Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 110

Wątek: VSA/ABS Check System

  1. #101
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    48

    Domyślnie

    u mnie bylo tak samo...zanim kontrolki zapalily sie na stale, to przez kilka tygodni raz swiecily a raz nie, na zwyklym elmie nie bylo bledow, dopiero jakis bardziej zaawansowany sprzet ogranal i od razu pokazalo ze nie ma sygnalu z czujnika tylnego lewego kola, i tak jak pisalem, czujnik za 17 funtow..kij wie jakiej firmy, i problem od tygodnia nie istnieje.

  2. #102
    Użytkownik Awatar astondb7
    Dołączył
    Feb 2008
    Imię
    Paweł
    Auto
    EK3 D15Z6->FK2 R18
    Skąd
    Rumia
    Posty
    144

    Domyślnie

    Dziś ponownie tak samo. 4 km jazdy i włączają się kontrolki. Podjechałem na diagnostykę - jakiś kombajn marki bosch. Wyszło, że pompa ABS lub sterownik nie ma zasilania, albo ono nie dochodzi (ABS STOP). Ewentualnie, że brakuje masy na pompie. Gdzie ten sterownik/pompa są umiejscowione? Może piny we wtyczce lub przewód są uszkodzone. Robił ktoś z Was coś takiego?

  3. #103
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, odświeżę temat. Latem podczas wymiany sprzęgła mechanik przypadkiem uszkodził mi czujnik abs lewego, przedniego koła. Czujnik został wymieniony na nowy (NTY), bo nie udało mi się znaleźć oryginalnego, używanego. Wszystko działało, zapomniałem o sprawie....do listopada. Rano(chyba pierwszy dzień z mrozem) odpaliłem, ruszyłem do pracy i zauważyłem, że wyżej wymienione kontrolki się świecą się cały czas. Kiedy po południu wracałem z pracy nic się nie paliło. Następnego dnia rano odpalam, ruszam i znów się świeci...i od tamtego momentu cały czas aż do dziś. Pomyślałem, że to wina któregoś czujnika. Po kilku dni postanowiłem zajrzeć do wszystkich. Zacząłem od tego, który był wymieniany. Zdemontowałem, wyczyściłem, złożyłem. Bez zmian. Zrobiłem to samo z drugim kołem. Nadal nic. Zajrzałem też do tylnych, też nic nie pomogło, a tylko czasu straciłem, bo urwałem śrubę czujnika przez co musiałem wszystko rozebrać, rozwiercić i gwintować ponownie. Po tym epizodzie drugiego tylnego już nie rozbierałem, tylko zacząłem w necie szukać narzędzia diagnostycznego. Przypadkiem trafiłem na filmik instruktażowy, który pozwala za pomocą zwarcia dwóch pinów złącza OBD "wymigać" kod błędu sensorów ABS. "Wymigany" błąd wskazał mi przednie, lewe koło. Dodatkowo wyświetliło mi się coś takiego PA50 DTC B1155, jednak nie udało mi się ustalić co to dokładnie oznacza i nie wiem, czy jest powiązanie z tym ABS-em. Pomyślałem, że ten nowy zamiennik padł. Zacząłem szukać oryginalnego, używanego i znów bezskutecznie. Tamten był na gwarancji, więc w końcu postanowiłem, że kupię nowy, będę miał 2 lata gwarancji, więc zanim znów padnie, to sobie używkę znajdę. Kupiłem, założyłem nowy. Odpalam, niby ok, ruszam i po kilkudziesięciu metrach kontroli ABS VSA znów się zaświeciły i palą się cały czas. W tym momencie ręce mi opadły. Znów przeszukałem internety i nie znalazłem dokładnie takiego samego przypadku jak mój. Nie mam pomysłu co dalej. Zajrzę jeszcze do tych zębów ABS piasty przedniego, lewego koła, może tam coś dłubnąć, przeczyścić, ale wątpię w ten scenariusz. Ktoś może zna taki przypadek lub ma jakiś pomysł?

  4. #104
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Sprawdź czy czujnik pedału hamulca już się nie zepsuł

  5. #105
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czujnik pedału hamulca sprawdzić przez jego wciśnięcie i sprawdzenie, czy świeci "stop"? Jeśli tak, to działa.

  6. #106
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    niee,nie zawsze tak jest,że nie bedą działały światła stop. musisz to sprawdzić HDSem

  7. #107
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    albo po prostu wymien w ciemno, na portalu aukcyjnym znajdziesz za grosze, tylko sprawdz najpierw jaki masz, bo sa 2 rodzaje różniące się wyglądem.

  8. #108
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2020
    Imię
    Patryk
    Auto
    Civic VIII 2006 1,
    Skąd
    Londyn
    Posty
    1

    Domyślnie

    Panowie,

    Wywalilo mi blad VSA ABS check wykazalo ze sensor tylnego kola byl walniety i Zawór magnetyczny, wlot, tył lewy. Wymienilem sensor na nowy i usunalem bledy, wszystke bledy zniknely ale kontrolka VSA i ABS wciaz sie swieci.
    Swiatlo stopu mi dziala prawidlowo wiec sensor jest ok.
    Jakies Sugestie ?
    Ostatnio edytowane przez safor ; 12-03-20 o 21:53 Powód: literowka

  9. #109
    Użytkownik Awatar marcinkubiak52
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    7

    Domyślnie

    Trzeba przyuczyć na nowo . Tak mi tlumaczono jak miałem zasniedzialy czujnik Abs i vsa. Abs zgasł A vsa czujnik kontroli trakcji się palił. Po tym było ok

    Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

  10. #110
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EK3->EP2->FK2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    194

    Domyślnie

    Czy ktoś miał taki przypadek:
    - wczoraj w trasie zaświecił się ABS / VSA (!) na desce, założyłem że padł kolejny czujnik ABS
    - dziś na desce zero problemów ale podjechałem podpiąć się pod kompa - wyrzuciło zbyt niskie napięcie aku ale nic mechanicznego z heblami w pamięci nie było
    - kontrola aku: napięcie 13,9 (minimalnie poniżej normy 14,2), pojemność 86% - info z kompa i od mechanika "nic nie trzeba robić, jeśli błąd się pojawi przyjechać z zapalonym", błędy skasowane.

    Pojeździłem po niej jeszcze trochę po mieście, z większym wyczuleniem niż zazwyczaj, odniosłem wrażenie że czasami przy hamowaniu słychać jakby sprężynę lub strunę - metaliczny dźwięk jak uderzenie w struny na gitarze ale bardzo cicho.

    Czego ewentualnie szukać, co diagnozować, nie lubię jak cokolwiek budzi wątpliwości czy działa poprawnie - przy ostrzejszym zahamowaniu abs zadziałał.

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •