Strona 1 z 105 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1044

Wątek: tłumik końcowy-wydech -katalizator

  1. #1
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Exclamation tłumik końcowy-wydech -katalizator

    jako że cała masa wątków na ww temat zasmieca forum

    prosił bym o ponowne zgrupowania i pisanie w jednym temacie

    bez przescigania sie pseudo sprzedawców w reklamowania swoich i nie tylko ! produktów !

  2. #2
    Użytkownik Awatar pietruch_82
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Ep1
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    126

    Domyślnie

    Na prośbę skolopendra przerzucam Tutaj..

    Przymierzam się do wymiany całego/części wydechu w moim Ej2... w związku z czym mam kilka pytań...

    Posiadam końcowy komorowy supersprinta magnum dedykowany i chciał bym go zostawić

    Jaki kolektor wybrać, tak żeby nie trzeba było nic przerabiać szlifować oraz żeby nie leżał za nisko... czy może zostawić ten co jest??

    tłumik środkowy planuję wziąć ten
    http://tlumikisklep.pl/tlumik-samoch...ivic-2665.html
    tylko nie ma podanych jego wymiarów i nie wiem czy będzie pasował do kolektora a tym bardziej do końcowego

    oraz żeby zlikwidować metaliczny dzwięk coś takiego
    http://moto.allegro.pl/kadex-tlumik-...598748253.html
    tylko jaką średnicę wziąć i jakiej wielkości puszkę??

    Czy ten zestaw będzie ok.. Proszę o wszelkie porady

  3. #3
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Jeśli chcesz tanio i dobrze, to zrób taki setup: kolektor wydechowy 4-2-1 z silnika D16VTEC (Z6,Y8,Y2,W4 itd), ewentualnie kolektor z nierdzewki EBAYowy tak zwany. Kup jeden duży tłumik środkowy zamiast tych dwóch małych. Jeśli rury masz w dobrym stanie to zrób to na seryjnej średnicy. Ewentualnie możesz puścić cały układ na dwa cale, ale do seryjnego silnika to nie będzie jakimś mega korzystnym rozwiązaniem. A tak do seryjnego układu wyjdzie na pewno taniej Ewentualnie przyszłościowo rozwiązując sprawę: możesz kupić tłumik środkowy na średnicę dwóch cali (da się go bez problemu wspawać do seryjnego układu) i z czasem puścić na większej średnicy cały wydech. Ważne w sumie jest to, aby nie dawać większej średnicy układu niż wyjście z kolektora, bo większego sensu tu nie ma. To praktycznie wszystko, co potrzebujesz wiedzieć. Wiele osób poleca tłumiki pokroju AWG, często jednak te tańsze funkcji tłumika zbyt dobrze nie spełniają i powstały rezonans nie jest do końca eliminowany.
    [ ] Nie odpowiadam na ŻADNE pytania techniczne poprzez PW
    [ ] Nie możesz założyć tematu w giełdzie? Widocznie nie masz 30 postów i odpowiedniej aktywności na forum. I NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZESKOCZENIA TEGO

  4. #4
    Użytkownik Awatar pietruch_82
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Ep1
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    126

    Domyślnie

    A te kolektory co wymieniłeś nie trzeba w żaden sposób przerabiać, pasują p&p , jak to ma się do sondy lambda??

  5. #5
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Wsio pasuje - zdejmujesz jeden i przykręcasz drugi - lambda również pasuje Uczciwa cena za taki kolektor to 100 zł
    [ ] Nie odpowiadam na ŻADNE pytania techniczne poprzez PW
    [ ] Nie możesz założyć tematu w giełdzie? Widocznie nie masz 30 postów i odpowiedniej aktywności na forum. I NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZESKOCZENIA TEGO

  6. #6
    Użytkownik Awatar maciu$
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Maciek
    Auto
    GC8 W140 E36
    Skąd
    Z Klanu.
    Posty
    1,259

    Domyślnie

    Jak już jest taki temat, to może wrzucić w pierwszy post zawierający info z najczęściej robionych średnic wydechów w najpopularniejszych setupach, powinno zredukować to liczbę postów typu "mam d13b2 czy 3" armata będzie odpowiednia?"

  7. #7
    Użytkownik Awatar Kwapcio23
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Michał
    Auto
    EG4
    Posty
    2,598

    Domyślnie

    AWG zamiast kata po równo 20 tysiącach kilometrów zaczął wydawać takie dźwięki, że nie polecę go nikomu. To taka moja luźna uwaga w temacie.

  8. #8
    Użytkownik Awatar Yotomeczek86
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    Accord USA Coupe
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,175

    Domyślnie

    Ja bym proponował też poruszyć temat kolektorów do D serii które są okej wykonane... bo ich jakość niestety jest różna

  9. #9
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Wszystko jeden kij Ja widziałem kopię Hytecha, za bagatela 1200 zł ze sprowadzeniem chyba, gdzie popękały i poodpadały spoiny przy flanszy Więc wiesz, tutaj nigdy nie trafisz Ja np kupiłem swojego czasu u użytkownika NowyKubi (to nie reklama, bo już chyba tym nie handluje) kolektor 4-2-1, niby kwas, ale ani się nie opalał i od razu wysrały się uszczelki, w dodatku jedna ze śrub pękła po jakimś czasie. Mimo wszystko kupiłem po raz kolejny, w zamian za rzeczową pomoc z jego strony, należało mu się uznanie w taki sposób. Drugi kolektor (bo kupiłem drugie auto) był tej samej firmy, ale był już gorzej spasowany, natomiast opala się wyśmienicie.
    [ ] Nie odpowiadam na ŻADNE pytania techniczne poprzez PW
    [ ] Nie możesz założyć tematu w giełdzie? Widocznie nie masz 30 postów i odpowiedniej aktywności na forum. I NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZESKOCZENIA TEGO

  10. #10
    Użytkownik Awatar sparco
    Dołączył
    Mar 2006
    Imię
    Piotrek
    Auto
    FK2
    Skąd
    Kraśnik
    Posty
    2,081

    Domyślnie

    panowie, panie, pytanie do posiadaczy EK3 + kolektor ebayowy 4-2-1, mógłby ktoś się wypowiedzieć komu nie wisi kolektor, gdzie kupował i czy mógłby podać jego wysokość do spodu portek?
    byłbym bardzo wdzięczny
    aaa i lepiej dołożyć do grafitowego bandaża, czy kupić zwykły biały o grubości 2mm?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •