Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: Porównanie VIII i IX empiryczne

  1. #21
    Użytkownik Awatar shrek565
    Dołączył
    May 2013
    Auto
    Civic IX Exe. 2.2
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    370

    Domyślnie

    Tak naprawdę rozmawiałem z bardzo konkretnym sprzedawcą no i sam mówi tak jak i ja myślę. Auto ma do wyboru 3 w zasadzie dwa silniki 1.4 to porażka do tego samochodu. Cytuje kolesia i mój pogląd Auto które pretenduje do miana sportowego ma silnik miejski. W zasadzie jeśli już kupować to tylko z 1.8. Diesel 1.6 jest kompletnie nie opłacalny!!!!!!!! 12 tys więcej za jeszcze mniejsze przyspieszenie do 100 km/h niz w 1.8. Jestem bardzo rozczarowany brakuje tak jak piszesz Filip jakiejś benzynki około 180 km lub z powrotem silnika 2.2, którego by się podkręciło do 180 km. Niestety ja tym nowym civem przegrałem z golfem 4 1.9 tdi bodajże 150 kM.
    Odstawiłem samochód do salonu i stwierdziłem, iż muszę to przemyśleć. Zaoferowano mi Type r na weekend w lipcu/sierpniu ake raczej jak dla mnie jest za drogi.
    Sam nie wiem co zrobić. Auto wizualnie z zewnątrz i w srodku mnie bardzo pociąga tylko to serce takie słabe.

  2. #22
    Użytkownik Awatar Pik
    Dołączył
    Nov 2006
    Auto
    Leon Cupra 5F
    Skąd
    Ełk
    Posty
    1,173

    Domyślnie

    Mam dokładnie to samo, pasowałoby mi jakieś 180KM w kompakcie i to zdecydownie benzyna... Pisałem w wątku obok, przyjrzyj się Leonowi FR 1,8 TFSI. Świetny silnik VW, na dodatek w całkiem przyjemnym opakowaniu. Ta wersja ma już wielowahacz i powiększone tarcze hamulcowe.

  3. #23
    Użytkownik Awatar shrek565
    Dołączył
    May 2013
    Auto
    Civic IX Exe. 2.2
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pik Zobacz posta
    Mam dokładnie to samo, pasowałoby mi jakieś 180KM w kompakcie i to zdecydownie benzyna... Pisałem w wątku obok, przyjrzyj się Leonowi FR 1,8 TFSI. Świetny silnik VW, na dodatek w całkiem przyjemnym opakowaniu. Ta wersja ma już wielowahacz i powiększone tarcze hamulcowe.
    Kurcze ja w ogóle nie chcę żadnego europejczyka. To moja kolejna honda i chciał bym aby następna też była. Miałem corrole na próbę tragedia dla mnie, mazda 3 fajnie jedzie ale wykonanie w środku kiepskie. Honda na plus wygląd jak i środek na minus silnik(Mowa o lifcie) ! Mazda 3 na plus wygląd i silnik ale środek bleeeeee. Ogólnie wszyscy mają problem się przesiąść z 2.2 na 1.8 czy civie czy crv itp. Nawet gdy przesiadają się na diesla 1.6 to też mówią że słabo. Sam nie wiem co zrobić. Acorrd miał być jak co następny po nowym civie za parę lat ale nie wiem czy prędzej tego nie zrobię

  4. #24
    Użytkownik Awatar Pik
    Dołączył
    Nov 2006
    Auto
    Leon Cupra 5F
    Skąd
    Ełk
    Posty
    1,173

    Domyślnie

    No proszę cię... Nie chciałbym prowokować, w końcu to forum hondziarzy (do których sam nadal należę) ale Civic to samochód skonstruowany dla europejczyków i składany europie, z części wytwarzanych w europie. Oczywiście Hondę darzę sentymentem, przez 8 lat nigdy mnie zawiodła i dawała frajdę z jazdy, ale jak się wydatkuje pod 100 tyś pln to warto podejść do sprawy racjonalnie a nie ambicjonalnie.
    Ostatnio edytowane przez Pik ; 04-05-15 o 21:50

  5. #25
    Użytkownik Awatar shrek565
    Dołączył
    May 2013
    Auto
    Civic IX Exe. 2.2
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pik Zobacz posta
    przez 8 lat nigdy mnie zawiodła i dawała frajdę z jazdy
    No właśnie ojciec ma passata 2011 rok i ciągle coś. Brat peugeota i to jest skarbonka. Można myśleć w tych pieniądzach ale nie np. o skodzie czy golfie. A honda jakiś tam charakterek ma. Się wkur.... i kupię albo type r VIIIgen z końcówki albo diesla z końcówki produkcji i od razu go podkręcę będę miał spokój na jakieś 4 lata i może poczekam na następną generacje X

  6. #26
    Użytkownik Awatar Pik
    Dołączył
    Nov 2006
    Auto
    Leon Cupra 5F
    Skąd
    Ełk
    Posty
    1,173

    Domyślnie

    Ja tam uważam akurat technikę VAG za dość solidną i sprawdzoną (nie bez powodu jest królem sprzedaży w europie), przy czym dostęp do części na pewno jest łatwiejszy niż przy Hondzie, łatwiej też o zamienniki. Ale oczywiście nie zamierzam przekonywać, każdy ma prawo do swoich decyzji. Sam zresztą jeszcze nie podjąłem decyzji zakupowej.

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    1.8 nie jest do wyścigów, jechałem raz załadowany na wczasy za bratem, który ma Superba 2.0 TDI 170 KM i ciężką nogę.....naprawdę ciężko było się za nim utrzymać i to kręcąc cały czas do odcinki..., zjadł vtec wtedy prawie litr oleju na 3000 km Niestety silnik wolnossący o takiej pojemności nie ma czego szukać przy doładowanych, a już tym bardziej z bagażem i hulającą klimą
    Ostatnio edytowane przez Tony73 ; 05-05-15 o 13:04

  8. #28
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Dokladnie. Nikt nie mowi, ze 1.8 jest zly, bo to calkiem poczciwy silnik, bezawaryjny i palacy rozsadne ilosci paliwa. Bardziej ubolewamy nad brakiem alternatyw. Ciezko przesiadac sie na nowe auto ze slabszym silnikiem niz sie jezdzi dotychczas. Do potencjalu pod prawa noga sie szybko przyzwyczaja i potem tego mocno brakuje.

  9. #29
    Użytkownik Awatar 140KM
    Dołączył
    Mar 2013
    Auto
    FK2 1.8 Exec
    Skąd
    3city
    Posty
    359

    Domyślnie

    dorzucę swoje trzy grosze .... mam podobne odczucia ,że na chwilę obecną brakuje jak dla mnie silnego konkurenta dla mojego Ufoka ; miałem okazję jeździć Leonem FR 140KM - wrażenia b dobre , wykonanie też tylko wątpliwości co do bezawaryjności , podobnie Mazda 3 - ogólnie fajne auto tylko wykonanie wnętrza trochę brakuje , nowy Civic także b dobrze tylko to już znam a chciałoby się coś więcej - prawdopodobnie moja przyjaźń z VIII gen. potrwa długoooooo ....
    i jeszcze jedno - nie osiągi są dla mnie najważniejsze tylko ogólne wrażenie przyjemności z jazdy i posiadania ! póki co Ufo to ma ... ale czas płynie ...

  10. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 140KM Zobacz posta
    miałem okazję jeździć Leonem FR 140KM - wrażenia b dobre , wykonanie też tylko wątpliwości co do bezawaryjności , podobnie Mazda 3 - ogólnie fajne auto tylko wykonanie wnętrza trochę brakuje
    Odnośnie Leona zajrzyj na http://leonclub.pl/forum/index.php
    Też jeździłem tymi autami, dynamika 140\150KM TSI naprawdę robi wrażenie. Mazda 3 na tle Civica 2015 już aż tak ładna mi się nie wydaje. Siadając do nowego Sporta czułem się jak w domu, jakość wykonania wnętrza znacznie lepsza niż w 3 (zresztą w testach już to zauważyli - choćby wykończenie bagażnika czy tylnej kanapy u Mady jest po prostu liche), wygląd budzi emocje wnętrze jest nowocześniejsze, brakuje tylko mocniejszego serca... i składanych lusterek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •