Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Smierdzi gazem

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie Smierdzi gazem

    Wiec po kolei.Jakis czas temu zaczolem czuc lpg w kabinie podczas postojow gdy chodzila dmuchawa.Wiec podjechalem do gazownika.Ten stwierdzil ze parownik jest do wymiany.Nalatane mial 83tkm.Wymienilem parownik i znow po paru dniach zaczelo walic gazem na postoju.Pierw myslalem ze to moze nie z mojego auta smierdzi.Ale jednak nie..Pojechalem do gazownika i mowie ze smierdzi czasem gazem.Ten wypsikal wszystkie polaczenia i sa ok.Test spalin jest ok.Gazem czuc co jakis czas.Szczegolnie kiedy na wstecznym jade lub zatrzymuje sie na swiatlach.Macie jakies pomysly?

  2. #2
    Użytkownik Awatar probestic
    Dołączył
    Aug 2011
    Auto
    VQ35DE E114EFE
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bunkerites Zobacz posta
    zaczolem
    jest musk.


    Z kumplem jakiś czas temu przerabialiśmy podobny problem. Aż łeb bolał w aucie od smrodu gazu. Gaziarz sprawdzał niby wszystko i nie widział usterki ...wziął 30zł.
    Sprawdzaliśmy psikając z butelki wodą z pianą aktywną i wyszło jak nic, nieszczelność na przewodzie LPG doprowadzającym go do reduktora.

    Tak czy siak, raczej masz jakąś nieszczelność.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Karol
    Auto
    civic fastback 1.4
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    205

    Domyślnie

    tak jak pisze probestic napewno jakaś nieszczelność powstała. Może zmień gazownika... U mnie też ostatnio zaczeło walić gazem. Podjechałem do serwisu lpg w mojej okolicy bo zauważyłem, że jeden z przewodów sie załamał i pękł... myślałem że wyjdzie tylko to a okazało się jeszcze, że reduktor cały czas puszczał gaz nawet na skreconym na maxa i elektrozawór jest uszkodzony bo puszcza gaz pod uszczelką... naprawa reduktora + przewód+ baryłki i elektrozawór z filtrem z robocizną wyszło ponad 400zł, ale co tam jest bezpiecznie przynajmniej. podskocz do innego gazownika moze on cos znajdzie...

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    EJ9 D14A4
    Skąd
    KN
    Posty
    56

    Domyślnie

    Jeżeli dzieje się to u Ciebie odkąd panują minusowe lub bliskie zeru temperatury na dworze, to wystarczy po dokręcać wszystkie opaski zaciskowe na wężach "gazowych". W ujemnych i bliskich zeru temperaturach tworzywa z których wykonane jest wiele elementów w inst. gazowej lubią się kurczyć i stąd ten zapach. ACZKOLWIEK zalecam wcześniej sprawdzić instalację pod kątem szczelności.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    61

    Domyślnie

    masz nieszczelność układu jak nic, identycznie miałem w w Renówce, czułem gaz, gdy stałem na światłach lub na postoju. A gazownik sprawdzał doprowadzenie przewodu do butli, może ucieka gdzieś spodem?

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie

    Dzis znow sprawdzana byla cala instalacja.Wszystkie polaczenia od butli do wtryskow.Zero nieszczelnosci.Profilaktycznie wszystkie opaski na wezach zostaly docisniete.Zmienilem filtr fazy lotnej oraz swiece bo byly powypalane.....Jutro rano okaze sie czy cos to pomoglo

  7. #7
    Użytkownik Awatar cor7ez
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Michał
    Auto
    Ferio VTEC
    Skąd
    PO
    Posty
    3,124

    Domyślnie

    A moze dziura na wydechu?

    Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

  8. #8
    Użytkownik Awatar Genax
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    EM2 D17A8
    Skąd
    Słubice/Poznań
    Posty
    1,444

    Domyślnie

    Ja mam właśnie ten sam problem tylko u mnie czuć najczęściej jedynie jak odpalam bo mam popękany kolektor :P

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie

    Po ostatnim zabiegu zapachu gazu nie czuc.Moze pomoglo docisniecie wszystkich opasek na wezach

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie

    i gowno dzis zaczelo znow smierdziec...patola jakas

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •