Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: Porównanie VIII i IX empiryczne

  1. #31
    Użytkownik Awatar Hayabusa
    Dołączył
    Aug 2012
    Imię
    Maciek
    Auto
    Toyota Avensis T27
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    294

    Domyślnie

    Civic to już moja trzecia Honda. Co mogę napisać... W miarę niezawodna, ale dostęp do zamiennikow znikomy. Czasami mnie to denerwuje i mam ochotę zmienić na grupę vag albo coś innego. Generalnie Honda to bardzo dobry wybór (ojciec ma IX wersje) tylko gdyby był większy dostęp do zamienników.

  2. #32
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Cala eksploatacje mozna obgnonic na zamiennikach. Przynajmniej w 8g

  3. #33
    Użytkownik Awatar semthex
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Tomek
    Auto
    civic tourer, CRX
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    344

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hayabusa Zobacz posta
    Civic to już moja trzecia Honda. Co mogę napisać... W miarę niezawodna, ale dostęp do zamiennikow znikomy. Czasami mnie to denerwuje i mam ochotę zmienić na grupę vag albo coś innego. Generalnie Honda to bardzo dobry wybór (ojciec ma IX wersje) tylko gdyby był większy dostęp do zamienników.
    Zamień na vaga albo coś innego to dopiero będzie jazda Sam chciałem kupić coś innego bo nie można całe życie hondą jeździć i co? wyszło na to że jedyne auto które mi pasowało to znowu civic.

  4. #34
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Sedan '14
    Skąd
    WARSZAWA
    Posty
    45

    Domyślnie

    Witam Formułowiczów,

    po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów sedanem IX (wersja Comfort) poniżej kilka moich porównań i spostrzeżeń w stosunku do sedana VIII (wersja Base):

    1. Ze względu na mój wzrost 187 cm i odsuniętym znacznie fotelu do tyłu nie mogę w optymalny sposób ustawić (wychylić bardziej na zewnątrz) lewego bocznego lusterka jak to mogłem zrobić w VIII a co za tym idzie znacznie mniejszy jest kąt widzenia.
    2. Konsola z przyciskami i podparciem na drzwiach kierowcy jest znacznie niżej niż w VIII i jest to dla mnie mniej wygodne jako oparcie dla ręki.
    3. Schowek w oparciu w środkowym tunelu jest zdecydowanie mniejszy niż to było w VIII.
    4. Według mnie przyciski do podgrzewania przednich foteli były zdecydowanie lepiej umieszczone w VIII niż jest to teraz rozwiązane. W VIII w tym miejscu jest dodatkowa półka.
    5. VIII generację miałem wersję Base z manualną klimatyzacją i nie wiem jak porównać to do klimatronika ale w IX nie mogę ustawić tylko nawiewu na przednią szybę jak to jest w VIII tylko jednocześnie jest nawiew na przednią szybę i na nogi.
    6. Bardzo fajne rozwiązanie z nachyloną konsolą środkową w kierunku kierowcy w IX.
    7. Brak wskaźnika temperatury silnika w IX tylko świecąca się kontrolka.
    8. Płynniejsza praca skrzyni biegów w IX.
    9. Bardziej smukła sylwetka IX w stosunku do VIII i osobiście bardziej mi się podoba.
    10. Komputer z kilkoma przydatnymi funkcjami i wyświetlacz i-MID.

    Jak jeszcze coś znajdę to napiszę ale jestem bardzo zadowolony z "nowej" wersji.

    Pozdrawiam
    Tomek
    Ostatnio edytowane przez k1siel ; 27-07-15 o 12:48

  5. #35
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez k1siel Zobacz posta
    VIII generację miałem wersję Base z manualną klimatyzacją i nie wiem jak porównać to do klimatronika ale w IX nie mogę ustawić tylko nawiewu na przednią szybę jak to jest w VIII tylko jednocześnie jest nawiew na przednią szybę i na nogi.
    Można skorzystać z trybu front do usuwania zaparowania z przedniej szyby i zmniejszyć siłę nadmuchu - tak przynajmniej jest w 5D i sprawdza się bardzo dobrze, bo wtedy nie ma problemu z parowaniem.

  6. #36
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2006
    Auto
    FK2
    Skąd
    W-wa
    Posty
    174

    Domyślnie

    Kilka słów ode mnie. Przesiadka z VIII na IX generację silnik w obydwu 1.8 wersja Elegance X-Edition, w starej COMFORT doposażony w trochę dodatków.

    Krótko na plus:
    - wyciszenie (przepaść), to była dużo bolączka VIII przed liftem przynajmniej (prędkości autostradowe były już uciążliwe dla ucha). Zauważyłem że w IX gen są inne nadkola - materiałowe, dodatkowe uszczelki w drzwiach, itd...
    - komfort (pomimo 225/45/R17) jest bardzo miękko i przyjemnie, tutaj jestem najbardziej zaskoczony. Duży plus. Przy tym prowadzi się pewnie.
    - jakość wykonania, wszystko jest dużo lepiej poskładane, lepszej jakości materiały i takie bardziej "Hondowe" trochę jak w VII gen (mały lewarek, umieszczony wyżej), wreszcie zwyczajne przyciski od klimatyzacji. Nic nie trzeszczy.
    - dźwięk silnika, nie wiem co zmieni (wydech na pewno) ale jest inaczej niż w VIII gen, bardziej mruczy niż wyje
    - trochę lepsza elastyczność moim zdaniem, no ale szału i tak nie ma
    - hamulce - wyraźnie skuteczniejsze .Widać zresztą że są inne zaciski z przodu i z tyłu. Bez blaszek, tylko z pałąkami ustalającymi położenie klocka. Fajnie że to zmienili w VIII gen ze skutecznością bywały problemy, na pewno trzeba było czyścić regularnie prowadnice i generalnie dbać o hamulce bardziej niż w innych autach. Teraz zobaczymy, ale skoro zmienili konstrukcję to zapewne żeby usprawnić obsługę także. Wydaje mi się że z tyłu są tarczo bębny do ręcznego.
    - o wyposażeniu nie piszę, wiadomo nowy ma więcej dodatków
    - lepsza skrzynia (a raczej mechanizm wybierania), biegi wchodzą zdecydowanie przyjemniej, sprzęgło jest bardziej miękkie
    - zaletą moim zdaniem będzie trwałość, sprawdzona technologią, silnik bez turbo, klimatyzacja ze starym czynnikiem, itd...

    Na minus :
    - Dopiero do liftingu w 2015 ten samochód mi się podoba
    - Komputer pokładowy, kto wymyślił żeby zmiana średniego spalania na zasięg wymagała zatrzymania samochodu.
    - Nie można (mi się nie udało) dodać 2 telefonów do BT
    - Żarówki wymiana, dobrze że jest Honda Assistance w standardzie. Ja nie widzę możliwości wymiany, bez zdejmowania np. wlewu od spryskiwacza
    - Brak koła zapasowego, lewarka, brak oświetlenia schowka
    - Audio raczej przeciętne
    - Welur VIII gen był fajniejszy niż obecny materiał siedzeń
    Ostatnio edytowane przez mazdam ; 08-02-16 o 10:08

  7. #37
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    Jak dla mnie to nadal trochę dinozaur
    http://www.wykop.pl/ramka/2975583/te...oche-dinozaur/

  8. #38
    Użytkownik Awatar _posen
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Michał
    Auto
    FK8
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    Ja dodam od siebie nie majac porownania z 8 genem, a tylko z innymi autami - konkurentami civica.

    - wyciszenie moze i jest lepsze niz w starym ale od konkurencji odstaje - szczegolnie 120+

    - przy konkurencyjnych autach kompaktowych civic jest twardy i malo komfortowy i ma tragiczny promien skretu ja tam tak lubie ale mimo tego ze sztywny to wychyla sie na zakretach (aczkolwiek pewnie).

    - jakosc wykonania wnetrza - lepsze materialy niz wiekszosc konkurentow. Spasowanie przecietne - gdzies tam skrzypi i stuka po 2 latach

    - hamulce przy bardzo ostrym hamowaniu gniotą inne auta - przy normalnej eksploatacji jest tak samo. Spora zaleta jak ktos chce ostro pojezdzic. Zobaczysz ile wymiana klockow i tarcz jak zuzyjesz ))

    - skrzynia jest jedna z najlepszych jak nie najlepsza manualna obecnie na rynku - porownywalem wszystkie mozliwe.

    - nie trzeba zatrzymywac samochodu zeby zmieniac funkcje komputera - przytrzymaj przycisk od zakladki na pare sekund na ekranie komputera spalania...

    - 2 telefony sie da nawet do seryjnego radia bez connecta. Ale chyba nie jednoczesnie.

    - zarowki wymienia sie na skreconych kolach do srodka przez nadkole - latwo ale brudno.

    - audio nie jest przecietne a fatalne

    - do 2015r w civicu byl welur - od lifta jest szajs

    )


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #39
    Użytkownik Awatar barnie
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Bartek
    Auto
    DC2 B18C6
    Skąd
    Sierpc
    Posty
    1,669

    Domyślnie

    Odgrzebię temat,

    Czy posiadacze VIII, którzy przesiedli się do IX, również tak samo odczuwają pracę układu kierowniczego, tzn, czy jest tak samo bezpośredni i w pozycji "0" przy prędkościach autostradowych również trzeba go pilnować?

    Drugie pytanie dot. prześwitu, czy ktoś ma dane, ale może udało mu się zmierzyć czy IX jest choć trochę wyższy niż VIII?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •