Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 141

Wątek: 1,7 CDTI - ogólne info

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    VII gen 5D 1.7 CTDi
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    639

    Domyślnie

    Jak Sport to 1,7 CDTi ma za mało mocy. Do zwykłej jazdy starczy w zupełności ale mieć wersję Sport z 100 KM to porażka dla mnie.

  2. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Skąd
    CK
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jak Sport to 1,7 CDTi ma za mało mocy. Do zwykłej jazdy starczy w zupełności ale mieć wersję Sport z 100 KM to porażka dla mnie.
    No tak ale wystarczy włożyć chipa na 140KM w odpowiedniej firmie i już jest "sport"! Najlepsze jest to że spalanie nie wzrośnie a nawet spadnie! I jak się chce popałować to nie spali 15l tylko 8-9 to jest różnica. No i jak ktoś dużo jeździ to taki dieselek jest super!

  3. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Artur
    Auto
    Civic sport ctdi
    Skąd
    Wawa
    Posty
    18

    Domyślnie

    Nie wiem która firma robi ten silnik na 140 KM, ale to jakiś harcore. Z tego co widziałem to 130 to jest max.
    I niestety w sporcie te 100 koni to jest trochę przerost formy nad treścią, bo wygląda na szybszy niż jest w rzeczywistości.

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Skąd
    CK
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wydaje mi się że z tym chipem to do 9s do setki można zejść! Ale to nie jest auto na tor!
    Ja uwielbiam jazde dieslem! Bo jest cichutko i nawet nie wiesz kiedy bardzo szybko przyśpieszasz! W długie podróże idealna sprawa!
    No a na tor to najlepiej jakieś B16 i kręcić do odcinki wtedy jest piękny dzwięk i adrenalina!

  5. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    VII gen 5D 1.7 CTDi
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    639

    Domyślnie

    Widziałem, że nowe Astry czy Corsy mają ten przecież bliżniaczy silnik w wersji 125 KM w ofercie. Ale nie wiem czy więcej się da bezpiecznie. W końcu silnik ten kiedyś w Astrach miał 80 KM. Ciekawe, czy i co się zmieniło w jego konstrukcji oprócz zmienionego zasilania.

  6. #26
    tomek18c
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mark1331
    Witam
    Posiadam Hondę Civic 1,7 cdti 2003 od pewnego czasu świeci się kontrolka trybu serwisowego silnika. Auto jedzie max 80km/godz. i 2000 obr /min.
    Po wizycie w autoryzowanym salonie dowiedziałem się, że jest to błąd P1236 UJEMNA ODCHYŁKA STEROWANIA CIŚNIENIEM DOŁADOWANIA.
    Po resecie komputera miało być ok., ale okazało się że nic się nie zmieniło.
    Obsługa serwisu nie potrafi sobie z tym poradzić ponieważ nie mają doświadczenia z takim silnikiem.
    Proszę o pomoc osoby, które mają wiedzę na ten temat.
    Dziękuje

    Witam
    U mnie dzieje się to samo. Kontrolka zgasła i na razie jest spokój. Sytuacja powtórzyła sie 3 -krotnie. W serwisie byłem i pojawił się dokładnie ten sam błąd, który skasowali. Jak się dowiesz z czym to jest związane proszę o informacje. Ja podejrzewam że to ma związek ze złą jakością paliwa.
    Dzięki

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja mam podobna sytuacje jak moi przedmowcy, tylko, ze u mnie pala sie dwie kontrolki od swiec zarowych i od silnika, wizyta w ASO i panowie podlanczaja do komputera, kontrolki sie pala a komputer nie widzi problemu, w ASO stwierdzili, ze musza sprawdzac wszystko po kolei i podlanczac do komputera zobaczymy
    p.s. sugestie mile widziane
    jeszcze jedno w samochodzie mam dyskotekę, oznacza to, że jak jest na luzie lub są niskie obroty wszystkie światła zaczynają przygasać czy to może mieć związek z tymi kontrolkami, poza tym dzisiaj samochód wrócił od mechanika, który nic nie znalazł(03.01.08) zostaje tylko ASO

  8. #28
    Użytkownik Awatar Bodzlo
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Tomek
    Auto
    Civic
    Skąd
    Poznań
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaco-j1
    ciekawy jestem jak jest w silnikach TDI VOLKSVAGENA,czy występuje podobny problem?

    Tak występuje i to dość często , czasem czyszczenie pomaga a czasem trzeba już regenerować bo sa zbyt wyrobine kierowniczki lub puszka podciśnieniowa przepuszcza i uklład jest przeładowany .

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Auto
    honda civic 1,7 cdti 2004
    Skąd
    W-wa wies
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam, moja honde[1,7cdti,2004rok,73000km] tez dopadlo :/ Traci moc i zapala sie kontrolka silnika- ale wykryty blad komputerowy to 1101, czyli inaczej niz u was, tyle ze objawy inentyczne.Warsztat Japan Auto, niby powinien wiedziec, co naprawic, ale- wymienili wszystkie filtry, oczyscili EGR, zawory i turbine, sprawdzili szczelnosc ukladu dolot, dzialanie zaworow/czujnikow- i po 3-5 km fajnej jazdy z warsztatu znow to samo. Co w takim razie nalezy koniecznie zmienic, mimo, ze wyglada na sprawne???? Warsztat juz nie ma pomyslu na naprawe, cala nadzieja w was. Kto zna w W-wie lub okolicach zaklad, ktory juz rozgryzl te usterki i potrafi??? A wasze hondy- Agenta, Arta, Jaco-j1, Fonfela, Piestrzaqa, Remsa i Viqa?- czy po naprawach ten problem znikl NA STALE? ????

  10. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Tarnowiec
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witam Cię Honda2525,jak narazie ta przypadłosć zdarzyła mi się raz i od tego czasu spokój a minęło juz parę miesięcy,silnik nieraz ostro kręce zależnie od sytuacji i jest spoko oby tak dalej z tamtą usterką nie byłem,auto postało pod domem 15 min. i potem było wszystko ok i tak jest do dzisiaj(oby tak zostało) pozdrawiam i życzę usunięcia usterki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •