Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Naciąg paska rozrządu

  1. #1
    Użytkownik Awatar ziober111`
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Artur
    Auto
    d14z2
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    54

    Domyślnie Naciąg paska rozrządu

    Witam wszystkich facHowców

    Mam takie pytanie; Wymieniłem wczoraj rozrząd, w Hance silnik D14Z2 oraz biję się z myślą czy aby na pewno pasek nie jest za słabo naciągnięty. zrobiłem już około 100km i nic sie nie dzieje, ale wyjeżdżam niedługo w trasę i chciałbym być spokojny. stąd moje pytania:
    - Jak sprawdzić czy pasek jest prawidłowo napięty?
    - czy może się poluzować jak nie użyłem kleju do gwintów na śrubę od napinacza?
    - Czy można napiąć pasek wyjmując tą gumową zaślepkę z dolnej osłony rozrządu, poluzować śrubę napinacza i niby ta sprężynka naciągnie pasek i z powrotem dokręcić? czy trzeba rozbierać wszystko aby naciągnąć w razie czego pasek
    - i czy dźwięk (cykanie) który wydobywa się od strony rozrządu, chyba coś ociera o osłonę bo biały pyłek się pojawił na kołach innych pasków jest nie groźny. może ktoś tak miał i samo przeszło.

    Z góry dziękuje za pomoc.
    Dodam że przeglądałem całe forum i nie do końca znalazłem odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Awatar birchie
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG3 D13Z6>D16Z6+
    Skąd
    Poznań/Oborniki
    Posty
    2,447

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ziober111` Zobacz posta
    - Jak sprawdzić czy pasek jest prawidłowo napięty?
    Wykonać regulację wg zaleceń w manualu. Ponadto sprawdzić czy przy zmianie obrotów nie pojawia się hałas z łożysk napinacza. Jeśli tak, trzeba trochę poluźnić.


    Cytat Zamieszczone przez ziober111` Zobacz posta
    - czy może się poluzować jak nie użyłem kleju do gwintów na śrubę od napinacza?
    Tam nie stosuje się kleju do gwintów.


    Cytat Zamieszczone przez ziober111` Zobacz posta
    - Czy można napiąć pasek wyjmując tą gumową zaślepkę z dolnej osłony rozrządu, poluzować śrubę napinacza i niby ta sprężynka naciągnie pasek i z powrotem dokręcić? czy trzeba rozbierać wszystko aby naciągnąć w razie czego pasek
    Z grubsza tak właśnie reguluje się naciąg paska rozrządu.


    Cytat Zamieszczone przez ziober111` Zobacz posta
    - i czy dźwięk (cykanie) który wydobywa się od strony rozrządu, chyba coś ociera o osłonę bo biały pyłek się pojawił na kołach innych pasków jest nie groźny. może ktoś tak miał i samo przeszło.
    Sprawdź czy pasek nie jest za luźny, czy nie wpada w wibracje...

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    141

    Domyślnie

    Instrukcja mówi że pasek napina się sam poprzez ówczesne poluzowanie napinacza a następnie wykonanie kilku obrotów silnikiem (dostęp do koła pasowego którym kręci się jest od strony lewego koła) w kierunku oczywiście normalnej jego pracy. Powoduje to że napinacz sam się napnie odpowiednio a następnie można go już drugim kluczem dokręcić.

  4. #4
    Użytkownik Awatar ziober111`
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Artur
    Auto
    d14z2
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    54

    Domyślnie

    Pasek na pewno nie jest za mocno naciągnięty (na strunę). ale tak jak mówisz "birchie" odkręce górną pokrywę odpalę silnik i zobaczę czy pasek nie wpada w wibracje. Wnioskuję ze powinien chodzić gładko i nie powinien wibrowac...
    Trochę denerwujące jest takie cykanie przypominające niewyregulowane zawory, wiec bede musiał to zwalczyc.
    jako ciekawostke napisze ze stary pasek jak go sciagnąłem nie miał dwóch zębów obok siebie i na szczescie nic sie nie stało

  5. #5
    Użytkownik Awatar Muzyk-Grzes
    Dołączył
    Feb 2009
    Auto
    Accord Coupe CG4
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    2,824

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zabor Zobacz posta
    Instrukcja mówi że pasek napina się sam poprzez ówczesne poluzowanie napinacza a następnie wykonanie kilku obrotów silnikiem ...
    Instrukcja "mówi" o przekręceniu wałem korbowym (poprzez koło pasowe) o 3 ząbki kółka rozrządu, jakbyś kręcił silnikiem na poluzowanym napinaczu to dojdziesz do 1/4 obrotu kółka rozrządu, napotkasz opór wywołany przez kompresję i pasek zacznie przeskakiwać więc o kilku obrotach silnikiem nie mam mowy.

  6. #6
    Użytkownik Awatar ziober111`
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Artur
    Auto
    d14z2
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    54

    Domyślnie

    ściągnąłem górną pokrywe paska, odpaliłem silnik i faktycznie pasek patrząc na niego po lewej stronie drga a jak przygazuję to naprawdę mocno drga. po prawej stronie jest mocniej naciągnięty i az tak nie wibruje. umówiłem sie jutro do mechanika to mi go podciągnie. Niby specjalizuje sie w Hondach: "CARPA" we Wrocławiu, chociaż opinie są różne na temat tego warsztatu:/ Jakby ktoś znał jakiegoś dobrego fachowca we Wrocławiu to proszę o info

  7. #7
    Użytkownik Awatar Brylant1
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EG4 -> EJ6
    Skąd
    Leoncin k. NDM
    Posty
    2,810

    Domyślnie

    Nie moze byc napiety jak struna musi sie dac skrecic palcami wokol wlasnej osi o 90stopni na najdluzszym jego odcinku

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  8. #8
    Użytkownik Awatar And84
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Andrzej
    Auto
    EK4 B16A2
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ziober111` Zobacz posta
    jak przygazuję to naprawdę mocno drga
    Na zimnym czy zagrzanym sprawdzałeś ?

  9. #9
    Użytkownik Awatar ziober111`
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Artur
    Auto
    d14z2
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    54

    Domyślnie

    na rozgrzanym jak zwiekszyłem obroty to mocno drgał. na zimnym tez patrzyłem ale na wolnych obrotach, wiec nie wiem... pasek wykręcałem w miejscu gdzie zaczyna sie dolna osłona (bo dalej nie sięgnę) po lewej stronie (nie od strony napinacza, tylko od zderzaka) o jakieś 60 stopni. ale mam przeczucie że jest za luźny i nie daje mi to spokoju...
    pasek po prawej stronie od strony napinacza jest troche bardziej naciągnięty. Mechanior w CARPA powiedział że sprawdzenie i ewentualne naciągniecie paska przyżądem nie przekroczy 90zł, wiec jeszcze nie ma tragedii a bede miał spokojną głowę. Jutro na 8 rano jadę...

  10. #10
    Użytkownik Awatar mirasek
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Mirek
    Auto
    MA9/BD9/SF5/LN108
    Skąd
    Libia
    Posty
    3,196

    Domyślnie

    Paska nie napina się "przyrządem", od tego jest napinacz. Robisz wg opisu w manualu, potem sprawdzasz jak napisał @Brylant1 i tyle. Nie trzeba specjalizować się w hondach, w większości aut na pasku jest tak samo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •