Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Montaz auto gazu z systemem BLOS

  1. #11
    Użytkownik Awatar Toms
    Dołączył
    Nov 2004
    Imię
    Tomek
    Auto
    Vectra C GTS OPC 1.9CDTI
    Skąd
    Kraków
    Posty
    466

    Domyślnie

    temat byl walkowany na forum, funkcja szukaj

  2. #12
    Użytkownik Awatar NFS
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Grze'
    Auto
    EG3 d16z6
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    664

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wieshaq
    1300 to bedzie pierwsza generacja.. polealbym druga do d16


    ...ale rzeczywiscie lepiej zalozyc instalke bez miksera jesli chodzi o kase chociaz moze byc problem z dostaniem gwarancji na to.. no i trzeba przejsc pierwszy przeglad najlepiej na znajomej stacji. ale opcja dobra

    ale tak na dobrą sprawe czym sie rózni I od II gen? pierwsza to śruba a druga to śruba sterowana kompem(czyli silniczek krokowy). Jesli natomiast montujemy BLOSa do drugiej gen to ten cały sprzet sterujacy nie jest nam potrzebny, czyli z II gen robi nam sie I. W takim razie po co płacic za cos czego nie uzywamy?

    Kwestia gwarancji i przegladu:

    Zasadniczo gazownicy są ugodowi i przystaną na taki pomysł zeby zamontowali całą instalke bez mixera(bo to z dopasowaniem jego maja czesto najwiekszy problem) z gwarancją.

    Co do przeglądu, są różne stacje diagnostyczne i nie zawsze diagnosci znaja sie na instalkach gazu, ich generacjach i szczegółach technicznych. Poza tym skad maja wiedziec co to jest BLOS i ze nie ma on homologacji, jesli nawet wiekszosc gazowników tego nie wie?

    Nie wiem, nie znam sie, nie namawiam, ale widze ze wiekszosc robi sobie sztuczne problemy i na siłe szuka minusów.

  3. #13
    Użytkownik Awatar wieshaq
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    witek
    Auto
    EG5 / HR-V
    Skąd
    wrocław
    Posty
    2,113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NFS
    wiekszosc robi sobie sztuczne problemy i na siłe szuka minusów.
    tzn ja?? mnie do blosa namawiac nie trzeba bo mam juz drugie auto na blosie.. i nic innego bym nie zlaozyl

    co do roznicy miedzy I i I gen instalki to mialem blosa przy jednej i drugiej.. II daje ci mozliwosc automatycznego przelaczania przy wcisnieciu pedalu gazu. i tu juz ten komputerek sie przydaje... ale tez specem nie jestem od gazu

  4. #14
    Użytkownik Awatar NFS
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Grze'
    Auto
    EG3 d16z6
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    664

    Domyślnie

    nie, nie Ty. ale wiekszosc ludzi na siłe szuka przysłowiowego "ale?".


    to o czym piszesz to tylko róznica pomiedzy instalka do wtrysku i do gaznikowca. w I gen tez mozesz miec aut. przełaczanie na gaz po wcisnieciu pedału.

  5. #15
    Użytkownik Awatar Dzida
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    ED2 D16Z6 LPG
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,300

    Domyślnie

    w 1 gen raczej nie. 1 gen polega na tym, że masz butle, parownik, miksery, ręczny przełącznik i nic więcej.
    [URL="http://haparts.pl"][img]http://haparts.pl/podpis4g.jpg[/img][/URL]

  6. #16
    Użytkownik Awatar NFS
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Grze'
    Auto
    EG3 d16z6
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    664

    Domyślnie

    gen polegaja na tym ze masz śrube(Igen), krokowca(IIgen), wtrysk jednopunkt.(IIIgen), lub wielo(sekwencja(IVgen)).

    to o czym piszesz to róznica pomiedzy instalka do gaznika lub do wtrysku i zalezy tez od firmy instalacji.

  7. #17
    Użytkownik Awatar pirat
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Radek
    Auto
    bylEH9D16Z6;jest:EK3D15Z6
    Skąd
    Brwinów
    Posty
    763

    Domyślnie

    wtrace swoje 2 grosze ;-)
    bylem sceptynie nastawiony ogolnie do instalacji gazowych, jako iz chodzily swoich czasow informacje ze zabijaja silnik, gorsza moc i przyspieszenie, podobno co jakis czas trzeba wymieniac jakies tam czesci uszczelki i jakies (czesciej niz standardowe wymiany w silniku) I tak mi szkoda bylo zabijac moj silniczek :-(

    Teraz poczytalem troche o blosie ze nie ma duzego spadku mocy, no i ze niedaleko (100km :P) ode mnie jest gaziarz ktory zaklada blosa bezproblemowo odrazu zakladajac instalacje, i jestem skolnny zalozyc instalacje.
    Ale jedno mnie martwi, jaka jest zywotnosc silnika poz zalozeniu gazu (z blosem) i jak to jest z tymi wymianamitych uszczelek czy czegos tam?? :roll:
    Jak nie jezdze gdzies w trase to miesiecznie robie jakies 1500km (aktualnie od zakupu w maju zrobilem 10000 :P)

    Czytalem ze od nowego roku cena gazu ma isc ostro w gore, i tak nie wiem czy mi sie oplaca.... :roll:

  8. #18
    Użytkownik Awatar wieshaq
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    witek
    Auto
    EG5 / HR-V
    Skąd
    wrocław
    Posty
    2,113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NFS
    nie, nie Ty. ale wiekszosc ludzi na siłe szuka przysłowiowego "ale?".
    ja tam zawsze staramn sie napisam "za i przeciw"

    co do pierwszej gen lpg to wydaje mi sie ze nie znajdziesz z komputerem bo tym wlasnie sie roznia. systemem sterowania bo obydwie sa ze zwyklym mikserem

    ..ale podkreslam to sa tylko moje wywody


    Cytat Zamieszczone przez pirat
    jaka jest zywotnosc silnika poz zalozeniu gazu (z blosem)
    taka jak zwyklej instalki ale roznica polega glownie w osogach bo wchodzi tam w gre ruchoma przepustnica.
    co do uszczelek to do wymiany co okolo 2-3 lata nadaja sie membrany w parowniku ale to tez nie jest regula. zalezy jak szybko ptrzelaczasz na gaz w bardzo niskich temperaturach otoczenia

  9. #19
    Użytkownik Awatar NFS
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Grze'
    Auto
    EG3 d16z6
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    664

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pirat
    no i ze niedaleko (100km :P) ode mnie jest gaziarz ktory zaklada blosa bezproblemowo odrazu zakladajac instalacje
    jestes z Brwinowa a w opaczy zakładali moj gaz z blosem wiec znaja sie juz na tym a nie jest to 100km stad. :mrgreen:

  10. #20
    Użytkownik Awatar NORMAN
    Dołączył
    Dec 2005
    Skąd
    PIOTRKOW
    Posty
    44

    Domyślnie

    mam mozliwosc kupna nowego blosa BRC (mechanicznego )za 450zl.to chyba troche za drogo co o tym sadzicie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •