Strona 2 z 105 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1044

Wątek: tłumik końcowy-wydech -katalizator

  1. #11
    Użytkownik Awatar maciu$
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Maciek
    Auto
    GC8 W140 E36
    Skąd
    Z Klanu.
    Posty
    1,259

    Domyślnie

    Wszystkie ebaye są takie same, bo robione na jedno kopyto, do spasowania zależy chyba jedynie od dnia i od tego jak danemu chińczykowi chce się robić.

  2. #12
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Dokładnie tak, jak pisze maciu$. Co do bandaza - te tanie strasznie się pylą i pękają.
    [ ] Nie odpowiadam na ŻADNE pytania techniczne poprzez PW
    [ ] Nie możesz założyć tematu w giełdzie? Widocznie nie masz 30 postów i odpowiedniej aktywności na forum. I NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZESKOCZENIA TEGO

  3. #13
    Użytkownik Awatar maciu$
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Maciek
    Auto
    GC8 W140 E36
    Skąd
    Z Klanu.
    Posty
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Saiti Zobacz posta
    Dokładnie tak, jak pisze maciu$. Co do bandaza - te tanie strasznie się pylą i pękają.
    Te droższe i nie firmowe tak samo, pod wpływem temp. i warunków atmosferycznych na dobrą sprawę po sezonie możemy wymieniać bandaż razem z olejem, między tańszym, a droższym różnica jest taka, że grubszy lepiej izoluje termicznie, przy cienkim bandażu ciężko złapać ręką kolektor po jeździe, te nieco droższe dają taką możliwość, bez zbytnich ubytków na zdrowiu. :P

  4. #14
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    ja pociąłem koc gaśniczy na paski i owinąłem kolektor

    i tak już w trzech wozach
    spełnia zadanie w 100%

  5. #15
    Użytkownik Awatar Maskunt
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Tomek
    Auto
    EJ9 D16Y2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    Mam bandaż sprzedawany jako "grafitowy" założony pod koniec listopada i nic mu nie dolega. Tylko opaski pordzewiały.

  6. #16
    Użytkownik Awatar sparco
    Dołączył
    Mar 2006
    Imię
    Piotrek
    Auto
    FK2
    Skąd
    Kraśnik
    Posty
    2,081

    Domyślnie

    czyli lepiej ten z 2aukcji zwinąć tak ?:P
    http://allegro.pl/ceramiczna-tasma-t...620744106.html

    http://allegro.pl/bandaz-na-wydech-5...605937604.html
    no to zaryzykuje w najbliższym czasie i może trafię na dobrego chińczyka , co nie będzie tarł po ziemi
    dzięki pany za porady

  7. #17
    Użytkownik Awatar adamtoya
    Dołączył
    Jan 2012
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic MB2 D14A8
    Skąd
    Zgierz
    Posty
    3

    Domyślnie

    Siema, mam do wymiany tłumik końcowy i środkowy (340 zł), podejrzewam że katalizator też już jest w kiepskim stanie, czy ktoś wycinał i zakładał przelot np. Czy jest duża różnica w hałasie albo jak ogólnie auto na taki zabieg reaguje ? ktoś ma jakieś doświadczenia ??? silnik d14a2, może ktoś polecić coś sensownego i w miarę rozsądnego cenowo

  8. #18
    Użytkownik Awatar Maskunt
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Tomek
    Auto
    EJ9 D16Y2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    W swoim d14 układ wydechowy modyfikowałem na dwa razy. Pierwsza zmiana to kolektora wydechowego na 421 owinięty bandażem i zamiennik katalizatora PROEX, następnie wymiana reszty układu na 2 tłumikach przelotowych PROEX, całość na 2 cale. Po pierwszej zmianie lekka poprawa elastyczności i wyczuwalna zmiana na wyższych partiach obrotów, lekkie zwiększenie głośności, ale nie duże. Kolejna zmiana to podobne odczucia jeśli chodzi o osiągi (ale to wszystko dupohamownia i nie sprawdzałem tego) i już znaczne zwiększenie głośności w pewnym zakresie obrotów. Dwa cale to moim zdaniem za dużo dla niedłubniętego d14. Teraz ten sam układ wydechowy mam przy d16 i jest bardzo fajnie.

  9. #19
    Użytkownik Awatar adamtoya
    Dołączył
    Jan 2012
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic MB2 D14A8
    Skąd
    Zgierz
    Posty
    3

    Domyślnie

    na tą chwilę planuje tylko od katalizatora w tył... na więcej w tej chwili brak funduszy, a wiem że rakiety z tego nie będzie

  10. #20
    Użytkownik Awatar Vincent
    Dołączył
    Jun 2011
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    MB3 D15Z8
    Skąd
    Karlino
    Posty
    1,114

    Domyślnie

    A powiedzcie czy jak w swoim D15Z8 wywalę kolektor wydechowy a więc tym samym katalizator i wstawię Ebay 4-2-1 nie robiąc nic z resztą układu (seria plus końcowy przelot Proex) to czego mogę się spodziewać. Chodzi mi o głośność i ewentualnie o jakieś tam przyrosty.

    Z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •