Strona 1 z 25 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 242

Wątek: Kto jezdzi na LPG??

  1. #1
    Użytkownik Awatar Szymon Septic
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Szymon
    Auto
    Honda
    Skąd
    POZNAŃ/LUBOŃ
    Posty
    1,146

    Domyślnie Kto jezdzi na LPG??

    Interesuje mnie jakie macie roznice w spalaniu benzyny a LPG?Czy duzo wiecej pali gazu,od czego to zalezy itp :wink: I czy zdarzaja sie tzw strzaly w kolektor czy tam filter powietrza..

  2. #2
    Użytkownik Awatar Mystek
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Michal
    Auto
    Accord 2.2 iCTDI
    Skąd
    W-wa
    Posty
    1,767

    Domyślnie

    Hmm ja jezdze jakies pol roku. Strzaly w hondzie to podobno rzecz nieistenijaca jesli cala instalka jest dobrze zalozona, wyregulowana i wszelkie przeglady i wymiany sa na czasie. ja na zbiorniczku 33 litry robie w miescie 250km w trasie 300. Przykladowo powiem tak za 50 zl zrobie na LPG 230km zas za 50zl benzynki zrobie jakies 120. Wiec roznica jest Gazu leci jakis literek wiecej. Wsio z mojej strony.

  3. #3
    Użytkownik Awatar Szymon Septic
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Szymon
    Auto
    Honda
    Skąd
    POZNAŃ/LUBOŃ
    Posty
    1,146

    Domyślnie

    Rozumiem ze nie wchodzi Tobie do zbiornika 33litry tylko mniej...?? :roll:

  4. #4
    Użytkownik Awatar Mystek
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Michal
    Auto
    Accord 2.2 iCTDI
    Skąd
    W-wa
    Posty
    1,767

    Domyślnie

    no tak, jakies 30,8-31,2 cos kolo

  5. #5
    Jurek TCS
    Gość

    Domyślnie

    Jeżdze Civicem 1.4 z 99 r. Gaz IV gen (sekwencja). Nie poczułem róznicy ani na osiągach ani na spalaniu. Choć jestem średnio zadowolany, bo gaziarze nie moga jej ustawic na zimnym silniku. Obroty falują i potrafi zgasnąć jak nie jest rogrzana. Dzieje sie to i na benzynie i na gazie. :cry:

  6. #6
    Użytkownik Awatar Mystek
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Michal
    Auto
    Accord 2.2 iCTDI
    Skąd
    W-wa
    Posty
    1,767

    Domyślnie

    aha ja zapomnialem dodac ze mam najprostsza instalke bez kompa.

  7. #7
    Użytkownik Awatar cihy
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Michał
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1,135

    Domyślnie

    silnik - d15b2
    gaz zalozony przy 170kkm
    obecnie - 221kkm
    spalanie - mam zbiornik jak Mystek i ŚREDNIO przejezdzam na nim 300km
    chociaz raz na trasie wroclaw wawa osiagnalem 6,5l/100km (sam nei wiem jak - nie jechalem ani szybko, ani wolno - ok 120km/h)

    strzaly - moga wystapic, przyczyna - uklad elektryczny czyli kable, kopulka + palec itp wlasciwie jesli o to sie dba - nic nie bedzie strzelać
    moc - nie czuję dużej róznicy
    mam instalację normalną, ale z kompem, ogólnie jestem bardzo zadowolony z gazu
    regulację robię raz na 6 miechów przeciętnie, a że zajmuje to 20 minut to nie mam z tym problemów
    reasumując: polecam (tym bardziej, ze silnik wlasciwie nie bierze oleju mimo takiego przebiegu, jakies naprawde znikome ilosci)

  8. #8
    Moderator Awatar Rikoo
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Paweł
    Auto
    B16A2 Green Grinde
    Skąd
    S1 Rikoo
    Posty
    8,929

    Domyślnie

    Ja mam mojego sedanka jezdze na gazie juz poltora roczku mam instalke z kompem tankuje w butle w kolo 34 litry i przejezdzam w miescie jakies 280-300 km ale moj rekord to 405 ale stala predkosc na autostradzie to 130-140
    Ja na gaz nienarzekam

  9. #9
    Użytkownik Awatar Pawel
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Paweł
    Auto
    EJ9 B18C4
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    237

    Domyślnie

    Ja tak samo.
    W butle wchodzi mi ok 32-33 litrow i robię na tym po mieście ok. 280-300 km, to wszystko zależy od jakości gazu. :smile:
    Natomiast, jeśli chodzi o strzały to nie wiem, co trzeba zrobić żeby tak sie działo. :shock:

    Przykład, moj kumpel miał Civic z 89 albo 90 (mniejsza o to IV gen.) miała przejechane ok. 280 tys. I od ok. 80 tyś (a może i więcej :shock: ) nie były wymieniane żadne kable, świece itp. Kable poparciale poklejona na taśmę, odpalał ja tylko i wyłączne na gazie(zima – lato bez różnicy) i jeździła bez problemowo – jeździła lepiej niż na benzynie.

    Polecam gaz zwłaszcza w hondach, nie ważne ile by kosztował i tak zawsze będziesz do przodu z halsem. 8) 8)


    Pozdrawaim

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Auto
    EK9
    Skąd
    Kielce
    Posty
    1,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel
    Polecam gaz zwłaszcza w hondach
    a to dobre :lol:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •