Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Honda Civic IX 1.8 5D wersja Comfort - zapytanie do użytkowników

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    31

    Post Honda Civic IX 1.8 5D wersja Comfort - zapytanie do użytkowników

    Witam serdecznie,

    Na wstępie chcę wszystkich przywitać oraz pozdrowić poniewaz jestem nową osobą na forum. Jesli popelnie jakies bledz to bardzo prosze o wzbaczenie. Jestem osoba nowa i nie za bardzo sie jeszcze umie poruszac po forum.
    Przejdzmy do sedna. Jestem na etapie zakupu Hondy Civic 1.8 5D Comfort i mam kilka pytań do osób juz posiadających w/w model.
    Interesuja mnie nastepujące kwestie. Jak wygląda spalnie dla w/w modelu? Czy informacje podawane w katalgu są do osiągnięcia? Czy raczej są to tylko wartości czysto teoretyczne? Czy juz ktos z Was jest po pierwszym przegladzie? Jaki jest koszt przegledu przy przebiegu 20000km? Ile kosztuja przeglady przy przdebiegu 40000km, 60000km, itp? To pytanie kieruje do wlascicieli Civica VIII generacji. Czy koszty przegladow sa zblizone do Toyoty? Obecnie jezdze Toyoty.
    Wiem, ze powyzszy model jest w sprzedazy od marca 2012 (bardzo krotki okres, aby cos wiecej powiedziec). Bardzo prosze obecnych uzytkownikow o opinie jak im sie jezdzi powyzszym modelem. Jakie sa plusy oraz minusy Civica IX generacji.
    Czy IX generacja nie ma boloczek VIII takich jak. skrzypienie kokpitu, awarie recznego, haczace klamki, stukajace odboje amortyzatorow, czy niska jakosc lakieru (szybko luszczacy sie lakier bezbarwny). O w/w problemach przeczytalem w Auto Swiat w dziale uzywana Honda Civic VIII z 3 pazdziernika 2011. Czy jakosc montazu oraz uzytych materialow zostala poprawiona. W ramach wyjasnienia. Dlatego zadaje te pytanie na forum, poniewa prawdopodobnie otrzymam wiarygodna odpowiedz od osob uzykujacy nowa Civic. Zadajac te same pytanie u dilera Hondy, z gory wiem jaka otrzymam odpowiedz.
    Terz moze zadm pytanie z troche innej beczki. Przepraszam moderatora Sledze od dluzszego czasu strone www.otoMOTO.pl i zauwazylem ze pomiedzy dilerami jest bardzo duza roznica w cenie, np. wersja 1.8 comfort kosztuje od 62900 PLN (Diler w Sopocie) do 68400PLN (Diler w Gorzowie Wielkopolskim). Z czego wynika tak duza roznica w cenie? Moze ktos spotkla sie z taka sytuacja. Czy jak udam sie do innego dilera i zaczne sie targowac to czy on zejdzie z cena o klika tysiecy (mial ktos taka sytuacje)? Jak wyglda kwestia rabatow o poszczegolnych dilerow? Na ile mozna liczyc? Planuje zapuic samochod na poczatku 2013 roku. Czy wtedy dilerzy sa bardziej sklonni do negocjacji cen?
    Przepraszm, ze tak sie rozpisalem ale mam mnostwo pytansc co do zakupu Hondy Civic 1.8 5D. Mysle, ze dzieki pomocy pozostalych forumowiczow podejme sluszna decyzje i stane sie niedlugo szczesliwym wlascicielem Hondy.
    Pozdrawim
    Simonsan
    PS. Dlatego tak sie rozpisalem poniewaz mam dwie marki do wyboru. Powiem szczeze, ze wybieram pomiedzy Honda Civic, a Toyota Auris. Bardziej mi lezy Honda ze wzgledu na ladniejszy ksztalt oraz lepsze materialy uzyte we wnetrzu.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Auto
    Civic VII i IX
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez simonsan Zobacz posta
    Jaki jest koszt przegledu przy przebiegu 20000km? Ile kosztuja przeglady przy przdebiegu 40000km, 60000km, itp? To pytanie kieruje do wlascicieli Civica VIII generacji.
    Pewnie więcej informacji znajdzie w forum poświęconym 8-generacji. Mój koszt pierwszego przeglądu w VIII gen. - 365 zł brutto (to jest sam przegląd i filtr oleju) + koszt oleju, który dostarczałem sam (różne ludzie mają preferencje, ale najczęściej w zakresie 150-250 zł). Btw, bardzo się różnią ceny w poszczególnych aso, więc warto obdzwonić kilka. Pewnie dla IX gen. też Ci już podadzą. Ja jeszcze nie robiłem w 9-tce. Generalnie Hondy wydaje mi się mają dość umiarkowane koszty przeglądów, przy właściwym wyborze ASO i ew. dostarczaniu swoich olejów (nawet jeśli nie taniej, to w tej samej cenie kupisz coś lepszego) - z czym Honda nie robi problemów.

    Sledze od dluzszego czasu strone www.otoMOTO.pl i zauwazylem ze pomiedzy dilerami jest bardzo duza roznica w cenie, np. wersja 1.8 comfort kosztuje od 62900 PLN (Diler w Sopocie) do 68400PLN (Diler w Gorzowie Wielkopolskim). Z czego wynika tak duza roznica w cenie? Moze ktos spotkla sie z taka sytuacja. Czy jak udam sie do innego dilera i zaczne sie targowac to czy on zejdzie z cena o klika tysiecy (mial ktos taka sytuacje)? Jak wyglda kwestia rabatow o poszczegolnych dilerow? Na ile mozna liczyc? Planuje zapuic samochod na poczatku 2013 roku. Czy wtedy dilerzy sa bardziej sklonni do negocjacji cen?
    Przepraszm, ze tak sie rozpisalem ale mam mnostwo pytansc co do zakupu Hondy Civic 1.8 5D. Mysle, ze dzieki pomocy pozostalych forumowiczow podejme sluszna decyzje i stane sie niedlugo szczesliwym wlascicielem Hondy.
    Najbardziej są skłonni do negocjacji chyba pod koniec kwartału - zamykają i rozliczają sprzedaż, każda dodatkowa sztuka się liczy, nawet jakby ją sprzedać bez marży. Oczywiście na początku 2013 roku w dobrej cenie masz szansę na dobrą cenę, ale rocznika 2012. Z bieżącego zawsze słabo schodzą dopóki nie wyprzedzą całego 2012, a to trwa kilka miesięcy zwykle (nawet w marcu i kwietniu mają jeszcze zeszłoroczne). Jednocześnie nie sądzę, żeby to było dużo taniej niż teraz - bo już teraz są ceny wyprzedażowe.

    Te 68400 to musi być jakaś stara cena, w oficjalnym cenniku kosztuje ten model teraz 66.900 - i od tej ceny zaczynasz negocjacje (bez ubezpieczenia, chyba że to z ubezpieczeniem, licz ubezpieczenie około 3% wartości). Jeśli jest cena 62900 na otomoto tzn. że za tyle można spokojnie kupić, a może nawet jeszcze ciut mniej (albo dostać do tego jeszcze jakieś gratisy). Zazwyczaj powołanie się na znalezioną tego typu ofertę w internecie otwiera możliwość zakupu za taką cenę u rozsądnego dilera. Przy czym w tych najniższych cenach zazwyczaj sprzedają to co już mają - czyli może być ograniczony wybór wersji i kolorów (choć może być też i tak że sprowadzą dowolny - zależy od sytuacji, dilera, człowieka na którego trafisz). Jak obdzwonisz kilku to może akurat trafisz u kogoś dokładnie taki jaki chcesz.
    Ostatnio edytowane przez abrabra ; 11-11-12 o 18:34

  3. #3
    Stowarzyszenie CKPL Awatar TeeS1975
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Tomek
    Auto
    EP3; FN1
    Skąd
    Zielonka WWL
    Posty
    6,225

    Domyślnie

    Tu poczytaj, generalnie zanim założymy nowy temat, szukamy, czytamy.
    http://www.civicklub.pl/forum/showth...a-temat-modelu
    トマシウ


    no ABS, no Airbag, DIE LIKE A MAN
    mój Batmobile

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •