Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 110

Wątek: VSA/ABS Check System

  1. #21
    Użytkownik Awatar Ordi
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Piotrek
    Auto
    CTS 2.2 i-ctdi
    Skąd
    Biłgoraj
    Posty
    1,112

    Domyślnie

    Najprościej byłoby sprawdzić na kompie co wyskakuje... Ale jakby padł któryś czujnik obwodowy na kole to wywalało by bład także podczas zwykłej jazdy na wprost bo miałby błedny odczyt prędkości obrotowej koła (błąd VSA).. Aku raczej bym w to nie mieszał (chyba że tak jak pisze Butler - luźne lub zaśniedziałe klemy). Obstawiam pedał hamulca (czujnik STOPu) lub jeszcze coś innego (tylko co?)

  2. #22
    Użytkownik Awatar gitoslaw
    Dołączył
    Jun 2013
    Auto
    Civic 2.2i-cdti
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie ABS VSA klakson tempomat komputer

    Czesc

    Wczorajszego ranka ruszyłem spod domu i zapaliła się kontrolka ABS VSA w trybie ciągłym palą się jednocześnie. (miałem kiedyś taki przypadek w mondeo i chodziło o wymianę czujnika ABS). Włączałem wyłączałem silnik przejechałem 300km i nic.
    Co ciekawe dodatkowo mam jakby zablokowany komputer - nie mogę klikając info albo sel/res nic zmienić , klakson nie działa, to samo z tempomatem (tu akurat tłumaczę to sobie tym ABS/VSA)

    Czy ktoś z was miał już taki przypadek i czy to normalne ze komp jest zablokowany wraz z klaksonem??? W mondeo komp i klakson mi działały jak miałem ABS/ESP fail.

    Civic 2,2 2006

    Z góry dziękuje za odpowiedz.

  3. #23
    Użytkownik Awatar Ordi
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Piotrek
    Auto
    CTS 2.2 i-ctdi
    Skąd
    Biłgoraj
    Posty
    1,112

    Domyślnie

    pewnie komp włączył się w system awaryjny dlatego nic nie działa (klakson i tempomat).
    Podjedź na stacje diagnostyczną i komputer prawdę ci powie. Pamiętaj jedno - samo wykasowanie błędu nie załatwia sprawy! Naprawa polega na:
    1) diagnozie
    2) naprawie/wymianie elementu
    3) wykasowaniu błędu

    Z tym błędem ABS/VSA czytałem kiedyś że czasem wywala go jak czujnik światła stop (na pedale hamulca) jest zabrudzony i nie łączy. Sprawdź czy jak naciskasz hamulec to czy zawsze świeci ci z tyłu stop

  4. #24
    Użytkownik Awatar gitoslaw
    Dołączył
    Jun 2013
    Auto
    Civic 2.2i-cdti
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ordi
    Okazuje sie ze jak naciska pedal hamulca to swiatlo sie wogole nei zapala. Sprawdze ten czujnik. Nie zwrocilem nawet na to uwagi.

  5. #25
    Użytkownik Awatar Tommi01
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Tomek
    Auto
    Toyota mr-s k24
    Skąd
    Tarnow
    Posty
    1,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gitoslaw Zobacz posta
    Okazuje sie ze jak naciska pedal hamulca to swiatlo sie wogole nei zapala. Sprawdze ten czujnik. Nie zwrocilem nawet na to uwagi.
    u mnie bylo to samo przeczyscilem czujnik zlozylem od nowa i wszystko dziala

  6. #26
    Użytkownik Awatar Ordi
    Dołączył
    Dec 2008
    Imię
    Piotrek
    Auto
    CTS 2.2 i-ctdi
    Skąd
    Biłgoraj
    Posty
    1,112

    Domyślnie

    i sprawa rozwiązana

  7. #27
    Użytkownik Awatar marcin001984
    Dołączył
    Jul 2012
    Auto
    FN1-> EP3-> FN1
    Skąd
    Oborniki/Poznań
    Posty
    4,603

    Domyślnie

    Witajcie, dzisiaj kolega - mechanik podłączył się komputerem do mojego auta i wykrył taki błąd: 25-1 (czujnik obrotu wokół osi pionowej pojazdu). A dodam, że u mnie załącza się VSA przy pokonywania łuków w lewo czy na rondach. Z problemem walczę już półtora roku. Ale zauważyłem też że jak miałem opony letnie 215/45/17 to załączało się rzadko, a teraz mam zimówki 205/50/R17 i codziennie się załącza. Ktoś pomoże mi to rozszyfrować o co chodzi z tym błędem? :/

  8. #28
    Użytkownik Awatar january
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Rafał
    Auto
    FK1
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin001984 Zobacz posta
    Witajcie, dzisiaj kolega - mechanik podłączył się komputerem do mojego auta i wykrył taki błąd: 25-1 (czujnik obrotu wokół osi pionowej pojazdu). A dodam, że u mnie załącza się VSA przy pokonywania łuków w lewo czy na rondach. Z problemem walczę już półtora roku. Ale zauważyłem też że jak miałem opony letnie 215/45/17 to załączało się rzadko, a teraz mam zimówki 205/50/R17 i codziennie się załącza. Ktoś pomoże mi to rozszyfrować o co chodzi z tym błędem? :/
    tu masz mała lekturę, Rys. 11 Schemat blokowy układu ESP
    http://bluesbreaker.w.interia.pl/esp.html

  9. #29
    Użytkownik Awatar marcin001984
    Dołączył
    Jul 2012
    Auto
    FN1-> EP3-> FN1
    Skąd
    Oborniki/Poznań
    Posty
    4,603

    Domyślnie

    Przejrzałem, przeczytałem jak działa ESP, wszystko ładnie pięknie... ale u mnie włącza się nadmiernie często bo jak piszę, nawet na rondzie za każdym razem i tylko przy łuku w lewa stronę. A kiedy próbowałem specjalnie wprowadzić samochód w poślizg jadąc w prawo VSA wkraczało do akcji dopiero wtedy kiedy faktycznie musiało.
    Ewidentnie u mnie coś jest nie tak, powtarzam: jadąc wolno, nie szalejąc na każdym rondzie bankowo mi się włącza VSA. Umówiłem się z mechanikiem żeby posprawdzał czujniki ABS. Auto kupiłem uderzone w prawą stronę w prawe drzwi

  10. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Łukasz
    Auto
    D14Z1->N22A2
    Skąd
    mazo
    Posty
    715

    Domyślnie

    Jest czujnik odpowiedzialny za pomiar pochyłu samochodu podczas poslizgu i ostrego zakrętu. Na podstawie jego i czujników w kołach uruchamia się właśnie VSa(esp). Serwisówka opisuje go jako element bardzo wrażliwy na wstrząsy takze zaczął bym od jego podmiany. JAk coś to mam taki czujnik.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •