Strona 2 z 45 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 449

Wątek: modyfikacje silnika d14a3

  1. #11
    Użytkownik Awatar Wally
    Dołączył
    Jun 2005
    Imię
    Marcin
    Auto
    Forek 2.5XT MY08
    Skąd
    Pruszkow
    Posty
    2,205

    Domyślnie

    skolopendra, nie poddawaj sie tylko idz dalej w tym kierunku, wczesniej "pewne" modyfikacje przedstawil tutaj kolega japoniec ale widze ze Ty poszedles znaaaaacznie dalej - gratulacje. Daj znac jak wyglada teraz dynamika, moze orientujesz sie jaki masz czas w sprincie 0-100?

  2. #12
    Użytkownik Awatar MACHoo
    Dołączył
    Dec 2006
    Imię
    Maciek
    Auto
    FK2 1.8 GT
    Skąd
    Kraków_N-H
    Posty
    963

    Domyślnie

    bardzo zacny projekt Ten moment u ciebie wygląda masakrycznie , ale mysle ze sobie z tym poradzisz powodzenia w budowie szybkiej d14 :d Nie ma to jak skopac komus tyłek hanna 1,4 :aloha:

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Auto
    d14a3
    Skąd
    wawa
    Posty
    5

    Domyślnie

    Pełen RESPEKT !! Za wyniki i zaangażowanie !!

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Rem
    Auto
    ZE1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez debugero
    Pełen RESPEKT Za wyniki i zaangażowanie
    to nei jest dzial nasze hondy, jak masz cos do daniai lub zapytani to pisz ,pochwaly czy zjeby na pw slac albo w dziale nasze hondy.

  5. #15
    Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Dołączył
    Dec 2005
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2
    Skąd
    WU/WR
    Posty
    8,641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skolopendra
    oj wiele rzeczy przydało by sie jeszcze
    .................................................. ......zwłaszcza kasa............. :d
    ale wystroic to powinienes....
    bo to nawet niekoniecznie bezpieczne moze byc dla silnika bez strojenia...

  6. #16
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lcfr
    ale wystroic to powinienes....
    to już jest wystrojone ziom

    Cytat Zamieszczone przez Furious
    Jednym slowem prawie caly wykres jest... kiepski... bez strojenia ten samochod dobrze, bezpiecznie i dlugo jezdzic nie bedzie... mysle ze z 10KM wiecej daloby rade wyciagnac i poprawic caly przebieg momentu.
    .............Furio miał tu zapewne na myśli niedostatek paliwa w miejscach o kiepskim przebiegu momentu,a co wiąże sie z tym zbyt wysoka temp w komorze spalania ,wypalenie gniazd,zaworów ,etc............
    .................................................. ................niestety mylił się, a szkoda,bo miałbym już dawno wszystko zrobione :/

    te słowa odnoszą się do modyfikacji przed strojeniem MAP
    a tak sprawa sie miała miesiąc później ,


    Cytat Zamieszczone przez skolopendra
    11...i zrobiłem.................................komputer wystrojony
    ..................poszarpany moment jest już najprawdopodobniej charakterystyką pracy samego silnika,jak zresztą się dowiedziałem od fachowców z łodzi
    .............wiec za bardzo tu już nie można poprawić
    ....................dodawanie większej dawki paliwa do miejsc spadku momentu skutkowało tylko pogorszeniem sprawy
    ...........jedyne co można jeszcze zrobić to wsadzić regulowane kółko rozrządu, lub sprobować zmienić kolektor wydechowy
    ..lecz to wszystko jest już gdybaniem :agent:

  7. #17
    Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Dołączył
    Dec 2005
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2
    Skąd
    WU/WR
    Posty
    8,641

    Domyślnie

    ciekawi mnie wiec, jak to jeździ....
    w sensie do innych d14 czy d15

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Sylwek
    Auto
    CRV
    Skąd
    Łęczna
    Posty
    95

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy projekcik. Od niedawna jestem zarejestrowany na tym forum. Też mam civica z D14A3 i przeprowadziłem kilka modów. Najpierw wymiana uszczelki pod przepustnicą, a następnie budowa dolotu z PCV i umieszczenie stożka za prawą przednią lampą za przegrodą od silnika. Auto po takim zabiegu zrobiło się znacznie dynamiczniejsze od serii w zakresie 4500 - 7200 rpm. Praktycznie nie słabło do odcinki (na seryjnym dolocie nie ciągnęło już od 6200 rpm). Później zastosowałem inny regulator ciśnienia paliwa (od D16Z6) - wzrost ciśnienia z 2,4 na 2,8 bar. Dynamika się jeszcze nieco poprawiła. Ostatnio wszystko wywaliłem i zamontowałem kolektor dolotowy od D16Y8 (ma większe kanały niż seryjny i poprzecznie ułożoną przepustnicę. Co ciekawe w głowicy były też większe otwory na kanały dolotowe i są takie jak w nowym kolektorze) oraz szynę (wtryski zostały od D14A3, a reg. ciś. paliwa od D16Z6), oraz nowy dolot z PCV i umieszczenie stożka tj poprzednio, ale wyciąłem dziurę pod filtrem (za lampą) na wzór tej z lewj strony (jak do zbiorniczka spryskiwacza). W ten sposób powietrze do stożka dochodzi z przed chłodnicy ze zderzaka. Filtr jest w obudowie zamkniętej. W zakresie 2000- 4000 rpm nie widać poprawy osiągów, ale powyżej 4500 rpm ciągnie już znacznie lepiej - wkrótce obiektywny test na hamowni. Po hamowni robię wydech i ponowny test. Obecnie koszty zamknęły się w 500 zł, a razem z wydechem będzie ok. 1200 zł. Co myślicie o takim projekcie? Może jednak nie warto inwestować w mody tylko w swap, ale za to kasa na przekładkę dużo większa i można kupić szrota a nie silnik. Po za tym wydatki rozłożone stopniowo.

  9. #19
    Użytkownik Awatar Fawor
    Dołączył
    Feb 2005
    Auto
    EjK9 + 1.8T
    Skąd
    Tuchola/Poznań
    Posty
    4,371

    Domyślnie

    Móglbys podać jakieś osiągi na drodze? Choćby filmik i pomiar stoperem. Włożyłeś w to dużo pracy i o wiele za dużo kasy, a wyniki nie są rewelacyjne. Przebieg momentu na srodku jest bardzo...niefajny.

  10. #20
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lcfr
    ciekawi mnie wiec, jak to jeździ....
    a dziękuję nie narzekam :d zapewne mogło by lepiej jeździć .na jazdę testową zapraszam do kraka iwo:

    Cytat Zamieszczone przez Fawor
    Choćby filmik i pomiar
    aż tak perwersyjny to nie jestem
    .................................................. ........skrzynia w budowie , wiec będzie niedługo lepiej się poruszać
    a co reszty to sie zobaczy jeszcze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •