Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Charczenie silnika...

  1. #11
    Użytkownik Awatar mlody
    Dołączył
    Aug 2005
    Skąd
    Kraków
    Posty
    12

    Domyślnie

    Tak sie zastanawiam co z tym moim harczeniem i nie wiem czy przypadkiem nie podpiac pod ten temat tlumika ktory nawiasem mowiac urwal mi sie pare dni temu (tlumik srodkowy). U mechanika zalozyli mi jakis polski tlumik i narazie jest ok. Generalnie harczenie (glosniejszy silnik) zauwazylem po odebraniu auta od gazownika a doslownie za 3 dni odpadl mi tlumik, tak sobie mysle ze wtedy jak byl u gazownika to z tlumikiem byl juz koniec. Sam juz nie wiem co myslec, diagnozowac silnik czy czekac az sie pojawi cos nowego. Co sadzicie na ten temat ??
    pozdrawiam

  2. #12
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martinez69
    a regulowałeś zawory??? co 40 tys. trzeba je regulować bo inaczej mogą też się dziać różne cyrki
    i tu się nie zgodzę Honda nie ma hydrauliki na zaworach, więc przy LPG trzeba na nie szczególnie uważać (wypalanie gniazd). Należy je regulować co 10k max co 15k km :!: Ja mam co prawda inny silnik, ale latam na sekwencji i zaworki razem z olejem co 10k km - wolę skrócić odległość podawaną przez producenta, niż żeby mi coś "charczało". A co do Twoich problemów to na 99% przyczyną jest dół silnika... Trzebaby zrzucić miskę i naprawdę zdiagnozować problem zanim okaże się, że jak dasz w p... to Ci się panewka obróci... Uwierz mi na słowo i jedź do zaufanego fachowca a nie takiego, który łata dziury w silniku dratwą Powodzenia :!:

  3. #13
    Użytkownik Awatar gregorb
    Dołączył
    Feb 2005
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    417

    Domyślnie

    Zawory regulowalem w ASO kilka miesiecy temu. Zrobilem po regulacji jakies 5 kkm, wiec tego bym nie podejrzewal gdyz od regulacji do naprawy zrobilem mniej km. Poza tym luzy zaworowe w Civic 6 generacji sie kasuja a nie powiekszaja, wiec ich "klepanie" moim zdaniem nie wchodzi w gre.
    Gaz mam II generacji z komputerem.
    nick__t: napisalem ze 100zl to sama robocizna. Nie pomysl ze robilem to u sasiada za plotem na podworku po paru piwkach . Moze nie jest to ASO, ale wiem ze mechanik jest zaufany i jest dokladny.
    Mialem zdjeta miske i rozpiete wszystkie korbowody. Sękw tym wlasnie ze na panewkach nie bylo widac sladow zuzycia, w wiekszosci byl jeszcze pierwszy kolor zabarwienia. Mechanik mierzyl mikrometrem srednice walu i nie widzial tam zuzycia, uszczerbien czy tez przytarcia. Problem byl tylko w tym pierscieniu oporowym. Mechanik doradzil, zeby dla pewnosci zalozyc nowe nominalne panewki, ale okazalo sie ze sa tak ciasno pasowane, ze wal po zalozeniu juz drugiego kompletu nie chcial sie obrocic jak krecilismy (kluczem). Takze silnik zostal zlozony na starych panewkach bo w tym przypadku tym bardziej swiadczylo to ich znikomym zuzyciu oraz ze wal jest ok. Czy test cisnienia oleju na wale korbowym moze jednak wykazac ze to panewki ? Czy to bedzie jakos jednoznaczne i bardziej wiarygodne niz na sluch ?

    Fakt, ze to auto mam dopiero od 5 miesiecy, zrobilem juz nim 10kkm. Na liczniku mam 141kkm i jakos nmoim zdaniem to malo jak to zeby panewki juz trzeba bylo zmieniac, ale podobno roznie bywa.Autem bede jezdzil i sluchal, moze w wolnej chwili podjade gdzies znajomego w 3miescie zeby osluchal temat.

  4. #14
    Użytkownik Awatar mlody
    Dołączył
    Aug 2005
    Skąd
    Kraków
    Posty
    12

    Domyślnie

    ostatnie pytanko,
    powiedzmy ze wszystkie oznaki wskazuja na zuzycie panewek, aktualnie mam przejechane 158kkm i tu pytanie zasadnicze (czysto hipotetyczne):
    Ile kilometrow max mozna by jeszcze zrobic? powiedzmy tak aby auto zatrzymalo sie i kaplica :573:
    pozdrawiam

  5. #15
    nick__t
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mlody
    ostatnie pytanko,
    powiedzmy ze wszystkie oznaki wskazuja na zuzycie panewek, aktualnie mam przejechane 158kkm i tu pytanie zasadnicze (czysto hipotetyczne):
    Ile kilometrow max mozna by jeszcze zrobic? powiedzmy tak aby auto zatrzymalo sie i kaplica :573:
    pozdrawiam
    Zależy od kierunku wiatru słonecznego - zmież go G-techem i przemnóż przez liczbe drzwi w swoim domu.
    Wynik jaki uzyskasz to bedzie orietacyjny dystans w łokciach angielskich ( dla ułatwienia pomnóż przez 8,43 i bedziesz miał wynik w milach morskich)

    Jednym słowem (serio) kto Ci to może powiedzieć? za dużo niewiadomych, a jak ktoś Ci poda jakąś liczbe (w km ) to Cie poprostu kłamie abo bredzi bo niewie.
    pozdrawiam

  6. #16
    Użytkownik Awatar gregorb
    Dołączył
    Feb 2005
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    417

    Domyślnie

    Ja u siebie panewki juz sprawdzilem wczesniej - zuzycia brak. Teraz podejrzewac moge albo ten pierscien oporowy albo moze tulejka korbowodu. Tylko jak dokladnie wysluchac ze to wlasnie tulejka ? U siebie slysze te odglosiki dopiero na juz zagrzanym silniku (co teoretycznie eliminuje panewke i moze tulejke tez, bo je slychac mocniej jak silnik jest zimny, niedostatecznie z rana nasmarowany jeszcze). Zeby to uslyszec wyraznie to musze sie skupic z gazem zeby, jak to powiedziec powoli go wprowadzic na obroty. Jak szybko to moze sie to tlumi,ale tego nie slysze. Czy ten luz na wale (wynik za cienkiego juz pierscienia oporowego) moze byc powodem takiego czegos ?

  7. #17
    Użytkownik Awatar mlody
    Dołączył
    Aug 2005
    Skąd
    Kraków
    Posty
    12

    Domyślnie

    witam,
    Wyglada na to ze zdiagnozowalem problem stukania mniej wiecej oczywiscie.
    Przyczyna jest najprawdopodobniej listwa RAIL (sequent 24) od instalacji gazowej ktora to "cyka/stuka" jak swierszcz w trawie, dzisiaj z przyslowiowego glupa podnioslem maske i dodalem lekko gazu z palca i ku mojemu zdziwieniu slysze stuki jak diabli z miejsca gdzie mam zamontowana ww. listwe, odglos jest niemal identyczny jak ten slyszany z przedzialu 3000-4000 obr. swoja droga przestrzegali mnie ze ta instalacje jest dosyc glosna ale co
    tam az tak mi to nie przeszkadza (grunt ze to nie panewki).
    Listwa w sumie mogla by byc przytrwierdzona nie poprzez element metal--metal ale np. metal--[guma/wygluszacz]--metal co moim zdaniem zdecydowanie wyciszylo by ten pierdzielony rezonas nakladajacy sie od drgania silnika oraz listwy.
    pozdrawiam.

  8. #18
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    mlody, i tu pokazuje sie przewaga droższych osobnych wtryskiwaczy/cylinder U mnie jest cisza oprócz cykania elektromagnesów w wtryskiwaczach

    Dobrze, że to nic poważnego

  9. #19
    Użytkownik Awatar mlody
    Dołączył
    Aug 2005
    Skąd
    Kraków
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ppm702
    mlody, i tu pokazuje sie przewaga droższych osobnych wtryskiwaczy/cylinder U mnie jest cisza oprócz cykania elektromagnesów w wtryskiwaczach

    Dobrze, że to nic poważnego
    Na szczescie, ogolnie terkotanie jeszcze zniose (gozej zona ), a co do instalacji to pelny seqent jest niestety 1000PLN drozszy no i fakt ma wtryski khein'a. Z tego co wiem to cena 1szt. wtryskiwacza BRC to ok 200PLN a za KHEIN'A trzeba dac jakies 500PLN. W sumie i tak jestem bardzo zadowolony z sequenta 24 a za ten 1000PLN to tankowania bedzie troche
    pozdrawiam

  10. #20
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    mam nadzieję, że to nie dotyczy Twojego egzemplarza, ale podobno wtryski na szynie są bardziej awaryjne... Pozdro :!:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •