Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 106 z 106

Wątek: Vtec a gaz

  1. #101
    Użytkownik Awatar artek0903
    Dołączył
    Apr 2006
    Imię
    Artur
    Auto
    CL3 F23Z5
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,571

    Domyślnie

    daruj sobie...

    jak masz takie podejscie do swoich klientow to ja sie poddaje... lepiej zamontowac reduktor na styk, bo skoro producent podaje, ze jest do x mocy, to na pewno tyle pociagnie, przeciez producent nie klamie... a sterownik rzeczywiście ma korekty po cisnieniu i jest w stanie nadrobic ale tylko do pewnego momentu... tylko chyba nie po to się instalacje gazową montuje, żeby razem z gazem benzyne tankować bo jakiś spec założył reduktor ślepo wierząc w specyfikację redka, jaką podaje producent a póżniej się okazuje, że spadki cisnienia sa na tyle duże, ze zapetla wtryski od choćby 4 tys obrotów i przerzuca na benzyne... no ale wtedy to już nie będzie problem gazownika bo klient juz zaplacil i sobie pojechal...

  2. #102
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    224

    Domyślnie

    prawda jest taka że AC-r01 (czarny) i AC-r01 250 (czerwony) konstrukcyjnie prawie niczym się nie różnią, jedynie wejście i wyjście gazu jest większe (na wejściu fi8 zamiast fi6 oraz na wyjściu fi14 zamiast fi12)

    pierwsze modele AC-r01 wychodziły wyłącznie czarne, na LPG forum można znaleźć wiele przypadków i oscylogramów gdzie ten parownik dawał radę silnikom o mocy przekraczającej 150 km więc zaniżenie parametrów tego parownika było zamierzonym i przemyślanym chwytem marketingowym firmy AC które miało na celu zwiększenie sprzedaży tego samego parowniki z minimalnymi zmianami po wyższej cenie

    więc do parametrów które zakłada producent dla czernego AC-r01 można spokojnie dodać 30KM

    co zaś do twojego wątku cor7ez to wygląda na to że w swoim sterowniku benzynowym masz wyłączoną obsługę sondy lambda co uniemożliwia poprawne ustawienie instalacji LPG
    na screenach jakie zamieściłeś na LPGforum wyraźnie widać że auto jest przelewane (widać po odczycie sondy lambda )

  3. #103
    Stowarzyszenie CKP Awatar luchuma
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    ep3
    Skąd
    wwa
    Posty
    6,964

    Domyślnie

    o ile pamietam cortez chyba nie ma wystrojonej benzyny tylko wrzucona mapka od podobnego setupu. wiec jesli sie pokrywaja mapy to lpg tez nie mozna powiedziec, ze wystrojony. Trzeba by wystroic LPG nie biorac pod uwage PB.

  4. #104
    Użytkownik Awatar cor7ez
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Michał
    Auto
    Ferio VTEC
    Skąd
    PO
    Posty
    3,124

    Domyślnie

    Dobrze pamietasz. Przed strojeniem wstrzymuje mnie tylko plan remontu.
    Ze strojeniem gazu pojade do magika co mi zakladal. Mam nadzieje ze nie bedzie robil problemow ze co nieco zmienilem w ustawieniach. Najgorsze jest to ze nie stroi on po AFR

    Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

  5. #105
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    224

    Domyślnie

    jeśli to co pisałem wyżej jest prawdą to zostaje ci jedynie strojenie LPG z podglądem AFR bądź nagranie nowej kostki gdzie obsługa sondy lambda jest włączona

  6. #106
    Użytkownik Awatar cor7ez
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Michał
    Auto
    Ferio VTEC
    Skąd
    PO
    Posty
    3,124

    Domyślnie

    W kompie mam wylaczone grzanie sondy. Sonda powinna normalnie funkcjonowac

    Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •