5k i czuje jakby mnie ktoś pociągnął do tyłu, pedał gazu nie reaguje, dopiero gdy zostanie wciśnięty do dechy. I tak kilka razy, silnik się rozgrzeje, problem znika. Żadnych check'ów, kontrolek, niczego. Gdzie szukać przyczyny? Świece?

  7. #407
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    Auto świruje, bo pewnie gdzieś jest zwarcie. Takie rzeczy we francuskich autach kiedyś się zdarzały, a nie Hondach, ale takie czasy....

  8. #408
    Użytkownik Awatar Marcin_
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    FK2 1.8
    Skąd
    PZ
    Posty
    93

    Domyślnie

    Witam,
    Przyczyna usterki zdiagnozowana - ładowanie 12,5V na alternatorze, stąd komputer głupiał. Błędy wykasowane, od ponad tygodnia nic się nie dzieje. W przyszłości gdy problem się powtórzy oddam alternator do regeneracji.

  9. #409
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Radzionków
    Posty
    43

    Domyślnie

    Witam, może trochę głupie pytanie ale czy mają się włączać spryskiwacze reflektorów przednich równocześnie przy włączeniu spryskiwaczy na szybę ? tym bardziej że jest do spryskiwaczy reflektorów osobny przycisk (dolny po lewej stronie przy regulacji świateł).?

  10. #410
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Auto
    FK2
    Skąd
    W-wa
    Posty
    174

    Domyślnie

    U mnie sie nie wlaczaja. Fajnie ze zdrobili oddzielny przycisk w crv mialem xenony i tam wlasnie wlaczaly sie spryskiwacze rownoczesnie szyb i reflektorow, co bylo malo praktyczne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •