Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Takie "półł" na zakrętach.

  1. #1
    rmusz
    Gość

    Domyślnie Takie "półł" na zakrętach.

    Witam

    Mam taki problem, czasem, ale to czasem jak wchodze w zakręt to slychać takie "półł" z pod spodu, jakby sie cos odrerwalo, lub coś uderzylo. Nie jest to jakis zgrzyt czy moce uderzenie, raczej takie miękkie "półł" nie wiem co to jest, a zaczyna mnie juz martwic. Jakies sugestie?

    Dzieki

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Awatar lakazs
    Dołączył
    Nov 2005
    Skąd
    Tarnow
    Posty
    450

    Domyślnie

    sprężyna ?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    wlkp
    Posty
    159

    Domyślnie

    to nie sprężyna.
    a które koło??
    raczej tuleja kończy zywot i na zakręcie zmienia sie kąt pochylenia koła i stąd może być ten jakiś dzwiek

  4. #4
    rmusz
    Gość

    Domyślnie

    Nie nie, tuleje mam nowe, obie. Kurde ciezko powiedziec ktore to kolo. Dziwny dzwiek, taki niby niewinny, ale cos musi byc.

  5. #5
    raMMzes
    Gość

    Domyślnie

    Przy skręcaniu w obie strony? Przy jakich prędkościach to słychać? Czy skręcając na parkingu też coś huczy?

  6. #6
    rmusz
    Gość

    Domyślnie

    Przy skrecaniu w obie strony. Na parkingu nic nie huczy. Ten dziwiek pojawia sie czasem jak juz wspomnialem tak srednio przy 40-60 km/h. Raczej przy ostrych zakretach.

  7. #7
    Użytkownik Awatar lakazs
    Dołączył
    Nov 2005
    Skąd
    Tarnow
    Posty
    450

    Domyślnie

    Może maglownica, układ kierowniczy. Któryś przegub układu kierowniczego. Końcówki drążka, sworzeń dolny zwrotnicy ? Jego jest ciężko sprawdzić bo w hondzie cały czas działa na niego siła oporu amortyzatora. Jest ułożony w dół. Przechodzi przez zwrotnice i odciągany jest właśnie wahaczem przez siłę amortyzator.

  8. #8
    raMMzes
    Gość

    Domyślnie

    Może drązki albo sworzeń? Właśnie na takich szybkich zakrętach to wyczujesz. Wymiana cię drogo nie wyniesie.

  9. #9
    Użytkownik Awatar s3kawek
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raMMzes
    Może drązki albo sworzeń? Właśnie na takich szybkich zakrętach to wyczujesz. Wymiana cię drogo nie wyniesie.
    A w zagłębieniu gdzie siedzi zapasówka coś nie przewala sie na zakrętach?

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2005
    Auto
    CM2 / EP4
    Skąd
    ZS
    Posty
    2,145

    Domyślnie

    ja obstawiam sworzeń dolnego wachacza... podjedź do mechanika, niech sprawdzi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •