Strona 1 z 72 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 714

Wątek: Szybkie pytanie szybka odpowiedź

  1. #1
    Stowarzyszenie CKPL Awatar TeeS1975
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Tomek
    Auto
    EP3; FN1
    Skąd
    Zielonka WWL
    Posty
    6,225

    Domyślnie Szybkie pytanie szybka odpowiedź

    W 8 genie się sprawdza.
    Jeżeli masz pytanie do którego nie trzeba zakładać nowego tematu (odpowiedź na nie to najwyżej kilka postów) zadaj je tutaj.
    トマシウ


    no ABS, no Airbag, DIE LIKE A MAN
    mój Batmobile

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Auto
    1,8 sport automat
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    29

    Domyślnie

    To może ja mam szybkie pytanie. Ile palą Wasze civiki w automacie? Właśnie odebrałem z salonu wersja sport 5D 1,8 w automacie i wychodzi mi ponad 10l/100km . Niby w mieście, ale nie jest to sportowa jazda. Jestem cokolwiek zaniepokojony, może się dotrze ?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Daniel
    Auto
    FK2
    Skąd
    Stargard
    Posty
    369

    Domyślnie

    przy ujemnych temperaturach i krótkich odcinkach pokonywanych w mieście jest to raczej możliwe. Co prawda jeżdżę poprzednią generacją (skrzynia ręczna) i rzadko jeżdżę autem po mieście, ale zdarza się, że komputer wskazuje spalanie rzędu 9-9.5 litra.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Auto
    Civic IX 5d 1.8 Ex
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    24

    Domyślnie

    To raczej normalny wynik. Moj co prawda w manualu, ale tez pali 10 l. Dojezdzam do roboty okolo 6 km po miescie. Dodatkowo nowe auto, po okolo 2, 3 tys powinno troche mniej palic. Tak przyanajmniej mialem w CRV. Spalanie spadlo o okolo 0,5 l / 100

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Auto
    1,8 sport automat
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    29

    Domyślnie

    No to jednak mało optymistycznie. Moje poprzednie autko, też w automacie z silnikiem 2.0 150KM paliło w tych samych warunkach do 8 l/100km

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez parman Zobacz posta
    No to jednak mało optymistycznie. Moje poprzednie autko, też w automacie z silnikiem 2.0 150KM paliło w tych samych warunkach do 8 l/100km
    Będzie mniej.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    45

    Domyślnie

    Spalanie w mieście, Civic 2008 rok, sedan, 1,8, skrzynia automatyczna, maksymalne zanotowane w zimie, na dystansach 5km do pracy i z powrotem to 9,5 l/100km (z tankowania, komp pokazywał ok. 9). Za to w trasie bez problemu uzyskuję poniżej 6 l/100km (prędkości do 100km/h) - rekord to 5,6 (z tankowania - komp pokazywał 5,2).

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Auto
    Civic sed '12 aut
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    10

    Domyślnie

    Po przejechaniu 10 tys km średnie spalanie w automacie sedan 1.8 z przewagą trasy to 6.8 l/100 km, teraz kiedy jeżdżę więcej po mieście średnie całkowite po 16 tyś km "urosło" do 7.4 l/100 km, do tomsoo - jaki masz przebieg? czy jakieś problemy ze skrzynią były kiedykolwiek?

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    45

    Domyślnie

    Obecny przebieg to coś koło 40 tyś km. Problemów ze skrzynią nigdy nie było, mechanicy w ASO mówią, że nie zdarzył im się ani jeden przypadek problemu ze skrzynią automatyczną w Hondzie (były problemy z i-Shift, ale to zwykła skrzynia z siłownikami)..

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Auto
    Civic sed '12 aut
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    10

    Domyślnie

    ok dzięki, mam nadzieję że faktycznie honda z tą skrzynią okaże się trwała i bezawaryjna

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •