Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 95 z 95

Wątek: Migacz w lusterku

  1. #91
    Użytkownik Awatar TRAFO
    Dołączył
    Aug 2010
    Auto
    FK2 R18A2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1,161

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SpeeDyLOCO Zobacz posta
    Ma ktoś jeszcze tego manuala bo link/domena wygasły;/?
    https://civic.one.pl/

  2. #92
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Auto
    CIVIC VIII 4D 1.8
    Posty
    11

    Domyślnie

    TRAFO wielkie dzięki

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Zobacz posta
    Niestety nie zrobiłem zdjęć z kolejnych etapów naprawy. Teraz kierunkowskaz jest już ponownie sklejony i zamontowany w lusterku. Zdjęcie jak to wygląda z zewnątrz mogę wstawić jutro. W każdym razie po naprawie nie widać żadnej różnicy pomiędzy lewym i prawym migaczem. Ten z nowymi diodami nieco jaśniej świeci. U mnie klosz miał niewidoczną szczelinę przez którą dostała się do środka wilgoć. Przez to skorodowały w środku elementy metalowe. Blaszki zostały wymienione i wlutowane nowe żółte diody, które można kupić w każdym sklepie z elektroniką. Gdyby nowy migacz do sedana kosztował tyle co do UFO (60zł) to nie opłacało by się z tym wszystkim biegać, a tak za punkt honoru postawiłem sobie, że nie pójdę do ASO.
    Kto jest twoim magikiem od naprawy tego migacza? Ja też będę musiał zająć się tym tematem w związku z delikatnym pęknięciem przez co w środku pewnie pordzewiały te blaszki bo widać jak ruda od środka zachodzi (pomimo że kierunkowskaz działa).

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Zobacz posta
    W sedanie na 100% są ledy. Demontaż lusterka jest łatwiejszy. Zamiast zatrzasków jest prosta taśma dwustronna i trochę wkrętów. Niestety nie znalazłem żadnego sklepu, gdzie można kupić kierunkowskaz do sedana (poza ASO). Diody, które można wymienić w kierunkowskazie (jeżeli uda się rozkleić kierunkowskaz) kosztują na allegro ok. 1.50 PLN.
    Podałbyś oznaczenie diod?
    Ostatnio edytowane przez SpeeDyLOCO ; 04-06-19 o 14:47

  3. #93
    Użytkownik Awatar voyteck
    Dołączył
    Jun 2014
    Imię
    Wojtek
    Auto
    Civic FK2
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    224

    Domyślnie

    Hej, odświeżę temat - mam włożony zamiennik (chyba Loro ale nie jestem teraz pewien), zauważyłem że diody bardzo słabo już migają - 2 lata i 1 miesiąc po zakupie...
    Na allegro widać zamienniki tańsze (ok 40zł) i droższe (chyba głównie producent TYC - ok 90zł). Czy ktoś ma założone i używane zamienniki w dłuższym okresie? I jak ich sprawność?
    40 zł co dwa lata nie jest duża kwotą, ale jeśli oryginał chodzi 10 lat, to wolałbym mimo wszystko coś bardziej długowiecznego .

  4. #94
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Auto
    CIVIC VIII 4D 1.8
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cześć, ja w końcu kupiłem zamiennik z ali i działa bez zarzutów już prawie 2 lata. Jutro mogę sprawdzić który to był. Mam pewnie jeszcze fotki i maila z zakupem. Tyle że ty potrzebujrsz do 5d z tego co widzę, a ja zmieniałem w sedanie.
    Ostatnio edytowane przez SpeeDyLOCO ; 04-06-21 o 01:19

  5. #95
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SpeeDyLOCO Zobacz posta
    Cześć, ja w końcu kupiłem zamiennik z ali i działa bez zarzutów już prawie 2 lata. Jutro mogę sprawdzić który to był. Mam pewnie jeszcze fotki i maila z zakupem. Tyle że ty potrzebujrsz do 5d z tego co widzę, a ja zmieniałem w sedanie.
    No i temat zatacza koło bo na aliexpress nie ma zamienników kierunkowskazu do ufo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •