Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: Porównanie VIII i IX empiryczne

  1. #11
    Użytkownik Awatar Alix
    Dołączył
    Jan 2011
    Auto
    FK2R i ED7 D16T
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    889

    Domyślnie

    Przypuszczam, że wrażenia z nieco mniejszej dynamiki mogą wynikać z małego przebiegu auta - ktoś kiedyś hamował 8gena z minimalnym przebiegiem i było chyba aż 14 KM mniej niż przy przebiegu bodajże 20tys km; ja też miałem wrażenie, że mniej więcej po 10-15tys. km 8gen zaczął mi lepiej jechać. A może tylko lepiej się w niego wbiłem... Co do skrzyni biegów i silnika to wszystko jest dokładnie identyczne - odcinka już przy 6800rpm (R18A1 w niektórych sedanach miały 7200rpm kurde ), na dwójce licznikowe 102km/h. Nie potrafiłem za to wyczuć mojego ulubionego z 8gen momentu przy około 4200rpm zmiany długości kolektorów wydechowych i lekkiego "oddechu" silnika (skoro jest tylko ekociotoVTEC do oszczędzania, to chociaż taka namiastka ducha Hondy...) - katowałem go na jedynce i dwójce kilkanaście razy. Generalnie moim zarzutem pozostaje więc bezpłciowość - poza powyższym w 9gen IMO znacznie słabiej czuć drogę, wspomaganie jest za mocne (do parkowania fajne jak wyżej pisaliście, ale do cięcia zakrętasów dużo gorsze - nie daje wyczucia drogi), silnik jest ugrzeczniony dźwiękowo - może i w 8gen wył trochę na wysokich obrotach, ale lubię go słuchać... jak biedactwo jest duszone zbyt wczesną odcinką Od dźwięku starych Hond to całkiem przepaść. Nawet tych "zwykłych", bez VTECa. Ale gdyby dzisiaj zrobili to tak jak kiedyś, natychmiast prawie wszyscy skrytykowaliby: Honda skąpi na wygłuszeniu i nie potrafi wyciszyć silnika. Takie czasy. Teraz i tak liczy się wygląd i wnętrze, ewentualnie bajery - auta stały się meblami - w nowym katalogu reklamowym, który mi przysłali najważniejsze jest jakie listwy chromowane mogę gdzie na Civica 9gen nałożyć a informacja ile to waży czy ma do setki nie jest już widać nikomu potrzebna więc po co się roztkliwiać nad silnikiem i jego dźwiękiem...

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Sedan '14
    Skąd
    WARSZAWA
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bikerelb Zobacz posta
    Ahaaa... i jeszcze zbiornik paliwa - w nowym 50 litrów , w poprzednim sedanie śmiech na sali - 40 litrów.

    sprostuję , że zmieniłem sedana poprzedniej gen. na hatchbacka obecnej generacji.
    Miałem 4d 2009 i zmieniłem na 4d 2014. Zbiornika paliwa w poprzednim jak i obecnym 50l.

    Przejechałem nowym dopiero 300 km. Jak przejadę więcej podzielę się wrażeniami.

    Pozdrawiam
    Tomek

  3. #13
    Oczekujący
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    KontoUsuniete.
    Posty
    578

    Domyślnie

    Panowie. Mam pare pytan.

    Jak to auto jest wyciszone w porownaniu do VIII gen? Predkosci 110-160km/h. Ile Wam srednio pali? Czy ten system start/stop mozna permanentnie wylaczyc softem? Jakiej jakosci jest zamotowany sprzet audio? Co myslicie Sedan vs HB? Pewnie juz chwile eksploatujecie, jakies irytujace przypadlosci przez ten czas (powazniejsze bo caly watek przejrzalem) ? Co z tym brakujacym kolem zapasowym, jak sobie radzicie?
    Ostatnio edytowane przez poziom ; 25-04-15 o 20:03

  4. #14
    Użytkownik Awatar gienio
    Dołączył
    Nov 2012
    Auto
    civic X 1,5 sport
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    220

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poziom Zobacz posta
    Jak to auto jest wyciszone w porownaniu do VIII gen?
    Podobnie z lekkim + dla IX .

    Cytat Zamieszczone przez poziom Zobacz posta
    Ile Wam srednio pali?
    Spalanie takie jak w VIII w zależności od ciężaru nogi .

    Cytat Zamieszczone przez poziom Zobacz posta
    Czy ten system start/stop mozna permanentnie wylaczyc softem?
    Nie słyszałem aby ktoś sobie poradził z tym w ten sposób , ale po 3 latach jazdy wyłączam z przyzwyczajenia zaraz po odpaleniu .

    Cytat Zamieszczone przez poziom Zobacz posta
    jakies irytujace przypadlosci przez ten czas
    Nie ma tragedji

    Cytat Zamieszczone przez poziom Zobacz posta
    Co z tym brakujacym kolem zapasowym, jak sobie radzicie?
    Kiedy ostatnio złapałeś kapcia ? Ja nie pamiętam . zawsze można kupić na allegro ok. 400 zł.
    Ostatnio edytowane przez gienio ; 26-04-15 o 08:48

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gienio Zobacz posta
    Podobnie z lekkim + dla IX .
    dla mnie sporo na + głownie przy wyższych prędkościach i powyżej 3500obr/min

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poziom Zobacz posta
    Jak to auto jest wyciszone w porownaniu do VIII gen? Predkosci 110-160km/h. Ile Wam srednio pali? Czy ten system start/stop mozna permanentnie wylaczyc softem? Jakiej jakosci jest zamotowany sprzet audio? Co myslicie Sedan vs HB? Pewnie juz chwile eksploatujecie, jakies irytujace przypadlosci przez ten czas (powazniejsze bo caly watek przejrzalem) ? Co z tym brakujacym kolem zapasowym, jak sobie radzicie?
    1. Wyciszenie - tutaj na podstawie jazdy testowej 8gen. wydaje mi się, że jest odczuwalna poprawa, sam dźwięk silnika również przyjemny ale nie tak natarczywy.
    2. Spalanie - dla mnie zaskakująco niskie, umiarkowane miasto jazda spokojna, autostrada 140km\h średnio ok. 7.2l na zimowych oponach.
    Letnie 16" jak trzymam się poniżej 140 km\h to wychodzi ok 6.8l, przedział 140-150 - ok 7.1l (generalnie zakres jest 130-160).
    Wyprzedzania konkretne z redukcją.
    Trasa poza miastem i autostradą - 5.7-5.8l
    3. Start-stop - jeśli mnie pamięć nie myli komuś wyłączyli moduł przy awarii czujnika ASS. Więc trzeba ASO dopytać, ale po jakimś czasie człowiek sam z automatu go wyłącza po odpaleniu
    4. Irytujące przypadłości - skoro poważniejsze znasz - to kilka pierdół: trzeszczenie uszczelek i plastików w kokpicie (generalnie trafia się badziewny montaż), u mnie radio od jakiegoś czasu samo zmienia stację w trakcie słuchania, itp itd. w zasadzie same bzdety, ale szczegółowy raport znajdziesz na civicforum
    5. Koło zapasowe - jeszcze nigdy odpukać nie musiałem korzystać

  7. #17
    Użytkownik Awatar KingKong
    Dołączył
    Oct 2007
    Auto
    FK2
    Skąd
    Kraków/ Ostrów Maz.
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martin_ Zobacz posta
    1. Wyciszenie - tutaj na podstawie jazdy testowej 8gen. wydaje mi się, że jest odczuwalna poprawa, sam dźwięk silnika również przyjemny ale nie tak natarczywy.
    2. Spalanie - dla mnie zaskakująco niskie, umiarkowane miasto jazda spokojna, autostrada 140km\h średnio ok. 7.2l na zimowych oponach.
    Letnie 16" jak trzymam się poniżej 140 km\h to wychodzi ok 6.8l, przedział 140-150 - ok 7.1l (generalnie zakres jest 130-160).
    Wyprzedzania konkretne z redukcją.
    Trasa poza miastem i autostradą - 5.7-5.8l
    3. Start-stop - jeśli mnie pamięć nie myli komuś wyłączyli moduł przy awarii czujnika ASS. Więc trzeba ASO dopytać, ale po jakimś czasie człowiek sam z automatu go wyłącza po odpaleniu
    4. Irytujące przypadłości - skoro poważniejsze znasz - to kilka pierdół: trzeszczenie uszczelek i plastików w kokpicie (generalnie trafia się badziewny montaż), u mnie radio od jakiegoś czasu samo zmienia stację w trakcie słuchania, itp itd. w zasadzie same bzdety, ale szczegółowy raport znajdziesz na civicforum
    5. Koło zapasowe - jeszcze nigdy odpukać nie musiałem korzystać
    Martin, co do radia zmieniającego stacje - miałem to samo, w aso zresetowali cośtam i działa normalnie.

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KingKong Zobacz posta
    Martin, co do radia zmieniającego stacje - miałem to samo, w aso zresetowali cośtam i działa normalnie.
    Właśnie zamierzałem to zgłosić na przeglądzie, nie mniej dzięki za info.

  9. #19
    Użytkownik Awatar shrek565
    Dołączył
    May 2013
    Auto
    Civic IX Exe. 2.2
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    370

    Domyślnie

    Co do porównania oba samochody zewnętrznie są bardzo fajne. Wersja IX liftowa o wiele bardziej fajniejsza!!!. Środek dla posiadacza wcześniejszej generacji bez większego szału wszystko tak jak było. Kierownica w VIII o wiele lepsza ta IX taka dziwna. Zegary jakoś bardziej skłaniam się do VIII na plus . Ogólnie fajnie wygodnie bez większego zaskoczenia. Siedzenia jakieś mniejsze i materiał taki dziwny. System honda connect raz mi się zaciela nawi i później obliczała trasę trochę długo :P Zawieszenie zdecydowanie na plus dla IX. Również na plus Układ kierowniczy. W aucie podczas postoju praktycznie nie słychać silnika (1.8). Gdy odpaliłem swojego diesla to zagłuszył benzynę całkowicie
    Po niżej małe porównanie na zdjęciach oby dwie wersje sport z danej generacji. Tylko motory inne 2.2 zdecydowanie na plus.












  10. #20
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Bardzo fajnie wyglada w tym kolorze, a lifting IXgen jest bardzo udany! Wyglada swiezo i nowoczesnie szkoda, ze nie ma nic ciekawszego w ofercie silnikowej Bo jak sam napisales, przesiadka z 2.2 na 1.8 jest odczuwalna. 1.6 twinturbo z CRV moglby robic fajna robote w Civie albo jakas benzyna 180-200 KM, jako ogrniwo posrednie miedzy cywilami a CTRem no ale jak sie nie ma co sie lubi to trzeba jezdzic czym mozna albo sie przyzwyczaic do nowego

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •